הבלוג של ניצן גבאי משען

nitzanmg

נעים מאוד :) שמי ניצן גבאי משען, ואני מאמנת ומדריכת הורים. אני נשואה לאיציק ואמא ל-3 בנים מתוקים עידו, עילי וזיו - כן שמח אצלי בבית (-: יש לי כל כך הרבה דברים לשתף אתכם, ובעיקר להעביר את המסר שכולנו מתמודדים עם אותם הדברים... +עוד

נעים מאוד :) שמי ניצן גבאי משען, ואני מאמנת ומדריכת הורים. אני נשואה לאיציק ואמא ל-3 בנים מתוקים עידו, עילי וזיו - כן שמח אצלי בבית (-: יש לי כל כך הרבה דברים לשתף אתכם, ובעיקר להעביר את המסר שכולנו מתמודדים עם אותם הדברים (אומרים צרת רבים חצי נחמה לא? ). אז אני פה בשבילכם, מבטיחה שיהיה מעניין!

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מיוני 2018

לכל אחד יש סיפור,

אז מה הסיפור שלי אתם בטח שואלים?

chalkboard-620316_960_720

אם הייתם אומרים לי לפני 5 שנים שאני אפתח בלוג בסלונה ואדבר על הורים ילדים ומה שבינהם הייתי מתלהבת מבפנים, אבל אומרת לכם שאתם ממש לא קשורים למציאות…

אז מה בכל זאת? אני אמא ל-3 בנים מקסימים, עידו, עילי וזיו  ונשואה לאיציק המקסים גם הוא, אותו אני מכירה מהצבא.

נכנסתי להורות ממקום שלם ושליו כאשר אני בעיצומו של תהליך התפתחות בקריירה בתחום משאבי אנוש. תחום שתמיד עניין אותי והיה לי ברור שמתאים לי.

עם השנים, וככל שהתרחבה המשפחה, הבנתי שמה שהיה לי כל כך ברור לגבי כיוון הקריירה שלי, ניצב בסימן שאלה אחד גדול. הפוקוס שלי השתנה, סדרי העדיפויות,  הרצונות שלי. כל אלה כבר לא היו אותו דבר כמו של הנערה שהייתי בתחילת הקריירה.

ההורות הציבה בפני אתגרים, התמודדויות שבואו נגיד, לא היו חלק מהחלום שלי שחלמתי על “להיות אמא” J ואני, כאחת שאם יש לה פרוייקט, עושה אותו הכי טוב-  למדתי, חקרתי, נכנסתי לעולם הזה של ההורות בכל הכוח.

ככל שנכנסתי לזה יותר, התחדדה לי ההבנה (שידעתי גם קודם אבל התחדדה עוד יותר)  שלנו כהורים יש כל כך הרבה השפעה על האנשים הקטנים שהבאנו לעולם. מי שהם ומה שהם זה השתקפות שלנו, של התפיסות שלנו, של המעשים שלנו.

 כדי להיות הורה טוב יותר, אתה צריך לראות את הילד שלך, לא רק להביט עליו אלא לראות אותו מבפנים. להבין אותו, מה מניע אותו, מה גורם לו לפעול איך שהוא פועל. רק עם הראיה הזאת תוכל להגיב נכון ולהגיע להורות רגועה ומעצימה.

בתחום הקריירה, הבנתי שלהמשיך ולהתפתח בעולם של ארגונים פחות מתאים לי.  אני, שתמיד הכרתי את עצמי כשכירה (כי עצמאי זה אופי ולי אין אופי להיות עצמאית), שתמיד הצהרתי שלי מתאים לעבוד בארגונים גדולים ומוכרים (להיות חלק מדבר גדול ומוכר עשה לי טוב) שתמיד שאפתי להתקדם בתחום משאבי אנוש, לאט לאט הבנתי שזאת לא בהכרח האמת שלי.

חברה פעם אמרה לי: “אם יש לך יכולת כל כך חזקה את צריכה לתת אותה ליקום, ברגע שתתני אותה ליקום, הוא יחזיר לך בחזרה” וזה מה שמוביל אותי!

אני טובה עם אנשים,  אנשים מרגישים נוח איתי, להיפתח, לדבר, להיות אותנטיים עם עצמם, להביא את ה-100% שלהם לתהליך. אני מהצד שלי מאפשרת להם להיות מי שהם, מקשיבה, מכילה, שומעת את הדברים מעבר לנאמר ומהמקום הזה משקפת להם את מה שהם לא תמיד מצליחים לראות לבד. זאת אני! תמיד הייתי ככה, ותמיד אהיה. זאת יכולת שאם יש לי אותה, אני צריכה לתת אותה לאחר, לעולם, ליקום ..לא?

הבנתי, שאני רוצה להוביל אנשים בתהליך, שחשוב לי להיות במקום שלהשפעה שלי יש ערך. שאני ארגיש שאני עושה משהו חשוב. ברגע שהבנתי זאת, זה היה עניין של רגע עד שעשיתי את החיבור. לעבוד עם אנשים, לעבור איתם תהליך בעולם ההורות. שאת התובנות מהעבודה המשותפת הם יביאו להורות שלהם ויוכלו להיות קשובים יותר, מבינים יותר, מכילים יותר את הילדים שלהם.

אז הלכתי, למדתי, התמקצעתי בתחום שאני כל כך אוהבת- הורות.

כל התובנות האלה ששינו את הכיוון שלי בחיים לא הגיעו ביום אחד, זה היה תהליך של כמעט שנתיים. שהתחיל מתהליך אימון שעברתי בעצמי ופתח לי עולם שלם של מחשבות, אפשרויות ומטרות חדשות בחיים.

בתהליך הבנתי שאני זאת שכותבת את תסריט חיי.מחברת

לקח לי שנתיים לדייק את זה ולהבין איפה בדיוק המקום הנכון לי, ואני נמצאת בו בדיוק עכשיו.

ומה אתכם? מה הסיפור שלכם?

עוד מהבלוג של ניצן גבאי משען

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

זמן מסך לילדים- זה טוב או רע??

נושא שעות המסך של הילד זה נושא מורכב. המסכים הם חלק מעולמנו, הם מקיפים אותנו מכל כיוון ואי אפשר להימנע מהם. אני נמנית על דור ההורים שגדלו ללא מסך כמעט בכלל. אני זוכרת שהייתי בת 7 לערך בכיתי לאמא שלי שאין לנו ערוצי זהב בבית,...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אמאל'ה פתחתי בלוג!!

הי, מה שלומכם?   אני בסדר, רגע מסדירה נשימה... אמאל'ה פתחתי בלוג!   האמת שכבר הרבה זמן שאני רוצה לפתוח בלוג, לדבר עם העולם, לצעוק דברים החוצה, לשתף, לפרוק, ובעיקר להביא דברים מהלב. אז למה אמאל'ה? כי זה וואחד חשיפה. את...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה