הבלוג של ניצן בר אבני

אמאל'ה אני אמא

אני ניצן,נשואה לתם ואמא מאוד טרייה לשירה. הבלוג מביע את המחשבות, ההתלבטויות, הקשיים וגם קצת טיפים מאמא מתלמדת שכל הזמן לומדת.

עדכונים:

פוסטים: 21

עוקבים: 7

החל מאפריל 2013

מהרגע שנכנסתי להריון קיבלתי הרגשה מוזרה שבעצם ההריון הזה הוא לא רק שלי (ושל תּם כמובן) אלא של עוד אנשים הסובבים אותנו ובאופן מפתיע ביותר גם של זרים מוחלטים ברחוב.
וחשבתי שאחרי הלידה היא תהיה שלי (ושל תּם) ונוכל לגדל אותה בנחת כמו שכולם מאחלים לנו.
אבל האיחול הזה לגדל אותה בנחת נוגד את כל האמירות, שאלות, ״טיפים״ ועצות שיש לאנשים סביבנו. בין אם אנחנו מכירים ובין אם לא. כי איך אפשר לגדל בנחת כשלכל אחד יש מה להגיד ובדר״כ כל אחד גם אומר משהו אחר.

כך למשל האימרה: ״חכי חכי״ שליוותה אותי כל ההריון והייתי בטוחה שיחלוף כלא היה והנה ילדתי ועדיין מאחלים לי לחכות.
וחלילה לא נשכח את כל המשפטים שקשורים להנקה. השאלה הראשונה ששואלים משום מה אשה שילדה (אחרי איך עברה הלידה) היא: ״את מניקה?״ ואם חלילה אמרת לא או משלבת אז תגיע מיד שאלה נוספת: למה?. ומטיבי הלכת אף הסיקו מסקנות לבד ״זה בגלל את לא מייצרת מספיק חלב?״.

שאלות על הנקה בדר״כ מלוות בשאלות על המשקל (מזל שלא שלי) ״כמה היא נולדה?״
״כמה היא עכשיו״ ״איך היא עולה״ ואם בטעות משהו במשקל מצטייר כלא תקין ישר מעלים את נושא תפוקת החלב ואפילו מציעים לשלב תמ״ל.

ובנושאים אחרים עולות אמירות כמו: ״נראה לי שקר לה/ חם לה״ ״תכסי אותה״ תפשיטי אותה״ ״אל תרימי על הידיים שלא תתרגל״ ״אל תתני לה לבכות יותר מידי שלא תרגיש נטישה״ בקופת חולים מישהי אפילו אמרה לי להוריד את הסינר הנקה כי ״היא נחנקת שם״ ואחרת עצרה על המעבר חצייה (במקום לתת לי לעבור) וביקשה שאשבע שלא אחצה בזמן שיחה בטלפון.

ואיפה אני בכל האמירות, השאלות והעצות?
לשמחתי מצליחה לחייך, את החיוך הזה, שהתאמנתי עליו מבעוד מועד ולומר ״תודה״ או לפעמים כשזה ממש מרגיז אני פשוט לא אומרת כלום. כי אם אין משהו טוב להגיד עדיף לא להגיד כלום.

מוזמנות לשתף במשפטים שאמרו לכן…

ועדכון קטן מהפוסט הקודם: תּם ואני הולכים לאימונים במשמרות, והשבוע יצאתי לסרט עם חברה, בלי בגדי הנקה! וזה כל כך עוזר

22279934_122255755156434_4394900255766558390_n

עוד מהבלוג של ניצן בר אבני

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה