הבלוג של נירי שאול

על אופנה וגעגוע, וגם על החיים

אמא לשניים, אישה לאחד. גרה ברעננה, חולמת על לונדון ומנסה למצוא רגעים קטנים של נחת במירוץ הגדול של החיים. עוסקת בייעוץ תדמית עסקית, הגשמה עצמית, וגם מתופפת, כותבת, ועושה רק מה שאני אוהבת. לאתר שלי: http://www.nirishaul.co.il/ לעמוד... +עוד

אמא לשניים, אישה לאחד. גרה ברעננה, חולמת על לונדון ומנסה למצוא רגעים קטנים של נחת במירוץ הגדול של החיים. עוסקת בייעוץ תדמית עסקית, הגשמה עצמית, וגם מתופפת, כותבת, ועושה רק מה שאני אוהבת. לאתר שלי: http://www.nirishaul.co.il/ לעמוד הפייסבוק: https://www.facebook.com/NiriShaulBusinessImage

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מדצמבר 2012

היא רק בת 19 ותיכף תתגייס לצה”ל, אבל בינתיים עושה חיל בכל בירות האופנה הנחשבות בעולם. בר וילהיים, היא בין הדוגמניות הישראליות היחידות המצליחות כיום בחו”ל, ואני בטוחה שעוד נשמע עליה יותר ממש בקרוב.

13/04/2015

היא פותחת לי את הדלת, 180 ס”מ של יופי טבעי פלוס חיוך מקסים, איך ידעתי שאני אתאהב בה גם במציאות!
תכירו את בר וילהיים, דוגמנית ישראלית בינלאומית, שצמחה כאן בשקט בשקט בשנתיים האחרונות וכיום עובדת בכל בירות האופנה הנחשבות בעולם.

PicMonkey Collageצילומים בניו יורק עם Matt Priestley (התמונות באדיבות MC2)

נתקלתי בה לראשונה לפני כמה חודשים, כשאמא שלה העלתה תמונות משבוע האופנה האחרון בניו יורק וזה קפץ לי ככה לעין,בפיד של הפייסבוק. מהר מאוד יצרתי קשר ומאז חיכיתי לה פה בארץ כמה חודשים, עד שסיימה את מסע שבועות האופנה (ניו יורק, מילאנו, פאריז, לונדון) ומיהרתי לפגוש אותה, רגע לפני שהיא עולה על מדים ומתגייסת לצה”ל.

בר, בת 19, התחילה לדגמן לפני כשנתיים. חברת משפחה שלחה אותה לפגישה עם עופר רפאלי, הבעלים של סוכנות הדוגמנות MC2, שזיהה את הפוטנציאל והחתים אותה על חוזה. כיום היא מיוצגת על ידו ואם תחפשו אותה באתר האינטרנט של הסוכנות, תמצאו אותה תחת הסניף הניו יורקי.

את תחילת הדרך עשתה בתצוגות שונות בארץ ובצילומים לפיתוח הבוק כמו קסטרו, רנואר, רונן חן, צילומים עם רון קדמי ולאחר חצי שנה יצאה כבר לעבוד בחו”ל, בתחילה למילאנו לצילומי מגזין ומשם לפריז לתצוגה של קרטייה.
מאז הספיקה לבלות בעבודות רציפות גם בהמבורג, טוקיו, ליסבון, לונדון וניו יורק, תוך כדי שהיא מעשירה את הבוק שלה בתמונות מרשימות נוספות.

Emporio Armani - Marcus Tondoמתוך שבוע האופנה האחרון במילאנו. תצוגת סתיו חורף 15 של Emporio Armani.  צילום Marcus Tondo (נלקח מ- style.com)

אז הושבתי אותה לשיחה קצרה ואני חייבת להגיד שנהניתי מכל רגע. הבחורה פשוט מפזרת סביבה אנרגיות חיוביות וגישה בריאה לחיים, שזה כייף גדול.

מודל השראה?
“האמת שאני אוהבת את השוני שיש בין כולם, לא מאמינה בפייבוריט אחד. צריך להיות פתוחים לדעתי ולא מקובעים על סגנון אחד, זה הכי יפה בעיניי”.

מעצבים אהובים?
“טרם גיבשתי. אני אוהבת לעבוד עם כל המעצבים, להכיר כמה שיותר. אפשר להגיד שהיום אני כבר ממש מזהה סגנונות של מעצבים שונים ויודעת לשייך.
בשבוע האופנה האחרון בלונדון התאהבתי בשמלות של מת’יו ווילאמסון”.

Matthew Williamson - Yannis Vlamosמתוך שבוע האופנה האחרון בלונדון. תצוגת סתיו חורף 15 של Matthew Williamson. צילום Yannis Vlamos (נלקח מ- style.com).

קמפיינים או תצוגות שאהבת להשתתף בהם?
“קרטייה בליסבון. ממש לקחו אותנו לטיול של כמה ימים, התצוגה היתה בארמון עתיק כזה וכל האווירה מסביב היתה פשוט מיוחדת.
גם אהבתי לעשות את התצוגה של ויויאן ווסטווד, שהיא אישיות מגניבה והתצוגות שלה תמיד מדהימות”.

Vivienne Westwood SS15 - Marcua Tondoמתוך שבוע האופנה הקודם בלונדון. תצוגת אביב קיץ 15 של Vivienne Westwood. צילום Marcus Tondo (נלקח מ- style.com)

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?
“הכל! זה מאפשר לי לטייל בעולם, להכיר מלא אנשים, לחוות דברים חדשים. האופי מאוד השתנה אצלי בעקבות העבודה. כשהייתי בבית תמיד היתה לי תמיכה צמודה, תמיד היה מישהו לידי, כשהתחלתי לדגמן פתאום יצאתי לעצמאות, פתאום יש אתגרים חדשים, צריכה להיות יותר חברותית, לפתח כישורי שפה. כשאתה חי תקופה מסוימת במקום אחר זה פשוט כייף, יש סיפורים, יש אנרגיות אחרות”.

מה את פחות אוהבת בעבודה שלך?
“לעמוד כל הזמן תחת ביקורת ושיפוט של אחרים. כל הסוכנויות, הלקוחות, כל הזמן עוקבים אחרי מה שאני עושה, אחרי העבודות שלי. יש עליי עיניים כל הזמן ובודקים איך אני נראית, אם אני בשייפ הנכון, אם עור הפנים שלי בריא, לפעמים מעירים וצריך לדעת לקחת הכל בפרופורציות”.

צילום dimitri hyacintheצילומים בניו יורק עם Dimitri Hyacinthe (התמונה באדיבות MC2).

מה עושים כשיש נקודות שבירה?
“זה קורה לפעמים כשאני לבד, אבל אני מדברת עם הבית, נזכרת בדברים הבסיסיים שהביאו אותי לכאן וזה עובר”.

בגיל צעיר, להיות לבד בבירות האופנה התובעניות, איך את מסתדרת?
“אנחנו נמצאות בדירת דוגמניות, יש בנות מכל העולם ותמיד מתפתחות חברויות איכשהו. יש לי חברות מכל העולם בזכות זה ואנחנו מחזקות אחת את השניה תמיד. כולן עוברות את אותו הדבר רוב הזמן – אודישנים ועבודה לחוצה ואנחנו מבינות אחת את השניה”.

ואין אווירה תחרותית?
“בתחום עצמו יש, אבל אני מתרחקת מזה. בכל מקום אני מחפשת את הסביבה התומכת, הולכת עם אלה שלא מתנהגות ככה, מנטרלת את זה. אני אוהבת לבוא בגישה חיובית”.

PicMonkey Collage2מתוך שבוע האופנה האחרון בניו יורק. תצוגת סתיו חורף 15 של Tracy Resse. צילום Yannis Vlamos (נלקח מ- style.com)

מה את עושה בזמנך הפנוי?
“האמת שבא לי ללמוד משחק, אני מאוד אוהבת תיאטרון. בעבר גם רקדתי מודרני וקלאסי, ושיחקתי כדורגל.
אני גם מתאמנת 3 פעמים בשבוע בחדר כושר”.

את מקפידה על תזונה?
“אני מעדיפה להקפיד, המטרה חשובה לי אז אני משתדלת לאכול ארוחות מסודרות, שיהיו כל הוויטמינים ואבות המזון. כשאני נמצאת בחו”ל זה קצת יותר קשה לשמור, אם יש לי מטבח מאובזר בדירה אני מבשלת ומקפידה כמה שיותר, אבל אם אין וצריך לאכול בחוץ זה יותר קשה”.

איך נראה יום עבודה שלך?
“כשאני בחו”ל זה יכול להיות מטורף. בשבוע האופנה למשל, קמים בשעה 5 ויוצאים לתצוגה, שלוקחת בד”כ 4 שעות, לאחר מכן יש המון אודישנים בכל העיר ואני צריכה להגיע אליהם עצמאית, כשבין לבין יכולות להיות לי עוד תצוגות במהלך היום וצריך לתמרן בין הכל.
השיא שלי היה בניו יורק, 14 אודישנים ביום אחד, כל אחד מהם במקום אחר. לשמחתי הצלחתי להגיע בזמן לכולם חוץ מאחד”.

KTZ_0526 Yannis Vlamosמתוך שבוע האופנה האחרון בלונדון. תצוגת סתיו חורף 15 של KTZ. צילום Yannis Vlamos. (נלקח מ- style.com).

השלימי את המשפט “אם לא הייתי דוגמנית הייתי..”?
“קואוצ’רית בריאות או ווטרינרית, אני מתה על בעלי חיים”.

החודש את מתגייסת לצה”ל, איך זה משתלב עם העבודה שלך?
“קיבלתי אישור אמן פעיל, שיאפשר לי לצאת מהארץ לטובת עבודות בחו”ל מספר פעמים בשנה. אני מניחה שאצטרך לבחור עבודות יותר בקפידה כיוון שיש לי כמות מוגבלת של ימים לטובת הנושא, אבל עופר (הסוכן) עוזר לי להחליט מה לקחת ואני סומכת עליו”.

מסר לנערות שרוצות להיות דוגמניות?
“דוגמנות זה משהו שיוצרים, זה לא כזה זוהר. כולנו אנשים רגילים, לא כוכבים. הרבה פעמים יש נטייה לחשוב שאנחנו בעצם הדמות שהפכו אותנו אליה, וזה ממש לא כך. מי שינסה להכיר אותי דרך התמונות שלי יקבל משהו אחר לגמרי ממי שאני באמת, לא הכל נוצץ.
נסו לבנות ביטחון עצמי לבד, ולא דרך הסתכלות על דוגמניות אחרות או תלות בדעה של אנשים. וכדאי לא להיות יותר מדי ביקורתיות כלפי עצמכן וכלפי אחרים”.

*

אני מתארת לעצמי שגם אתם התאהבתם בה עכשיו, כי באמת, אי אפשר שלא. מוזמנים לעקוב אחרי בר בחשבון האינסטגרם שלה barwilhiem ולראות תמונות נוספות מתצוגות ועבודות שלה.
ובינינו, ממליצה לכם להתחיל לשנן את השם כבר עכשיו, אני די בטוחה שתשמעו עליה יותר ויותר ממש בקרוב.
——-

כבר ביקרתם בעמוד העסקי שלי? בואו תקפצו להגיד שלום, ממש כייף שם!

עוד מהבלוג של נירי שאול

תצוגה מקדימה

שבוע האופנה - המעצבים המבטיחים

Upcoming Designers  תצוגת המעצבים המבטיחים שנערכה השנה בחסות מפעל הפיס, כללה 8 מעצבים שזכו במלגה בסך 150,000 שקלים להעמדת הקולקציות ובהדרכה של מנטור צמוד. המעצבים, בהחלט מבטיחים, הצדיקו לחלוטין את הבחירה בהם ועיצבו קולקציות...

תצוגה מקדימה

איך לעזור לילדים שלנו לאהוב את עצמם קצת יותר?

בתקופה האחרונה הרשת גועשת לי קצת יותר מהרגיל.. קמפיין נגד השמנת ילדים, פוסטים נגד תעשיית האופנה המכתיבה מודלים בלתי אפשריים לחיקוי, כתבות נגד אכילת בשר, נגד אכילת ממתקים, נגד אכילת מוצרי חלב, נגד פוטושופ, שלטי חוצות...

תצוגה מקדימה

אזור התעשייה – SAME STORY / אופנה למתבגרות בהתאמה אישית

בשנים האחרונות, מאז שהתחלתי לעבוד עם נערות ומתבגרות, אני מקבלת המון פניות מאימהות שמתקשות למצוא לבנותיהן בגדים מגוונים במידות ובפרופורציות שיתאימו להן. התסכול הולך וגובר כשהבנות רוצות ללבוש בגדים טרנדיים, שיחמיאו להן,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה