הבלוג של נירה פרי

לשנות כיוון

נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים

עדכונים:

פוסטים: 163

החל מפברואר 2011

אם הכותרת בנק קואופרטיבי מסקרנת אתכם, בואו אתי למסע הכרות עם הבנק החדש שמוקם לאחרונה בישראל. מה שנדרש מכם זו חשיבה מחוץ לקופסא כיוון שלא מדובר בשכפול והקמת בנק במודל המוכר לנו. מוצע כאן מודל שונה שקיים ומצליח בעולם אך טרם מומש בישראל.

23/12/2013

למפגש הבלוגריות בנושא הבנק הקואופרטיבי הגעתי מתוך סקרנות ורצון להבין האם ניתן לחולל שינוי בבנקאות בישראל.

אני בדומה לאנשים  אחרים בישראל מרגישה שכיום הבחירה להיות לקוחה של בנק מסוים היא בלית ברירה לא קיימת בפני אפשרות בחירה אמיתית בין הבנקים. אני מבינה גם שכניסתו של שחקן נוסף, מן המודל המוכר לזירה הבנקאית, לא תביא לשינוי משמעותי בתחושה הזו. התחושה  ש”כל הבנקים אותו דבר” לא תשתנה, שכן בנק חדש, הפועל על פי הכללים הישנים לא יביא כל חידוש. הריכוזיות והתחרות המצומצמת יוותרו בעינן.

אז אם הכותרת בנק קואופרטיבי מסקרנת אתכם, בואו אתי למסע הכרות עם הבנק החדש שמוקם לאחרונה בישראל.

מה שנדרש מכם זו חשיבה מחוץ לקופסא ,כיוון שלא מדובר בשכפול והקמת בנק במודל המוכר לנו. מוצע כאן מודל שונה שקיים ומצליח בעולם ,אך טרם מומש בישראל.

המסע שלי התחיל בהכרות עם שתי נשים בעלות חזון שחברו  למימוש החלום שלהן לעשות למען שינוי חברתי בישראל ופועלות במסגרת “”אופק ” האגודה השיתופית לניהול הון בע”מ אשר נוסדה ביוני 2012 כדי להקים את הבנק הקואופרטיבי הישראלי הראשון .

(קישור לאתר “אופק” בסוף הכתבה).

אירה פרידמן ראש מטה ההקמה והמיועדת להוביל את הבנק לאחר הקמתו.

בעלת תואר בעלת תואר MA  במנהל עסקים (התמחות מימון) וכלכלה (התמחות מקרו כלכלה) מהאוניברסיטה העברית.

בתפקידה האחרון ניהלה את בית ההשקעות “תמיר פישמן ניהול השקעות בע”מ”, אחד מבתי ההשקעות המובילים בישראל.

טרם מינוייה לתפקיד זה, כיהנה כמנכ”ל “תמיר פישמן גמל והשתלמות בע”מ”.

במשך 18 שנים מילאה אירה שורה של תפקידים ניהוליים ומקצועיים בכירים, וביניהם תפקידים אשר כללו הקמה של חברות בתחומים פיננסיים. בין היתר כיהנה כמנהלת הדסק העסקי ב”כלל פיננסים בטוחה”, כראש תחום השקעות וייעוץ פיננסי בחטיבה לבנקאות מסחרית של בנק לאומי וככלכלנית בפיקוח על הבנקים בבנק ישראל.

“אני סבורה כי הקמת הבנק הקואופרטיבי בישראל, בנק אשר פועל בשיטה שונה מבנקים מסחריים רגילים, תוביל לפתיחת התחרות האמיתית בענף הבנקאות, שתתבטא בהוזלת השירותים הבנקאים לאזרחים ולעסקים קטנים והגדלת נגישותם למקורות האשראי”.

[email protected]

ועו”ד צפי הדר-ריכטר, היועצת המשפטית וראש תחום הרגולציה של הבנק המוקם.

בעלת תואר ראשון (LLB) ותואר שני (LLM) במשפטים מאוניברסיטת תל אביב.

צפי הדר-ריכטר שימשה כעו”ד במשרד פרטי, תחום התמחות עיקרי – משפט מסחרי, עסקי ונדל”ן. במסגרת זאת עסקה עו”ד הדר-ריכטר בייעוץ משפטי שוטף ללקוחות רבים ומגוונים: חברות ציבוריות ופרטיות, לרבות חברות בניה מהגדולות במשק.

לאחר מכן שימשה עו”ד צפי הדר-ריכטר כיועצת משפטית בכירה בהנהלה הראשית בבנק הפועלים, בתחום אשראי לנדל”ן ואשראים מיוחדים. במסגרת זו עסקה בליווי וייעוץ משפטי לעסקאות אשראי בהיקפים גדולים וכן בגיבוש הסדרי חוב.

לאחר סיום פעילותה בבנק הפועלים, נמנתה צפי הדר-ריכטר על קבוצת המייסדים ושותפה בקרן KCPS  מנוף, אשר הוקמה ביוזמת הממשלה במטרה להתמודד עם משבר האשראי של השנים 2008-2010. במסגרת פעילותה בקרן עסקה צפי הדר-ריכטר בבדיקה ובניתוח של חברות ופרויקטים רבים ובגיבוש הסכמי אשראי והשקעה לחברות הפורטפוליו של הקרן.

[email protected]

אז אחרי שגם אתם הכרתם את הנשים שבצוות ההקמה

תארו לעצמכם מצב שבו:

אתם הלקוחות של הבנק שאתם גם הבעלים שלו.

עלות השירותים הבנקאיים המוכרת לכם יורדת.

העמלות והריביות על ההלוואות בבנק שלכם נמוכות יותר  מהמקובל היום.

הריביות על הפיקדונות גבוהות יותר מהמקובל היום .

יש שקיפות ,פשטות אמינות בהתנהלות הבנק לא עוד שימוש בחישובים ומושגים שגם כשאתם מתאמצים להבין ,לא תמיד מובנים ונגישים לכם.

אתם הלקוחות שותפים בהחלטות החשובות שמתקבלות בבנק שלכם.

נשמע טוב?

אז זה עוד לא הכול .

הרווחים חוזרים אליכם הלקוחות ואינם נכנסים לכיסם של בעלים חיצוניים.

המשכורות בבנק מפוקחות. סולם המשכורות קבוע כך שהעובד שמשתכר את המשכורת הגבוהה ביותר משכורתו תהיה גבוהה בעשרה אחוזים מהמשכורת הנמוכה ביותר. כלומר לא עוד משכורות עתק.

אם אתם שואלים איך זה אפשרי?

זה קורה משום שאין ניגוד אינטרסים בין טובת הלקוח ל”טובת הבעלים”, שכן זוכרים? אתם הלקוחות ואתם גם הבעלים והמטרה שלכם למקסם את טובת הלקוח שזה אתם.

אז מה אתם צריכים  לעשות כדי להיות לקוחות שהם גם בעלים בבנק?

לרכוש מניית חבר בסך 3000 שקל.

רכישת המניה מקנה לכם את השותפות בבנק.

אם גם אתם רוצים בשינוי

יש לכם הזדמנות

בואו תצטרפו ותיקחו חלק בשינוי

כי עכשיו זה הזמן לעשות!

למידע נוסף ולרכישת מניה אתם מוזמנים להיכנס לקישור:

https://www.ofek.coop

שלכם ובשבילכם

נירה פרי MA בחינוך

מאמנת, צרכנית, בלוגרית ,אכפתית ,לוכדת רגעים

עוד מהבלוג של נירה פרי

Thumbnail

"סליחה על ההפרעה" – מופע שפותח זווית אחרת להסתכל על הפרעה נפשית

  מופע הסטנד – אפ "סליחה על ההפרעה" מפתיע, מעצים ומאתגר אותנו החברה לצאת משבלונות וסטראוטיפים ולהמשיך לכוון את העדשה דרכה אנו מסתכלים על  בריאות הנפש, התמודדות עם בעיות...

Thumbnail

בן ושרה – הצגה המבוססת על סיפור אמיתי

צילום: אילנה בן יעקב "בן ושרה", הצגה המבוססת על סיפור אמיתי שהתרחש בארה”ב, היא מחזה ראשון שעולה לבמה של המחזאית אילת סלומון-עקיבא. בן, בחור נוצרי אמריקאי, ילד פרחים המאמין...

Thumbnail

"דבר אלי בפרחים" - קאברט מוזיקלי שתאהבו

היה לי העונג להשתתף בערב הגאלה החגיגי של הקאברט המוזיקלי: ”דבר אלי בפרחים" המבוצע על ידי זמרת, שחקנית צעירה ומוכשרת, נעמה פרידמן, בוגרת טרייה של בית צבי. נעמה הגישה מופע...

תגובות

טופ 20 - בלוגים