הבלוג של נירה פרי

לשנות כיוון

נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים .חברת לשכת המאמנים ,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים

עדכונים:

פוסטים: 137

החל מפברואר 2011

הבוקר הופתעתי לטובה. בקרתי בחלום של מקום , בעצם מקום שהוא חלום. חלום של אישה מקסימה, יצירתית, בעלת מעוף ותעוזה שלקחה את שרצתה וטיפסה כל הדרך עד להיכל שהקימה בבת ים ולסניפים שמוכרים את מוצריה בעולם

10/11/2013

הבוקר הופתעתי לטובה. בקרתי בחלום של מקום , בעצם מקום שהוא חלום. חלום של אישה מקסימה, יצירתית, בעלת מעוף ותעוזה שלקחה את שרצתה וטיפסה כל הדרך עד להיכל שהקימה בבת ים ולסניפים שמוכרים את מוצריה בעולם.

מיכל נגרין הקבוצניקית לשעבר בחרה להתמקד באהבתה לעיצוב וביסודיות והקפדה על כל פרט מינפה את עשייתה שהחלה ביצירת תכשיטים לעולם האופנה  ובכלל זה לעיצוב שמלות.

בכניסתי למרכז התצוגה הפלגתי לעולם קסום , רומנטי ומלהיב- עולם של פנטזיה.

מיכל החלה בעיצוב השמלות מתוך צורך אישי ליצור לעצמה ביגוד שהיא אוהבת. תגובות הסביבה אתגרו אותה ומכאן הדרך לביצוע הייתה קצרה.

מיכל מציינת: “הכול מתחיל ונגמר עם צבע, אני אדם של צבע ,צבע עושה לי עניין בחיים. לבן זה צבע שאני לא מכירה בו. גם בשילוב של שחור ולבן הלבן יהיה קצת קרמי.”.

“הרמוניה הכי חשובה לי זה הדבר שאני עובדת עליו הכי הרבה בשלב הגרפיקה.”

הסגנון הניאו ויקטורייאני שמשלב ישן וחדש ומאפיין את יצירותיה של נגרין בא לביטוי גם בשמלות.

רוב השמלות הינן שמלות ערב  בגזרות שונות כשהכוונה לאפשר לכמה שיותר נשים למצוא את מבוקשן . לצד השמלות הארוכות יש גם טוניקות, שמלות קצרות , ז’קטים וגופיות.

מה שמייחד את כל פרטי הלבוש הוא  שהם פריטים ללא גיל, לא חלה עליהם הגבלת זמן ואופנה חולפת.

השמלות בחדר התצוגה סקרנו אותי ההדפסים המיוחדים בגרפיקה ובצבעוניות שלא ראיתי כמותם בביגוד אחר. לכן שמחתי לקבל הסבר על גלגולה של שמלה כולל סיור בנקודות היצירה.

מה למדתי ?

הכול מתחיל ברעיון שמתורגם לגרפיקה. הגרפיקה  מעוצבת לכל מידה ומידה ורק אז היא מודפסת. גם בבחירת הצבע מושקעת חשיבה בבחירת הגוון המועדף. אין שימוש בצבעים כפי שהם. מיכל הסבירה לי: ” אדום לא יהיה אדום נקי הוא יקבל גוון מסוים, צבע שיעשה את הבגד למשהו אחר…..”

בשלב הבא חלקי הבגד נגזרים ומוכנסים למכונת הדפס ואז הגרפיקה מועברת אל הבד.

עכשיו יוצרים את הבגד החלקים נתפרים.

רק כשהבגד גמור מתפנים לקישוט הוספת האבנים וקריסטלים קביעת צבע ,קביעת מיקום,קביעת מינון. הבגד מאובזר כאשר מושם דגש על מינון נכון לכל בגד ובגד .

אחרי הקריסטול השמלה עוברת תהליך של יבוש.

ההתייחסות לכל פריט לבוש  היא כאל יצירת  אמנות .  כל פריט מקבל את המגע האישי וכל בגד בתום תהליך הייצור מקבל את אישורה של מיכל נגרין.

אותי ריגש לראות את ההקפדה על הפרטים, הרקמה העדינה על התחרות ,

השילוב של האבנים והקריסטלים לקישוט הבגד.

מה ראיתי ואהבתי?

מגוון שמלות ארוכות מחומרים שונים רובן עם רקע כהה , לשאלתי הובהר לי שהקולקציה של החורף היא על בסיס שחור עם נגיעות צבע .

האמת כל שמלה מיוחדת ויש לה את זה . המגוון מאפשר לקלוע לטעמן של נשים רבות.

אני אהבתי את השמלה עם החצאית השקופה בעלת ההדפס המאד מיוחד.

אהבתי ואף לא יכולתי לעמוד בפיתוי ומדדתי את הז’קט שהוא בעצם שניים כיוון שניתן להפוך אותו לקצר בפעולה פשוטה של פתיחת רוכסן . הוא נראה נפלא ומשדרג כל בגד שמתחתיו.

את השמלה עם הדפס הקמע בחזית דמיינתי בסעודה רומנתית לאור נירות.

הזרימה והגרפיקה של השמלה שעל הבובה גרמה לי לאחר שחלפתי על פניה לחזור ולתעד אותה השילוב המלכותי של של הפרחים המקשטים את הבגד מנצח.

השמלות הקצרות יכולות לשמש גם כטוניקות את הצמד הזה ראיתי ממרחק היה משהו שעודד אותי להתקרב ולבחון ממרחק קצר כמו בצפייה בתמונה מה יוצר את המראה הכל כך מיוחד

השמלה טוניקה הזאת משדרת יוקרה לי היא הזכירה גובלנים משהו עם טעם של פעם .

לא פלא  שהשמלות ופרטי הלבוש של מיכל כבר פרשו כנפיים ויש להן אוהדות גם מעבר לים כמו בריטני ספירס, אלישיה קיז, ניקול קידמן, קריסטי אלי, מרייה שרייבר, ברברה סטרייסנד  ועוד.

וכמעט שכחתי הבשורה הטובה היא שאם בתחילת הדרך עוצבו השמלות לדקות גזרה כיום הכוונה לאפשר לכמה שיותר נשים למצוא את מבוקשן  והעצוב מחוון למגוון של נשים.

לסיום אם נגעתי בכן אז אני שמחה לגלות שיש עוד  ובעצם למה שלא תראו בעצמכן ?

אני ממליצה לכן לשלב ביקור בגלריה עם ביקור במרכז המבקרים .

גם לכם מגיע לראות את גלגולה של שמלה .

כתבה: נירה פרי

עוד מהבלוג של נירה פרי

תצוגה מקדימה

"סליחה על ההפרעה" – מופע שפותח זווית אחרת להסתכל על הפרעה נפשית

  מופע הסטנד – אפ "סליחה על ההפרעה" מפתיע, מעצים ומאתגר אותנו החברה לצאת משבלונות וסטראוטיפים ולהמשיך לכוון את העדשה דרכה אנו מסתכלים על  בריאות הנפש, התמודדות עם בעיות...

תצוגה מקדימה

בן ושרה – הצגה המבוססת על סיפור אמיתי

צילום: אילנה בן יעקב "בן ושרה", הצגה המבוססת על סיפור אמיתי שהתרחש בארה”ב, היא מחזה ראשון שעולה לבמה של המחזאית אילת סלומון-עקיבא. בן, בחור נוצרי אמריקאי, ילד פרחים המאמין...

תצוגה מקדימה

"דבר אלי בפרחים" - קאברט מוזיקלי שתאהבו

היה לי העונג להשתתף בערב הגאלה החגיגי של הקאברט המוזיקלי: ”דבר אלי בפרחים" המבוצע על ידי זמרת, שחקנית צעירה ומוכשרת, נעמה פרידמן, בוגרת טרייה של בית צבי. נעמה הגישה מופע...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה