הבלוג של נירה פרי

לשנות כיוון

נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים

עדכונים:

פוסטים: 149

החל מפברואר 2011

רגע לפני שתל אביב מתגנדרת בפעם השישית באיורים למשך עשרה ימים ושני סופי שבוע, במסגרת אירועי ״אוהבים אמנות, עושים איור״ של המחלקה לאמנויות בעירית תל־אביב-יפו השתתפתי במסיבת עיתונאים עם יזם ואוצר ראשי של שבוע האיור יובל סער. העבודות יוצגו בתערוכות שיפתחו בחללי תרבות ואמנות, בגלריות שיתופיות, במוזיאונים ובמגוון מקומות בילוי ברחבי העיר מרבית האירועים פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום

02/11/2019

 yova7123417

רגע לפני שתל אביב מתגנדרת בפעם השישית באיורים למשך עשרה ימים ושני סופי שבוע, במסגרת אירועי ״אוהבים אמנות, עושים איור״ של המחלקה לאמנויות בעירית תל־אביב-יפו

השתתפתי במסיבת עיתונאים  עם יזם ואוצר ראשי של שבוע האיור יובל סער שהתקיימה במלון  הבוטיק לייטהאוס מקולקצית מלונות בראון השוכן בצומת הרחובות בן יהודה ואלנבי

האירוע, שהפך למסורת ויצר פלטפורמה לתצוגת איור שלא הייתה קיימת בעבר, ממשיך לעודד את היצירה האמנותית בתחום ולמשוך אליו מאיירים ותיקים וצעירים כאחד, אקדמיות מובילות לצד התאגדויות עצמאיות של מאיירים, תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות.

יובל מוכיח גם הפעם שהגשמת חלומות אפשרית ולראייה השנה יתרחב שבוע האיור ויכלול 80 תערוכות בהשתתפות כ־700 מאיירים, מעצבים ואמנים ישראלים.

 העבודות יוצגו בתערוכות שיפתחו בחללי תרבות ואמנות, בגלריות שיתופיות, במוזיאונים ובמגוון מקומות בילוי ברחבי העיר כלהלן:

 בדרום העיר: ״אתר״, מוזיאון אילנה גור וסמטאות יפו העתיקה.

noga10

במרכז העיר: התחנה המרכזית, קריית המלאכה, קניון TLV, המקרר, שדרות רוטשילד

20191029kiry

בצפון העיר: נמל תל־אביב וחנות מוזיאון ארץ ישראל .

arezsra

מרבית האירועים פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום.

קצת על הרקע

קול קורא להשתתפות בשבוע האיור שנה הבאה יוצא כל שנה בתום האירוע. האמנים שמעוניינים להציג את עבודותיהם בשבוע האיור מגישים את הצעותיהם. הם אלה שקובעים בהצעותיהם את אופיו של השבוע. גישה מעניינת ומאתגרת שלא ברורה מאליו.

מאיירים שעבודתם תוצג בשבוע האיור 2019

myrav8130244

המאיירת והסופרת מרב סלומון תציג מיצב שעוסק בהנצחת הזהות הנשית.

 יזהר כהן יחשוף צד אחר ביצירתו ויציג סדרת תחריטים אינטימיים.

201910298zau

גלעד סליקטר יציג את תהליך היצירה הייחודי של ספרו ״צו 8״.

איתי רון גלבוע, דודו גרשטיין, זאב אנגל מאיר וקרן כץ יציגו עבודות בדו־ממד ובתלת־ממד שעוסקות בנועזות, בתמות של ארוטיקה מנקודת מבט הומוריסטית, סרקסטית קומית ולא פעם אכזרית.

asafusami

 קולקטיב היוצרים של תומר חנוכה, אסף חנוכה וסמי קטן יסכם שלוש שנים של פעילות בתערוכת פרינטים מקיפה.

אורית עריף תאייר בהומור מצבי אמת מביכים מחיי היום־יום שלה ושל אחרים;

יעקב קאופמן, סטודיו מג׳נטה (רונן בבלי), סטודיו קאהן, תמר ברניצקי, סטודיו Reddish ומעצבים נוספים מתחומים שונים יאיירו בתלת־ממד את הנוף הנשקף מחלון הסטודיו שלהם.

זו רק רשימה חלקית של האמנים המשתתפים.

התערוכות בדרום העיר

20191029ata

ריכוז מיוחד של תערוכות יתקיים באזור סמטאות יפו העתיקה, שוק הפשפשים ומתחם נגה, תוך שיתוף פעולה עם ״אתר״, תכנית הרזדינסי במוזיאון יפו העתיקה.

יוצגו שם 18 תערוכות, ביניהן תערוכה שתציג את מיטב העבודות של שבוע האיור 2019 במקום אחד, ב־60 תיבות אור במרחב הציבורי של סמטאות יפו העתיקה.

תערוכת סיכום עשור של דקל חברוני שתציג מיטב מיצירתו להופעות של להקות אינדי בארץ ובעולם. תערוכה בבית האדריכל שתעסוק בנוף העירוני בראי הבאוהאוס.

תערוכה שחושפת דור עכשווי של מאיירים ערבים ילידי הארץ בשנים 2015-2019.

סדנאות וכיתות אמן

אפטרסקול, בית ספר פופ־אפ למאיירים שנוסד בשבוע האיור לפני שנתיים, יקיים במוזיאון יפו העתיקה סדנאות וכיתות אמן על ידי מיטב המרצים והמאיירים בארץ.

במסגרת שיתוף פעולה עם פורום התרבות האוסטרי תל אביב המשמש במה לחילופי תרבות, אמנות ומדע בין אוסטריה לישראל יתארחו באפטרסקול נציגים מקולקטיב TONTO, אחד מקולקטיבי האמנים המובילים באוסטריה בתחום האיור. אדה סטרובל (ממייסדות הקבוצה) ומיכאל ג׳ורדן יעבירו סדנאות אמן, יפגשו עם מאיירים מקומיים ויסיירו בתערוכות.

טונטו, שפועל בשדה האיור מאז שנת 1994, מהווה ״פלטפורמה לדימוי טקסט וספרות״ כחלק מרשת אירופאית של קבוצות אמני קומיקס. במהלך השנים פרסם הקולקטיב מאות פרויקטים, ביניהם מגזינים, ספרים ועבודות איור שהוצגו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות.

דור ה־Z ודור ה־Y

איה9130919

נוכחות ניכרת מסתמנת השנה לדור ה־Z ולדור ה־Y בשבוע האיור, עם תערוכות שמתאפיינות בהתבוננות, בביקורת ובמודעות עצמית לסממני התקופה.

איה טלשיר, שסיימה את לימודיה במחלקה לתקשורת חזותית בצלאל בשנה שעברה, מנסה בתערוכה ״מילניום״ לפענח כיצד להתקיים ״בעולם של הגדולים״, תוך עיסוק בקונפליקט של בני דורה שמתקיים בין הרצון להגשמה עצמית לבין הצורך הבלתי נמנע להתבגר, על כל המחויבות המשתמעות מכך.

ב״תערוכת יחיד״ – דור ה־Z מאייר את עצמו״ – בוחנים בני נוער מרחבי הארץ את השפעות העולם הטכנולוגי על תפיסת עולמם, ומדברים על ההתמודדות עם מצבים שונים בעולם הפיזי והעולם הווירטואלי. תלמידי ותלמידות המגמה לאמנות פלסטית בבית הספר לאמנויות (קמפוס אריסון) ומוריהם מביטים בהשראה המניעה את יצירתם, בתערוכה ״מעורר השראה״.

תערוכות עם מבט נוסטלגי

dvir

נוסטלגיה, געגועים והתבוננות ממרחק הזמן לעידן האנלוגי באים אף הם לידי ביטוי במספר תערוכות שנוצרו בהשראת ספרים, אנציקלופדיות וגופי יצירה מעשורים קודמים.

ב״עידן הענן״ לילך מדר מציגה סדרת קולאז׳ים על דפי אנציקלופדיה מאויירת לילדים בשם ״עולם המדע״ (1962).

 רחלי שרפשטיין מתחקה אחר החוברות הנוסטלגיות של ״דגמי בוקי״.

agamb

התערוכה ״אגם הבירבורים״ תציג מחווה לכפולות המאוירות של דודו גבע; ובוגרי המחלקות לתקשורת חזותית לשנת 2019 מחיים ספרים ישנים מרשת הספריות העירונית בתערוכה ״יצאו מכלל שימוש״.

תערוכות נוספות

mishke

תערוכות נוספות יעסקו באינטימיות וארוטיקה מזוויות התייחסות שונות ונועזות, בנשיות ומגדר מזווית פוליטית־חברתית ואישית, בטכנולוגיה של מציאות רבודה, בקלישאות מהמטבח המקומי,

homos94

בהצצה אל תהליך העבודה של מיטב מאיירי עיתון ״הארץ״, ביעדיה הקסומים והלא־תיירותיים בהכרח של ארץ ישראל, בתוצרי הלוואי הקטלניים והמזהמים של תרבות הצריכה, בסיפורם של מבקשי מקלט ומהגרים ובאיורי האופנה של ריקי בן ארי ז״ל, מעמודי התווך של האופנה הישראלית בשנות ה־80-60.

20191029kes

סיורים מודרכים

גם השנה יתקיימו סיורים מודרכים בתערוכות ביפו וברחבי העיר. הסיורים (בתשלום) יתקיימו בהדרכת הצוות המיומן והמקצועי של Talking Art. כל האירועים, התערוכות והפעילויות השונות מפורטות באתר שבועהאיור, עם האיורים של אורי טור שאייר את תדמית שבוע האיור. הקהל הרחב מוזמן להתעדכן בזמן אמת במועדי האירועים, המפגשים והסדנאות (בשל שינויים ותוספות שצפויים להתרחש בזמן אמת).

יזם ואוצר ראשי: יובל סער – פורטפוליו
ניהול ואסטרטגיה: עידית שילוח

צלום: נירה פרי

לפרטים ולעדכונים: אתר שבוע האיור :

 illustrationweek.co.il

מוזמנים להמשיך ולעקוב בתחילת השבוע אסייר בתערוכות וכמובן אשתף בחוויותיי.

שלכם ובשבילכם,

נירה פרי

בלוגרית בסלונה , מאמנת המתמחה באימון נשים

עוד מהבלוג של נירה פרי

תצוגה מקדימה

"סליחה על ההפרעה" – מופע שפותח זווית אחרת להסתכל על הפרעה נפשית

  מופע הסטנד – אפ "סליחה על ההפרעה" מפתיע, מעצים ומאתגר אותנו החברה לצאת משבלונות וסטראוטיפים ולהמשיך לכוון את העדשה דרכה אנו מסתכלים על  בריאות הנפש, התמודדות עם בעיות...

תצוגה מקדימה

בן ושרה – הצגה המבוססת על סיפור אמיתי

צילום: אילנה בן יעקב "בן ושרה", הצגה המבוססת על סיפור אמיתי שהתרחש בארה”ב, היא מחזה ראשון שעולה לבמה של המחזאית אילת סלומון-עקיבא. בן, בחור נוצרי אמריקאי, ילד פרחים המאמין...

תצוגה מקדימה

"דבר אלי בפרחים" - קאברט מוזיקלי שתאהבו

היה לי העונג להשתתף בערב הגאלה החגיגי של הקאברט המוזיקלי: ”דבר אלי בפרחים" המבוצע על ידי זמרת, שחקנית צעירה ומוכשרת, נעמה פרידמן, בוגרת טרייה של בית צבי. נעמה הגישה מופע...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה