הבלוג של נירה פרי

לשנות כיוון

נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים

עדכונים:

פוסטים: 162

החל מפברואר 2011

החלטתי להתנסות בקלפי אימון, נדהמתי ממה שחוויתי וממה שחוו המתאמנות שלי במהלך השימוש בקלפים. למדתי איזה מגוון של אפשרויות טמון בשימוש בקלפים להצצה וטיול בעבר, בהווה ובעתיד

28/02/2017

קלפ1

צילום: נירה פרי

ניסיתי, חוויתי ועל כך אספר

אבל רגע לפני, אשתף אתכם: אני מאמנת ותיקה, מתמחה באימון נשים במעגלי החיים השונים, עובדת עם ארגז כלים גדול ומגוון שכולל: הפעלות, שימוש במטפורות, ציור, כתיבה ועוד. דבר אחד הרתיע אותי, שימוש בקלפי אימון.

הרבה פעמים תהיתי: מה מסתתר מאחורי הרתיעה? ואז עלתה אסוציאציה של משחקי קלפים וקלפים שמשמשים מגידי עתידות, דברים שאני לא מתחברת אליהם.

החלטתי לנסות

הם נחתו על שולחן העבודה שלי, תהיתי מה אגלה על השימוש בהם–“קלפי רגעים”.

קלפי ספור הדרך

את ההכרות עם הקלפים בחרתי להתחיל ב”קלפי ספור הדרך” קלפים מאויירים בנופי טבע שונים וכיתוב. החלטתי למצוא שלושה קלפים שמתאימים למשימת הגילוי שלי. פרסתי את הקלפים ושלפתי שלושה קלפים: “שביל האפשרויות” , “צומת ההחלטות”, ו“גשר השיתוף”.

התבוננתי בקלפים והרגשתי שהם מחברים אותי למשימה.

קלפ2

צילום: נירה פרי

“צומת ההחלטות”-החלטתי לבדוק, התנעתי את התהליך, בהמשך אחליט איך תתבצע הבדיקה: מי תהיינה הנבדקות ואיך לשתף אתכם בחוויה.

“שביל האפשרויות”- אנסה אפשרויות שונות לשימוש. אגייס למשימה את  ניסיון האימון וההנחיה שצברתי ואת היצירתיות שהיא הצד החזק שלי.

בשלב הזה כשאני נוגעת ביצירתיות אני מרגישה איך ההתרגשות מציפה אותי שהרי חידושים ואתגרים עושים לי את זה. עכשיו אני מודעת לכך שאני בעניין.

“גשר השיתוף”- לשתף אתכם הבטחתי . גם כאן אפגוש את צומת ההחלטות :באיזה שלב לעשות את זה ואיך, בטח אדשדש בשביל האפשרויות עד שאחליט.

חפצים מדברים

חפיסת הקלפים השנייה  “חפצים מדברים”   קלפים שמאוירים בחפצים מחיי היום יום . החפצים יכולים לסמן באופן מטפורי  תכונות אופי, יכולות, כישורים, דברים שאנחנו רוצים לנכס לעצמינו לדוגמה: יותר הקשבה לעצמינו מסמל “קלף האוזניות”.

קלפ3

 צילום: נירה פרי

בחרתי ב“מראה”-שמשקפת את המציאות שלנו כמו שהיא,מרוצה ממה שאני רואה או לא. דרכה אספר לכם על התרשמותי.

“משקפיים” באמצעותם יש יכולת לצבוע את הנוף בצבע שאני בוחרת והן נועדו לראייה מרחוק ומקרוב המשקפיים ישמשו אותי להסתכל  על עצמי במסע ההתנסות האישי ועל המתאמנות איך הן חוות את החוויה.

ו“מסננת” שתשמש אותי לבחירה בין עיקר וטפל והחלטה מה בעיני חשוב שתדעו.

ניסיתי את השימוש בקלפים במפגשים עם מתאמנות שונות בחרתי לשתף אתכם במפגש עם המתאמנת “ל”

המפגש עם המתאמנת “ל”

הרקע

המתאמנת  ”ל” ואני נמצאות באמצע תהליך אימוני שנושאו שינוי תעסוקתי. אחד הנושאים שבו עסקנו במפגש המדובר היה הסתכלות שלה על הזמן שחלף בין המפגש הקודם למפגש הנוכחי. המטרה לראות מה בוצע מה לא בוצע מתוך המשימות שנטלה על עצמה ,איפה היו קשיים במידה והיו , מה למדה בזמן שבין המפגשים, איפה באו לביטוי החוזקות שלה , במה התקשתה, במה יכלה להיעזר אילו היה לה, ומה למדה ותוכל ליישם בעתיד.

אימון באמצעות הקלפים

בקשתי מ”ל” שתבחר ארבעה קלפים באמצעותם תספר את הסיפור. פרסתי לפניה  באופן אקראי חלק מהחפיסה. היא  בחנה את הקלפים, הגיבה “מעניין, את זה אני לא מכירה” ובחרה לאט ובתשומת לב ארבעה קלפים. ואז בקשתי שתבחר מבין מגוון קלפי החפצים שלושה קלפים המסמלים מה יש לה וסייע לה במהלך השבוע ובין שנים לשלושה קלפים המסמלים מה היה שונה, מקדם אותה אם היה לה אותם.

קלף4

צילום: נירה פרי

ואז זה קרה, “ל” שבין הקלפים שבחרה היה הקלף  “מעלה ההנאה”  הסבירה ממה נהנתה בעשייה וציינה שבכלל היא מרגישה יותר משוחררת ומטפסת  במעלה של הגשמה עצמית. הגשמה עצמית  מתחברת אצלה עם הנאה , התרגשות ואנרגיה טובה. שאלתי אותה איפה היא נמצאת במעלה והיא הצביע על הנקודה באמצע בקו הנושק לשמים. על השאלה איך זה לטייל על הקצה? השיבה: “אני תמיד הולכת עד הסוף בכל צעד וזה מרגיש לי נכון”. בקשתי שתקום ותראה לי איך היא עומדת שם (בשל הסודיות לא צילמתי), אצייר לכם במילים את שראיתי: אישה עם ידיים כלפי מעלה מוטות קדימה רגל אחת באוויר  כמו בתנועת טיפוס וחיוך ענק.

אם האנרגיות האלה המשכנו לטייל בשבוע החולף, לבחון באמצעות קלפי הדרך וקלפי החפצים ש “ל” בחרה, מה היה ומה צריך לקחת לשבוע הבא.

בעיני הסיכום של “ל” אומר הכול: ” היה מעניין לראות את הדברים ממקום אחר, זה פתח לי פתאום אפשרויות נוספות להסתכל , היה לי מעניין ומרגש, מאד נהניתי “.

תגובות דומות קבלתי גם משאר המתאמנות: ” מאפשר כיווני חשיבה אחרים”, “זה כאילו אני חלק מסרט של עצמי”, “גרם לי לחשוב על דברים שלא חשבתי קודם”,  ”לא הייתי חושבת ל זה בלי לראות את התמונה”

לסיכום:

אני הכנסתי את קלפי האימון לארגז הכלים שלי. מודה על ההזדמנות שנפלה בחלקי להכרות והתנסות בהם. אני מתרגשת מהגילוי איזה פוטנציאל של התבוננות לעבר, להווה ולעתיד מאפשר השימוש בקלפים.

ממליצה בחום, כי נשארתי עם טעם של עוד.

http://www.rega-im.co.il/products.html

שלכם ובשבילכם,

נירה פרי

בלוגרית בסלונה , מאמנת המתמחה באימון נשים

עוד מהבלוג של נירה פרי

תצוגה מקדימה

"סליחה על ההפרעה" – מופע שפותח זווית אחרת להסתכל על הפרעה נפשית

  מופע הסטנד – אפ "סליחה על ההפרעה" מפתיע, מעצים ומאתגר אותנו החברה לצאת משבלונות וסטראוטיפים ולהמשיך לכוון את העדשה דרכה אנו מסתכלים על  בריאות הנפש, התמודדות עם בעיות...

תצוגה מקדימה

בן ושרה – הצגה המבוססת על סיפור אמיתי

צילום: אילנה בן יעקב "בן ושרה", הצגה המבוססת על סיפור אמיתי שהתרחש בארה”ב, היא מחזה ראשון שעולה לבמה של המחזאית אילת סלומון-עקיבא. בן, בחור נוצרי אמריקאי, ילד פרחים המאמין...

תצוגה מקדימה

"דבר אלי בפרחים" - קאברט מוזיקלי שתאהבו

היה לי העונג להשתתף בערב הגאלה החגיגי של הקאברט המוזיקלי: ”דבר אלי בפרחים" המבוצע על ידי זמרת, שחקנית צעירה ומוכשרת, נעמה פרידמן, בוגרת טרייה של בית צבי. נעמה הגישה מופע...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה