הבלוג של נירה פרי

לשנות כיוון

נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים

עדכונים:

פוסטים: 150

החל מפברואר 2011

רגע לפני התחלת חגיגות ה25 של להקת המחול ורטיגו השתתפתי בסיור עיתונאים בכפר האמנות האקולוגי ורטיגו, השוכן בקיבוץ נתיב הל”ה ומשמש כמקום מפגש בין אמנות לסביבה. הביקור בכפר האקולוגי והצפייה בקטעים מהמופע החדש ” אחת. אחת ואחת” ,One. One & One הותירו אותי עם טעם של עוד

21/01/2017

רגע לפני התחלת חגיגות ה25 של להקת “ורטיגו” השתתפתי בסיור עיתונאים בכפר האמנות האקולוגי “ורטיגו”, השוכן בקיבוץ נתיב הל”ה ומשמש כמקום מפגש בין אמנות לסביבה. הכפר הוקם על ידי בני הזוג עדי שעל ונעה ורטהיים מייסדי להקת ורטיגו.

20170117_115348

צילום: נירה פרי   הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של ורטיגו נעה ורטהיים

התענגתי על טעימה מהמעדנים שהכינה השפית אורית קדם.

צפיתי בקטעים מיצירתה החדשה של הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית נעה ורטהיים ” אחת. אחת ואחת” ,One. One & One והשתתפתי בשיחה עמה.

כל זה קרה ביום חורף שמשי, עת מצאתי עצמי נוסעת למקום לא מוכר, כשהמילה ורטיגו מעוררת אצלי אסוציאציות של: סחרחורת קושי במיקוד, אי בהירות לגבי מה שקורה, בלבול.

האוטובוס עצר בסביבה פסטורלית, ברקע הרי ירושלים, הרבה ירוק , רקפות מקסימות וקבלת פנים חמה ועוטפת.

מחוץ לחדר הכניסה לאולם ההופעות זולה מזמינה שמרחה לי חיוך בלב.  כחובבת הודו מקומות כאלה גורמים לי להתערסל בטבע ולהיפתח לשמוע, לקלוט ולהתחבר.

20170117_111627

צילום: נירה פרי

בתום  ארוחה מעניינית וטעימה שכללה פשטידה עם פצפוצי אורז כתחליף לקמח , סלט שורשים, ועוד מיני מטעמים   חוויתי לראשונה מהי שטיפת כלים אקולוגית .  אני יכולה לציין שלמדתי שחוץ ממדיח ושטיפת הכלים הידנית המוכרת, יש שטיפה אחרת המתבצעת עם סבון אקולוגי וטבילה בקעריות מים. אני מעידה שהצלחת הייתה נקייה בסוף התהליך הכול כך פשוט.

20170117_113224

צילום: נירה פרי

לפני הצפייה במופע קבלתי תשובה לתהייה שלי לגבי השם ורטיגו: “משהו לא ידוע משתנה, לקום כל יום למשהו אחר לא מתוכנן, לזרום”. לי זה נשמע מאתגר, מאפשר לחלום, לא סוגר, אהבתי.

כמו כן, למדתי שלאחרונה הוכרה הלהקה על ידי משרד התרבות כ”להקה גדולה” ובכך הצטרפה למעמד המכובד של הלהקות הגדולות בישראל: להקת המחול הקיבוצית , להקת בת שבע והבלט הישראלי.

20170117_113920

צילום: נירה פרי     עדי שעל

שני אירועים מיוחדים מתוכננים לחגיגות 25 שנות הלהקה:

  • הצגת בכורה של היצירה “אחת. אחת ואחת.” (One. One & One) – יצירה חדשה של הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של הלהקה נעה ורטהיים.

 

  • השקת הספר “ורטיגו – כוראוגרפיה של אנשים וחלומות” – המסכם 25 שנות יצירה

 

היצירה “אחת. אחת ואחת.” (One. One & One)

אחת אחת ואחת  - ורטיגו  - 2 , קרדיט צילום רונה אברו

צילום: רונה אברו

 ישבתי מהופנטת עת שצפיתי בריקוד. התקשורת בין הרקדנים, המעברים שבין היחיד לקבוצה והקבוצה ליחד, הספור הכל כך אנושי כבש אותי.  ברגעים מסויימים  מצאתי את עצמי באחרים את הסובבים אותי חוויה עוצמתית , העוסקת במשאלת הנפש של היחיד, לאחדות מול תהליכי נפרדות במרחב  האנושי, במישור הקיומי ובשדה הרוחני , מדהים.

אחת אחת ואחת  - ורטיגו - 4 , קרדיט צילום רונה אברו

צילום: רונה אברו

בשיחה עם היוצרת למדתי שאת שמה של היצירה בחרה נעה בהשראת הפרק החמישי במסכת יומא במשנה ד: “וכך היה מונה: אחת. אחת ואחת. אחת ושתיים. אחת ושלוש. אחת וארבע. אחת וחמש. אחת ושש. אחת ושבע” .

את המוסיקה לעבודה יצר אבי בללי שזו לו הפעם הראשונה לעבוד עם נועה ורטהיים . בעבר כתב את המוסיקה ליצירה “כח האיזון” שנוצרה ללהקת “ורטיגו ” על ידי הכוריאוגרף הבריטי אדם בנג’מין.

את התלבושות יצר ששון קדם אשר הכין גם את התלבושות ליצירתה האחרונה של נעה “ימה”

רקדנים : איתי פרי , ליאל פיבק, סנדור פטרוביץ , ניצן משה , שני ליכט , תמר בר לב , דניאל קוסטא ורון כהן . מוסיקאי:  אבי בללי .תאורה: דני פישוף – מג’נטה , תפאורה: רועי וטורי.

היצירה תועלה בבכורה במרכז סוזן דלל  בתאריכים:  14-13 בפברואר 2017 ובהמשך ברחבי הארץ .

הספר “ורטיגו – כוראוגרפיה של אנשים וחלומות”

20170117_114335

צילום: נירה פרי    טליה מהוצאת “חדקרן”

במקביל להשקת המופע יושק הספר: “ורטיגו – כוראוגרפיה של אנשים וחלומות”- ספר אמנות מרהיב המתעד 25 שנה של עשייה אמנותית, קהילתית ומביא בפעם הראשונה מעבר לסיפור האנושי גם תפישת העולם הייחודית של “ורטיגו” ואת תהליכי היצירה שלהם. כתבה את הספר אוריה קדרי, אמנית ומשוררת, המלווה מזה שנים את תהליכי היצירה ב”ורטיגו”.

המלים הבאות הלקוחות מהספר העתיד לצאת לאור משקפות יותר מכל את ייחודה של “ורטיגו” כגוף תרבותי יוצא דופן:

“בראשית היה המחול. הוא הלב הפועם. תחילתה של התנועה בגוף, בריקוד, וסופה שהיא נוגעת באדמה ובבני אדם, בעומק הלב. מתוך כל שלימדה אותם התשוקה לתנועה, בחרנו ב”ורטיגו” לחולל שינוי, קודם בעצמינו ואחר כך, כאדוות עדינות על פני מים, גם בעולם שסובב אותנו. יחד הקימנו כפר אמנות אקולוגי, המשמש בית נוסף ללהקת המחול, ובו אנחנו מפגישים אוכלוסיות מגוונות מהארץ ומהעולם, מארחים אמנים מכל קצות תבל, מחנכים דור ועוד דור של רקדנים צעירים, של שוחרי אקולוגיה ואוהבי אדם”.

 

לסיכום

נהניתי מכל רגע של הביקור בכפר האמנים ומהלמידה על החיים בכפר אקולוגי. למדתי שהכפר מאפשר הכשרה אמנותית וסביבתית לכלל האוכלוסייה באמצעות סדנאות, אימונים מרוכזים, הופעות ופסטיבלים.

הצפייה בקטעי המופע ותחושת הסיפור הכול כך בסיסי, אנושי ונוגע שהם מעבירים.

נשארתי עם טעםשל עוד, אני מתכוונת ללכת לראות את המופע המלא. המלצתי לא להחמיץ חוויה מאד מיוחדת מרגשת שכזו.

 

תאריכי מופעים :

13/2/17, יום שני שעה 21:00 – מרכז סוזן דלל

14/2/17 ,יום שלישי , שעה 21:00 – מרכז סוזן דלל

18/2/17, מוצ”ש , שעה 20:30 –  המשכן לאמנויות באר שבע

20/2/17, יום שני , שעה 20:30 – תיאטרון ירושלים

21/2/17, יום שלישי , שעה 20:30 – איירפורט סיטי

22/2/17, יום רביעי , שעה 20:30 – מזרע

27/2/17, יום שני , שעה  20:30 – היכל התרבות – חוף הכרמל

1/3/17 יום רביעי , שעה 21:00 –  מרכז סוזן דלל

2/3/17, יום חמישי , שעה 21:00 – מרכז סוזן דלל

3/3/17 – מרכז סוזן דלל , יום שישי שעה 14:00– מרכז סוזן דלל

9/3/17, יום חמישי, שעה  20:30 –  גני תקווה

15/3/17, יום רביעי , שעה  20:30 – היכל התרבות מודיעין-מכבים-רעות

שלכם ובשבילכם,

נירה פרי

בלוגרית בסלונה , מאמנת המתמחה באימון נשים

עוד מהבלוג של נירה פרי

תצוגה מקדימה

"סליחה על ההפרעה" – מופע שפותח זווית אחרת להסתכל על הפרעה נפשית

  מופע הסטנד – אפ "סליחה על ההפרעה" מפתיע, מעצים ומאתגר אותנו החברה לצאת משבלונות וסטראוטיפים ולהמשיך לכוון את העדשה דרכה אנו מסתכלים על  בריאות הנפש, התמודדות עם בעיות...

תצוגה מקדימה

בן ושרה – הצגה המבוססת על סיפור אמיתי

צילום: אילנה בן יעקב "בן ושרה", הצגה המבוססת על סיפור אמיתי שהתרחש בארה”ב, היא מחזה ראשון שעולה לבמה של המחזאית אילת סלומון-עקיבא. בן, בחור נוצרי אמריקאי, ילד פרחים המאמין...

תצוגה מקדימה

"דבר אלי בפרחים" - קאברט מוזיקלי שתאהבו

היה לי העונג להשתתף בערב הגאלה החגיגי של הקאברט המוזיקלי: ”דבר אלי בפרחים" המבוצע על ידי זמרת, שחקנית צעירה ומוכשרת, נעמה פרידמן, בוגרת טרייה של בית צבי. נעמה הגישה מופע...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה