הבלוג של נירה פרי

לשנות כיוון

נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים

עדכונים:

פוסטים: 163

החל מפברואר 2011

פסטיבל ישראל 2016 יתקיים בתאריכים: 24.5.16-11.6.16 ברחבי ירושלים על אולמותיה אתריה וחללים מיוחדים. הפסטיבל המציין השנה 55 שנים להיווסדו מעניין, מגוון, מייצג מגמות עכשוויות בזירת התרבות העולמית והישראלית ויצירות קלסיות המבוצעות בעיבוד חדשני. שלל היצירות שתוצגנה בפסטיבל פונות לקהל רחב , מגוון טעמים ומגוון גלאים. מחכה לנו אירוע מדהים

12/04/2016

12

צילום: TWERK –  Emile Zeizig

יצאתי נרגשת ממסיבת העיתונאים לקראת פתיחת פסטיבל ישראל 2016.

הפסטיבל יתקיים בתאריכים: 24.5.16-11.6.16  ברחבי ירושלים על אולמותיה אתריה וחללים מיוחדים: תיאטרון ירושלים, בית מזי”א, בית שמואל, ז’ראר בכר,  מרכז המוזיקה משכנות שאננים, כיכר ספרא, כיכר ציון, הצוללת הצהובה, זאפה, מתחם ימק”א, גן החיות התנ”כי, המוזיאון לאמנות האסלאם ועוד.

 הפסטיבל המציין השנה  55 שנים להיווסדו מעניין, מגוון, מייצג מגמות  עכשוויות בזירת התרבות העולמית והישראלית ויצירות קלסיות   המבוצעות בעיבוד חדשני.

שלל היצירות שתוצגנה בפסטיבל  פונות לקהל רחב , מגוון טעמים ומגוון גלאים.

כדברי מנכ”ל הפסטיבל איל שר:

“…מגוון מבצעים והטבות ולוח אירועים דינאמי מיועדים לאפשר לקהלים וותיקים וחדשים כאחד לצפות בכמה מופעים ברצף או על פני כמה ימים.

 זוהי חוויה יוצאת דופן, מסוג החוויות שעבורן נוסעים במיוחד לפסטיבלים בינלאומיים בחו”ל.

אנחנו גאים להמשיך מסורת בת 55 ושנה להעשרת נוף התרבות בארץ, להרחבת השיח האמנותי, ולקידום ירושלים כבירת תרבות לאומית ובינלאומית.”

המנהל האמנותי איציק ג’ולי אמר על תכנית הפסטיבל השנה:

“מספר מגמות בולטות עולות כחוט השני במופעי הפסטיבל. היוצרים מגיבים לעולם הטכנולוגיה המסמן דעיכה של ביטויים אנושיים רגשיים, תוך ייצור מסיבי של טכניקות של הבעה: עריכת סרטונים, פילטרים לתמונות, סלפי ובימוי אין סופי של עצמנו וחיינו.

בתוך מרחב טכנולוגי זה מעלים היוצרים את הצורך לבדוק את המרחב האקספרסיבי ההבעתי מחדש, הרגשי, האינסטינקטיבי והחשוף.

הם מסתכלים בצורה מפוקחת על מדיום המחול והתיאטרון ומסמנים מאבק של האנושי שרוצה לחזור להיות נוכח בהוויה.

 הם הולכים באומץ עד הקצה ושואפים לטלטל את התודעה על ידי טשטוש בין  חוש ושכל, שימוש באמצעים הבעתיים הנעים מקולנוע לתיאטרון לעיצוב, תנועה, ולעתים התערטלות.

בכך הם חולקים עם הצופה חוויה טוטאלית החומקת מהגדרות ומכניסה אותו לעולם של רגש וקסם.

אמנות חיה מתרחשת בכאן ובעכשיו. הכוח שלה היא במעשה שמבקש להנכיח את המופיעים למול הצופים בהווה.

הבמה מבקשת להיות תרשים מקורי להתרחשות שאינה מתבססת על הידוע והמוכר ובכך לעורר את הצופה לחיבור מידי ומורכב אליה.

 אין כאן בקשה להאמין לדברים לסיפור או אשליה אלא אפשרות לכונן בזמן אמת כצופה את המתקיים על הבמה.

העכשיו של המופע והצופים הוא משותף מכיוון ששני הצדדים עסוקים באינטראקציה שהבסיס שלה הוא המופע.”

אז מה בתוכנית האמנותית?

s

צילום: יחצ

הפסטיבל יפתח בקונצרט “מה אומרות עינייך?” בכיכר ספרא, הצדעה לשושנה דאמרי.

מירי מסיקה, קרולינה, רביד כחלני שי צברי והצמד אקו וטיטו יבצעו בפרשנויות אישיות מרתקות את מיטב השירים שנכתבו לשושנה דמארי. המבצעים, מביאים למופע מעולמותיהם המוזיקליים המסקרנים והייחודיים.

במופע יבוצעו עיבודים חדשים המתיכים את הניחוחות הקלאסיים והאותנטיים עם מוזיקה שחורה וסאונד עכשווי מלא נשמה וגרוב בביצוע סוללת נגנים מובחרת.

(יום ד’, 24.5 בשעה 21:00,כיכר ספרא)

הפסטיבל ינעל  עם: יצירת המופת של המאסטר הגדול – יאן פאבר: “הר אולימפוס“- מופע רצוף של 24 שעות. המופע מגיע לישראל שנה לאחר הבכורה ומזמן לקהל הזדמנות לחוות ולבחון האם ניתן גם בימינו ליצר קטרזיס בתיאטרון.

S

צילום: Wornge Bergman

היוצר הבלגי הענק יאן פאבר ו-27 שחקנים שוברים את כל החוקים ומזמינים את הקהל לחוויה תיאטרלית של פעם בחיים . במשך 24 שעות רצופות חוזר  התיאטרון לתפקידו המקורי ומציע לקהל אוטונומיה זמנית, תלושה מכל שגרה, בה הזמן הוא גמיש ונוזלי.

הר אולימפוס סוחף את הצופים אל אזור דמדומים שבין פנטזיה למציאות ומפגיש אותם עם דמויות מרכזיות מהמיתולוגיה היוונית: מדיאה, אנטיגונה, אדיפוס, אודיסיאות וגיבורים נוספים שסיפוריהם מובאים בכלים עוצמתיים וחסרי מעצורים. האירוע מנתק את המיתוסים מהאופן שבו הצופים רגילים לראות אותם בתיאטרון המודרני ומציג אותם באופן ישיר, חשוף ונועז על צדדיהם האפלים ביותר: יריבות, נקמה, ניאוף, אונס, רצח ומלחמה- האמצעים שהטרגדיה היוונית מציעה בדרך לקתרזיס. פאבר מעצים את החוויה, ומעניק לטקס התיאטרלי חשיבות עליונה ל”ריפוי הפצעים”.

במהלך האירוע ישנה תיאטרון ירושלים את פניו ויהפוך למתחם ובו אזורי מנוחה, מפגשי העשרה, מתחם תנועה וחילוץ עצמות ודוכני אוכל ושתייה. הקהל יוכל לחיות, לישון, לחלום ולהתעורר בתוך הצגת תיאטרון.

(חמישי, 9.6 בשעה 17:00 , תיאטרון ירושלים, אולם שרובר, לובי וחללים נוספים).

אז פתיחה מבטיחה יש וסיום מרתק מובטח, מה צפוי לנו בין לבין?

מהבמות הנחשבות בעולם, תגיע ההצגה “המלנכוליה של הדרקונים“  של הבמאי הצרפתי פיליפ קן ולהקתו.

P

צילום: Martin Argyroglo

קן יוצר עולם ויזואלי עתיר דמיון שבמרכזו חבורת רוקרים מזדקנים הנתקעת עם הסיטרואן הישנה שלהם ביער מושלג בדרכה להגשמת חלום: הקמת פארק שעשועים. איזבל שנקלעת למקום הופכת לקהל נלהב של מופע מפתיע, מקורי ואבסורדי ובו הם מציגים לה טפח אחר טפח את פארק השעשועים, תוך יצירת חוויה חזותית מרהיבה בה מתערבבים בועות סבון, שקיות פלסטיק ענקיות, מוזיקת ימי ביניים, להקת הסקורפיונס וכלבלב שובב.

(יום ה’, 2.6, 20:00, יום ו’, 3.6, 13:00, אולם שרובר, תיאטרון ירושלים המופע יועלה פעם בצרפתית ופעם באנגלית )

מסין תגיעה סופת רעמים 2.0 של הבמאי העכשווי וואנג צ’ונג, שדורגה ע”י ה”בייג’ינג ניוז” כאחת מעשרת הפקות התיאטרון הטובות ביותר של 30 השנים האחרונות. זה מחזה מודרני סיני במרכזו סיפור דעיכתה של משפחה עשירה ורוויה בסודות אפלים.

9

צילום: Courtesy of Wang Chong

וואנג צ’ונג מציב על הבמה צוות צילום רב משתתפים המתעד את השחקנים ומייצר לקהל שני מוקדי ההתרחשות: זה המתרחש על הבמה וזה הקורה בסרט המתהווה על המסך.

הוא מערער את תפיסת המציאות תוך שהוא מעורר שאלות על הכוח המניפולטיבי של מצלמה בתוך מערך כוחות סבוך ואינטימי.

(מוצ”ש, 4.6, 21:15, יום א’, 5.6, 20:30, אולם רבקה קראון, תאטרון ירושלים).

בבכורה ישראלית עולמית ובשיתוף עם הזירה הבין-תחומית  תעלה ההפקה “נפילים“- יצירתם התיאטרלית של הבמאי יונתן לוי והמוזיקאי נועם ענבר בהשתתפות: נעם סמל (בתפקיד בגין) ניר שאולוף, מנשה נוי, סמדר יערון (בתפקיד בר רפאלי) והמוסיקאים: נועם ענבר, אדם שפלן ואריאל ארמוני. לוי וענבר (להקת “הבילויים”) ממשיכים למתוח את גבולות הגזרה של התיאטרון הישראלי העכשווי ואחרי “סדאם חוסיין” ו”רפול והים” הם מעלים את “נפילים”.

ההפקה  ”נפילים” מורכבת משלושה חלקים המתמקדים בתקופות שונות.

 החלק הראשון עוסק בשנות ה-80 עם ביקורו של בגין בבופור ומעלה לדיון את התרוקנות האתוס הפוליטי הכרוך ביציאה אל קרב קשה שערכו סימבולי.

 החלק השני מתרחש בשנות ה-90, ומגולל את סיפורו של ג’ודוקא ישראלי המתמודד על הזהב באליפות אסיה בתורכמניסטן, בזמן שמדינת ישראל מושמדת בהפצצה אטומית.

החלק השלישי קורה בשנות ה-2000  ועוסק בבר רפאלי ובתהליך הפיכתה לפרזנטורית של מותג המשקפיים “קרולינה למקה ומי שכעת נועצת את מבטיה ביוצאים ובשבים מבעד לאיספור פירסומות בנתב”ג.

(יום ה’,  26.5 בשעה 21:00,יום ו’, 27.5 בשעה 12:00, מוצ”ש, 28.5 בשעה 21:00, בית מזיא)

הפקת מקור נוספת של היוצרת העכשווית נאוה פרנקל “Learning Songs” , עוסקת במוזיקאי האמריקאי לואיס הרדין (הידוע בכינויו moondog). הרדין היה אמן רחוב, עיוור, הומלס מבחירה, ומלחין אוונגרד מבריק אשר פסע ברחובות ניו יורק בגלימה, קרניים וזקן לבן ארוך. פרנקל, שרטטה עבורו אישיות לפי דמיונה באמצעות סדרת מפגשים בין מונדוג (המוזיקאי יוני סילבר) לבין אמא (נאוה פרנקל) לפעוטה תובענית (שני גרנות). דמותו מעוררת ההשראה מאפשרת לאם להתמודד עם סיטואציות הכרוכות בגידול פעוטה.

(יום ב’, 6.6, 20:30,יום ג’, 7.6, 15:00, 20:30, מרכז המוזיקה משכנות שאננים).

 

במסגרת הסדרה “מרכז הבמה“, בניהול האמנותי של אורי אגוז, יעלו השנה בבכורה שש מונודרמות בין התאריכים 31.5-7.6  באולם ליאו מודל במרכז ז’ראר בכר

המונודרמות שיוצגו הן עיבודים ליצירות ספרותיות, מחזות ישראלים מקוריים ומחזות מתורגמים:

גו סטרייט“- מאת ובביצוע אורי פנירי בבימויו של ציון אשכנזי.

 (יום ג, 31.5, 19:00, 21:00)

השם המפורש“- בימוי ועיבוד של רון גואטה בהשתתפות השחקן רפי קלמר, למעשיה “המוות והמצפן” מאת חורחה לואיס בורחס.

(יום ד, 1.6, 19:00, 21:00)

 ”למקרה שלא אהיה בסביבה“- מאת יעל שמחה פזואלו בעיבוד ובימוי של אביגיל גרץ.

(יום ה, 2.6, 19:00, 21:00)

“דו”צ” – עם רגל אחת בשמיים, מאת ובבימויו של אדם יכין עם השחקן גדי וייסמן. מונודרמה המשלבת תיאטרון בובות.

 (יום א, 5.6, 19:00, 21:00)

האודישן“- מאת לנה פוגסוב ובהשתתפותה ובבימוי רני בלייר.

(יום ב, 6.6, 19:00, 21:00)

דו”ח התקדמות“- עיבוד בימתי חדש לסיפור הקצר “פרחים לאלג’רנון”. בימוי: יגאל זקס, משחק: שרון שטרק.

 (יום ג, 7.6  19:00, 21:00)

הפסטיבל יזם  העלאה מחודשת של יצירתה של היוצרת עדינה בר-און, מהראשונות ופורצות הדרך בתחום הפרפורמנס בישראל. המיצג “באה מנוחה ליגע” הוא קפסולה מייצגת למפעל חיים בן 45 שנות יצירה של בר-און המישירה מבט לאותנטיות הישראלית על נופיה, אנשיה ושפתה – בין הצדדים היפים לאלה הכואבים.

בעבודת מיצג זו, שוכבת בר-און על מיטה אנכית התלויה בגובה באכסדרה של תיאטרון ירושלים, ועליה מודפסים דגלי ישראל קטנים. היא מקריאה את שירו הידוע של אלתרמן, ומעניקה לו מחוות ופרשנויות תיאטרליות.

14

המופע פתוח לקהל הרחב ללא תשלום.

 (מוצ”ש, 28.5 בשעה 20:45,יום א’, 29.5 בשעה 20:00,יום ג’, 31.5 בשעה 20:00,יום ה’, 2.6 בשעה 19:30, מוצ”ש, 4.6, בשעה 20:45, יום א’, 5.6 בשעה 20:00,תיאטרון ירושלים, אכסדרה, פתוח לקהל וללא תשלום(

 

מחול בפסטיבל : יצירות נועזות של יוצרי המחול העכשוויים הבולטים

 1

צילום: Salzamann  Andrea

יותר מעירום” – מופע אמיץ שעורר הדים ברחבי העולם, של הכוריאוגרפית האוסטרית דוריס אוליך החוקרת את אידיאל היופי ומתריסה כלפיו.

על הבמה  12 רקדנים העירומים שמניחים בצד כל פרובוקציה ומבקשים מהקהל להביט על הגוף באופן אחר: בני אדם טבעיים, אנושיים, ללא פילטרים, פוטושופ או פעלולי תאורה.

הרקדנים של אוליך הם קהילה הנמצאת בתנועה. הם מניעים את הבשר, נזרקים זה על בזה, ונטרקים על הרצפה לצלילי המוזיקה. הם ממוססים את המבוכה של המיניות והתשוקה , זה נשף של פסלים שמונעים מקצב פנימי אבל צריכים להתמודד במהלך עם אלמנטים אנושיים.

(יום ו’, 27.5 , בשעה 15:00 תיאטרון ירושלים, רבקה קראון).

 8

צילום: herve centre

על שנהב ובשר – גם פסלים סובלים“-  מופע מחול של היוצרת מרלן מונטרו פריטאס מפורטוגל שעלה בבכורה בפסטיבל מונפלייה וזכה להצלחה עולמית. פריטאס יוצרת נשף של “פסלים חיים” המייצג  שבטיות אפריקאית המישירה מבט אל האופן שבו המערב מיצב אותה. היצירה שואבת השראה ממקורות כגון המיתוס של פיגמליון וסרטם המכונן של אלן רנה וכריס מרקר “פסלים גם מתים”, של

(יום ה’, 2.6, בשעה 22:00 אולם רבקה קראון, תיאטרון ירושלים).

 F

Folk-s- Photo by Andrea Macchia

פולק-ס – האם עדיין תאהב אותי מחר?” יצירה של  הכוריאוגרף האיטלקי אלסנדרו שרוני, זוכה פרס האמן החדש הטוב ביותר של מגזין “דאנס אנד דאנס” ונחשב לכוכב עולה בזירת המחול האיטלקית והעולמית. שרוני מתכתב עם ריקוד הפולקלור הבווארי “שופלטלר”  ויוצר פולחן חדש

 שמתקיים לצלילי מוזיקה מהעת הרומנטית לצד סינת’ פופ בריטי והיפ הופ.

(בית מזיא 30.5, יום ב’, שעה 21:30, 31.5,יום ג’ שעה 20:30(

 

הצמד ססיליה בנגולה ופרנסואה שניו, עם המופע:ילידי האלטרנטיב אומרים כן לעוד הגזמה- טוורק”  מגיעים מעולם המועדונים העכשווי.  השניים לוקחים את הקהל לסיבוב בתת מודע המיוזע של עולם המועדונים. מופע הכולל חקירה אנתרופולוגית מעניינת  של התנועה.

(מוצ”ש, 28.5 בשעה 21:00  בית שמואל)

מוסיקה ישראלית

במיוחד לפסטיבל יארחו דודו טסה והכוויתים את יהודית רביץ ומירה עוואד למסע ברפרטואר העשיר של סבו ואחי סבו של טסה האחים צלאח ודאוד אלכווייתי -מגדולי המוזיקאים של עיראק.

(מוצ”ש, 4.6 בשעה 21:30 אולם שרובר, תיאטרון ירושלים).

בראש מגדל הפעמונים של ימק”א, בגובה של 45 מטרים, יערך אירוע  מוסיקלי פתוח לקהל יוצא דופן. הפרופ’ גבי שפלר ינגן על מערכת הפעמונים הייחודית שבראש מגדל ימק”א  עיבודים לשיריה של נעמי שמר, שירי רחל, ושירי ארץ ישראל היפה. הקונצרט יוקרן בשידור חי על המגדל עצמו והקהל יוכל להצטרף בשירה ממקום מושבו בטרסות ומרחבי הדשא שלמרגלות המבנה ההיסטורי.

(יום ד’, 8.6 בשעה 20:00, ,חצר ימק”א).

תזמורת “ארמון בזמן“, בשורת הגרוב החדשה של אולם הקונצרטים, המופיעה על מיטב במות האינדי והרוק בארץ תבצע באמצעות  24 נגנים ומחשב את היצירה “השבת” שנוצרה על ידי שלו נאמן והמנצח מתן דסקל  בהשראת “ספר השבת” המכונן של הרב אברהם יהושוע השל. יצירה שנעה בין עומס להפוגה ומתארת מהלך של שבוע שלם.

(יום ה’, 2.6 בשעה 22:00,זאפה ירושלים).

A

צילום: קליק 1980

בצוללת הצהובה יערוך הפסטיבל מחווה ללהקת “הקליק” עם חמישה הרכבי אינדי עכשוויים שהושפעו מהקליק. במופע יופיעו:  ועדת חריגים, המסך הלבן, I Was A Bastard, אביב מארק והנצח והילה רוח עם  עיבודים חדשים לשירי הקליק לצד חומרים מקוריים.

(יום ה’, 26 במאי,21:00)

בשיתוף עם קבוצת הזאפה תתקיים סדרה חד פעמית מסקרנת תחת הכותרת “שוברים שורות” – שלושה מופעים בהם יפגשו שלושה משוררים עם יוצרים מתחומי המוזיקה והקומדיה הישראליים ויחשפו את החיבור שבין טקסט פיוטי למוזיקה ולבמה:

אנסמבל ציפורלה ורוני סומק ( זאפה,יום ו’, 27.5, בשעה 12:30)

הזמרת דיקלה והמשוררת חביבה פדיה (זאפה, יום ד’, 1.6, בשעה 22:00 )

ושלומי שבן והמשורר דורי מנור (זאפה, יום ד’, 8.6, בשעה 22:00).

 

מוסיקה קלאסית בפסטיבל

הפסטיבל יעלה בבכורה עולמית את “שעות של חופש: סיפורם של מלחיני טרזיינשטט“- קונצרט מוסיקלי-תיאטרלי בניצוחו של המנצח האמריקאי עטור הפרסים מורי סידלין. הקונצרט משלב וידיאו, משחק וקריינות ויבוצעו בו 15 יצירות אחרונות של מלחינים שנכלאו ונספו במחנה הריכוז טרזיינשטט ובהם: ויקטור אולמן, גדעון קליין, זיקמונד שול, פאבל האס, רודולף קארל ועוד. זהו המשך לקונצרט המרגש שקיים סידלין בפסטיבל ישראל 2012: “ורדי בטרזיינשטט: רקוויאם של התרסה”.

(יום ה’, 2.6 בשעה 20:30, תיאטרון ירושלים, אולם הנרי קראון)

קונצרט מיוחד המשלב טקסט ספרותי ומוסיקה הוא “אודיסיאה“- פרי שיתוף פעולה של הצ’לנית הבינלאומית סוניה וידר- אתרטון (זוכת פרס רוסטרופוביץ’, עם הסופר הדגול אהרון אפלפלד. היצירה “אודיסיאה” מורכבת מ-13 פרקים מוזיקליים שערכה וחיברה וידר-אטרטון, המבוססים על מוזיקה מאת באך, פרוקופייב, אנדרה היידו וכן שירים מסוריה, מצרים וביזאנט וקטעים המוקלטים בקולו של אהרון אפלפלד ולקוחים מתוך סיפרו “סיפור חיים”. זהו חלק שלישי בטרילוגיה מוזיקלית של סוניה וידר אתרטון, החוקרת את המוזיקה של אגן הים התיכון וסגנונות קלסיים.

 (מוצ”ש, 28.5, 21:30, אולם רבקה קראון, תיאטרון ירושלים)

מופע “ממזרח עד מערב” של האקדמיה למוסיקה בירושלים והתזמורת הסימפונית ירושלים מהוה מפגש בין מוזיקה קלאסית ומסורות ותרבויות מן המזרח: אהרון אפלפל ינצח על יצירות מוכרות כ”שחרזאדה” מאת רימסקי קורסקוב, “הבריחה מההרמון” מאת מוצארט לצד שירים של שושנה דמארי ופיירוז בעיבודים חדשים השאובים מן המסורות הללו.

(31.5 יום ג’, 20:30, אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים).

סופי שבוע של קונצרטים

 

יתקיימו שלושה סופי שבוע של קונצרטים של מוזיקה קלאסית, בפינת החמד הפסטורלית במרכז עדן תמיר שבעין כרם.  בניהולו האמנותי של הפסנתרן, מלחין ומורה, אלכסנדר תמיר,  יוצגו שתי סדרות: הפסנתר הסימפוני – מבחר של יצירות סימפוניות שנכתבו גם לפסנתר וסדרת הקונצ’רטי מאת י’ ס’ באך בביצוע פסנתרנים צעירים נבחרים

(27.5, יום ו’, 12:00 ,28.5, שבת, 11:00, 3.6, יום ו’, 12:00, 4.6, שבת, 11:00,10.6, יום ו’, 12:00 ,11.6, שבת, 11:00,מרכז עדן תמיר, עין כרם)

פסטיבל לכל המשפחה

הפסטיבל יארח בבכורה ארבעה קונצרטים של  סדרת קלאסילייק 2 קונצרט-תיאטרון ביוזמת מפעל הפיס ובתמיכתו.

הקונצרט הראשון בסדרה הוא: “מרק התזמורת“,  מופע דו- לשוני בעברית וערבית לכל המשפחה בביצוע: הסינפונייטה הישראלית באר שבע למוסיקה של אורי אבנר, בניצוחה של קרין בן יוסף ובימוי של חנוך רעים.

) 29.5, 17:00, אולם רבקה קראון, תיאטרון ירושלים)

הקונצרט השני בבימוייה של שירילי דשא למוסיקה של משה זורמן, מבוסס על הספר “לילה בלי ירח” מאת שירה גפן ואתגר קרת ומשתתפים בו מקהלת העפרוני הצעירה בניצוחה של שלי ברלינסקי

 (יום ב’, 30.5, 17:00,אולם רבקה קראון, תיאטרון ירושלים).

 בקונצרט השלישי “רוברט הארנב“  תבצע תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית בניצוחו ובימויו של דני ארליך מחווה של המלחין רון ויידברג  ל”פטר והזאב” של פרוקופייב.

(יום ד’, 8.6, 17:00, אולם רבקה קראון, תיאטרון ירושלים).

בקונצרט הרביעי יבצע  אנסמבל “ענבלים” המנוהל על ידי עידית שכטמן, את היצירה  “פעמוני הלב” בהשראת סיפורו של שלמה אבס ובעיבוד לחרוזים של אפרים סידון ומוסיקה של רפי קדישזון. במאית וכוריאוגרפית: דניאלה מיכאלי

(יום ה’, 9.6, ,17:00 אולם רבקה קראון, תיאטרון ירושלים).

בתחום המחול-פרפורמנס יעלה מופע המחול החוויתי לילדים “נון טרופו או בית ספר למזג אוויר” שיצר הכוריאוגרף והבמאי גיא גוטמן. במופע לומדים הילדים (והמבוגרים…) דרך “בית הספר למזג אוויר” שיעור חשוב: ליהנות מהשאלות שלא תמיד יש עליהן תשובות. לבסוף הם מוזמנים לבמה לחגוג לצד הרקדנים את אחד האלמנטים היפים, החזקים והמסתוריים שבטבע- מזג האוויר.

(יום ד’, 25 במאי, בשעה 16:30, 19:30 מרכז ז’ראר בכר, אולם ליאו מודל).

בגן החיות התנ”כי הקסום בירושלים, על הדשא יתקיים המופע “פטר והזאב” עם תזמורת הרחוב הירושלמית. היצירה הקלאסית מאת פרוקופייב תלווה בטקסטים חדשים הקשורים לשמירת טבע ומאתגרים את הנרטיב המוצג ביצירה: מי הטובים, מי הרעים ואיך כל זה מתקשר לשמירה על הסביבה.

(יום ה, 26.5, 17:30, 18:30, יום ה, 2.6, 17:30, 18:30, יום א, 5.6, 17:30, 18:30)

פסטיבל ישראל- ברחבי העיר

בכיכר ציון, בלב ליבה הפועם של ירושלים, יקים הפסטיבל את מתחם “כיכר העיר” שתארח מידי יום תוכנית האמנותית עשירה הכוללת הרצאות של אנשי רוח מובילים, מופעי מוזיקה ומחול, הקרנות וידאו וסרטים וכן מופעי תיאטרון לילדים ולכל המשפחה. כל אלו מבקשים לחגוג את היופי והגיוון של המרקם התרבותי במקום המתבקש ביותר במרחב העירוני.

בין הקבוצות והיוצרים ודוברים המשתתפים: פרח אדום, על המקום, ניר חסון, אנסמבל חלוואת, הפורום להסכמה אזרחית, מארק ופרץ אליהו, תזמורת הרחוב הירושלמית, מוריס והאזבסטונים, פרויקט אלקסר ומיכאלה הררי, נינו ביטון ותזמורת המגרב, תיאטרון הקרון, אריק פוטרמן, פרוייקט מוסללה ועוד.

(כיכר ציון, א׳ 29.5 עד ו׳ 3.6 משעות הצהריים עד 11 בלילה , ללא תשלום)

רחבת תיאטרון ירושלים תהפוך במהלך הפסטיבל למקום בו יוכלו הבאים להנות ממוסיקה חיה, תיקלוט, בירה וקפה. על חזית הבניין תוקרן עבודת וידאו מאפינג של האמנית נבט יצחק.  בלובי התיאטרון, כחצי שעה לפני תחילת המופעים, יתקיים המיצג ״באה מנוחה ליגע״ של עדינה בראון.

 במוזיאון לאמנות האסלאם, יתקיים ערב פתוח לקהל המחבר בין מופעים של אמנים ישראלים לבין התערוכה “אות מאירן” המציגה 60 כרזות שעוצבו ע”י 27 אמנים איראניים. הכרזות חושפות את הסיפור של איראן במגוון זוויות לא שגרתיות שמציצות לשיח החברתי הפנימי באירן.

החל מהשעה 21:00 ועד חצות, יתקיימו בחללי המוזיאון, מופעי סאונד, מוזיקה, פרפורמנס, וספוקן וורד של אמנים ישראלים עכשוויים בהם: אורית סוכרי (מחול), אנסמבל גולהא בהנחיית מנשה ששון (מוזיקה), צביה מרגליות (ספוקן וורד), קולקטיב המבול (פרפורמנס), כנרת חיה מקס (פרפורמנס) ושלומית יעקב (וידאו). הקהל יוזמן לשוטט בין היצירות החיות לאלה המוצגות בתערוכה. כמו כן יוקרן סרט האנימציה “פרספוליס“, העוקב אחר ילדה איראנית על רקע מלחמת איראן-עיראק והמהפכה האסלאמית.

(יום ג’, 7 ביוני, בשעה 20:30, המוזיאון לאמנות האסלאם).

לציון 25 שנים לצוללת הצהובה, יצא הסאבמוביל, אוטו הצוללת- לסיבוב הופעות בשכונות שונות ברחבי העיר.

מחירים

מופע הפתיחה של הפסטיבל מחווה לשושנה דמארי מוגש במחיר מיוחד- 30 ₪ לכרטיס.

מחירי מופעי הפסטיבל נעים  בין 20 ₪ ל150 ₪ (למעט מופע “הר האולימפוס והמלנכוליה של הדרקונים).

הטבות והנחות נוספות:

ארבעה כרטיסים ויותר:  15% הנחה

סטודנטים /חיילים:       50% הנחה (עם הצגת תעודת סטודנט/פנקס חוגר)

אזרחים ותיקים:          20% הנחה

בנוסף משיק הפסטיבל השנה “מנוי ידיד” במחיר אטרקטיבי במיוחד – כניסה ל-8  מופעים שונים – “הר אולימפוס”  “המלנכוליה של הדרקונים” ועוד 6 מופעים לבחירה במחיר מבצע 1200 ₪ במקומות ישיבה נבחרים. מספר החבילות מוגבל.

את הכרטיסים למופעי הפסטיבל ניתן לרכוש בבימות: 6226 *

אתר הפסטיבל : http://www.israel-festival.org.il

קליפ הפסטיבל:

https://www.youtube.com/watch?v=jNodf1wzkRI&nohtml5=False

השתדלתי לפרוס בפניכם את המעדנים , אפילו הכתיבה על הייתה מרגשת , שפע , מגוון, יצירתיות והמון מעוף משדרת החגיגה שעוד רגע מתחילה .

מכירת הכרטיסים החלה אתמול תחליטו מהר ותרכשו כרטיסים זו חוויה שלא תרצו להחמיץ.

שלכם ובשבילכם,

נירה פרי

בלוגרית בסלונה , מאמנת המתמחה באימון נשים

 

עוד מהבלוג של נירה פרי

Thumbnail

"סליחה על ההפרעה" – מופע שפותח זווית אחרת להסתכל על הפרעה נפשית

  מופע הסטנד – אפ "סליחה על ההפרעה" מפתיע, מעצים ומאתגר אותנו החברה לצאת משבלונות וסטראוטיפים ולהמשיך לכוון את העדשה דרכה אנו מסתכלים על  בריאות הנפש, התמודדות עם בעיות...

Thumbnail

בן ושרה – הצגה המבוססת על סיפור אמיתי

צילום: אילנה בן יעקב "בן ושרה", הצגה המבוססת על סיפור אמיתי שהתרחש בארה”ב, היא מחזה ראשון שעולה לבמה של המחזאית אילת סלומון-עקיבא. בן, בחור נוצרי אמריקאי, ילד פרחים המאמין...

Thumbnail

"דבר אלי בפרחים" - קאברט מוזיקלי שתאהבו

היה לי העונג להשתתף בערב הגאלה החגיגי של הקאברט המוזיקלי: ”דבר אלי בפרחים" המבוצע על ידי זמרת, שחקנית צעירה ומוכשרת, נעמה פרידמן, בוגרת טרייה של בית צבי. נעמה הגישה מופע...

תגובות

טופ 20 - בלוגים