הבלוג של ניקול מרציאנו כהת

nicole-marchiano

עדכונים:

פוסטים: 82

החל מאוקטובר 2014

תהליך ההחלמה מניתוח אף

העיניים משולות, אמנם, ל”ראי הנפש”, אך האף הממוקם במרכז הפנים אחראי במידה לא פחותה למראה הכללי, והוא “נוטל חלק” משמעותי בבניית הביטחון העצמי והדימוי האישי. עם זאת, לעתים קורה שאנשים אינם מרוצים ממבנה האף שחנן אותם הטבע, אם בשל היותו גדול מדי בהשוואה לפנים, ואם בשל היותו עקום או נשרי ומתאפיין בגבנון בולט.

ד”ר גיל זליגסון, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית ומנתח בכיר, מסביר שניתוח אף נחשב לאחד מהניתוחים הנפוצים ביותר ולפיכך מצטייר כפשוט. עם זאת, מדובר בניתוח מורכב בהשוואה ליתר הניתוחים הפלסטיים, והוא כרוך בסיבוכים פוטנציאליים. ד”ר גיל זליגסון מוסיף שגם תקופת ההחלמה מניתוח אף אינה קצרה, ואולם התוצאה הסופית הנה נאה, טבעית ומשביעת רצון.

החלמה מניתוח אף

ניתוח אף ניתן ליישום בשתי שיטות שונות שהן ניתוח אף פתוח וניתוח אף סגור. בשיטת הניתוח הסגור הגישה אל שלד האף מתבצעת דרך רירית האף ואינה מותירה צלקת עורית אך היא מותאמת בעיקר למצבים פשוטים, בעוד שבניתוח פתוח מבוצעים חתכים לצורך חשיפת המבנה של שלד האף באופן מדויק.

הדבר נועד לאפשר ביצוע של הליכים עדינים ומורכבים יותר כמו במקרים של שחזור מבנה האף, ניתוחים לעיצוב קצה האף, וכן בניתוחי תיקון לשיפור ניתוח קודם או במצבים שבהם מדובר בעור דק וכל אי דיוק עלול להשתקף בבירור.

ההליך הניתוחי נעשה על פי רוב תחת הרדמה כללית ועשוי להימשך כשעה עד שעתיים, בהתאם למורכבותו. ההתאוששות וההחלמה מניתוח אף הנה הדרגתית, ודורשת, כאמור, סובלנות ואורך רוח.

ימי ההתאוששות הראשונים והחזרה אל השגרה

ניתוח אף החלמה

החלמה לאחר ניתוח אף יכולה להימשך כמה ימים יש לקחת את בחשבון

בתום הניתוח מונח על האף סד פלסטי שתפקידו לקבע את האף, להגן עליו ולהפחית את עוצמת הנפיחות שלו. כמו כן, במידה והניתוח מערב את מחיצות האף, תוכנסנה לנחיריים תחבושות דמויות טמפונים שמטרתן לספוג את הדימום. הסד אמור להיוותר מקובע למשך מספר ימים שבמהלכם אסור להרטיבו או להזיזו ממקומו.

בימי ההתאוששות הראשונים וההחלמה מניתוח אף, יתכנו נפיחויות ושטפי דם באזור המנותח וכאבים בדרגה קלה עד בינונית. כמו כן, מטופלים רבים מדווחים על תחושת אי נוחות באזור האף, אולם כל תופעות אלו חולפות מאליהן בהדרגה בתוך עשרה ימים, וניתן במשך הזמן הזה להשתמש בתרופות ללא מרשם לשיכוך הכאבים.

במהלך הימים הללו יש לאפשר לגוף להתאושש, כשהחזרה אל השגרה צריכה להיעשות באופן מבוקר והדרגתי, תוך הימנעות מכל פעילות הכרוכה במאמץ. על פי רוב, ניתן לשוב אל פעילות מלאה, לרבות פעילויות ספורט, כשלושה עד ארבעה שבועות מיום הניתוח.

 

עוד מהבלוג של ניקול מרציאנו כהת

הטרנד שמשגע את העולם!מברשת חשמלית לשיער

מברשת חשמלית לשיער הטרנד החדש ומהפכני בעולם השיער מברשת שיער חשמלית דיגיטלית מחליקה שיער תוך 5 דקות בלבד דרך היופי גאה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

הדרך לבטן שטוחה

בטן שטוחה היא אחד החלומות של כל אישה. בטן שטוחה משמעותה להסתובב בביקיני בימי הקיץ החמים בביטחון מלא, להתהלך בחולצות צמודות או חולצות בטן ולהרגיש טוב. ישנן נשים שהבטן השטוחה שלהן מגיעה מגנטיקה מוצלחת, אחרות עובדות שעות...

תצוגה מקדימה

שפתיים ענוגות - 7 מאכלים שיעלימו לך את הריח הרע מהפה

ריח רע מהפה הוא דבר לא נעים. ההמבורגר האחרון שאכלת יחד עם הבצל לא תרם לריח טוב מהפה.... רוב האנשים מבינים שהם לא יכולים להעלים את הריח מהפה מכיוון שמזונות מסוימים נשארים הרבה זמן בתוך כלי הדם שלהם. מפיצי הריח הפופולאריים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה