הבלוג של ניקול מרציאנו כהת

nicole-marchiano

עדכונים:

פוסטים: 82

החל מאוקטובר 2014

המדריך לאיתור הפסיכולוג הנכון!


סובל בעיות אישיות, בעיות בזוגיות, קשיים נפשיים או חרדות? מעוניין בהמלצה לפסיכולוג טוב? ד”ר יעל שלזינגר, פסיכולוגית קלינית ומנהלת מקצועית של מכון קרני, מציינת שישנם במהלך החיים לא מעט מצבים שבגינם עשויים לחוש צורך ביד מסייעת, המציעה את הכלים הנחוצים כדי לסדר מחשבות ורגשות, לחשוף רבדים נסתרים ולהתגבר על הקשיים וההפרעה בתפקוד.

ד”ר יעל שלזינגר מסבירה שכל אדם יכול להפיק תועלת מרובה מטיפול פסיכולוגי, אך חשוב לדעת כיצד לבחור את הפסיכולוג הנכון, מהסיבה שלא כל פסיכולוג ולא כל גישה טיפולית אכן מתאימים לכל אדם או מצב נפשי. על כן, במידה ואתם נזקקים לעזרה נפשית, מומלץ להסתייע במספר כללים על מנת להבטיח שאכן בחרתם בפסיכולוג המתאים לכם ביותר.

ההכרה בנחיצותו של הטיפול הנפשי

בשלב הראשוני ביותר, עוד בטרם ההגעה אל השלב שבו מחפשים המלצה לפסיכולוג טוב, חשוב להכיר בכך שאם מגיעים לנקודה בחיים שגורמת לנו להעלות הרהורים בנוגע לאופציה של טיפול נפשי, אזי סביר להניח שהתשובה היא חיובית.

טיפול נפשי-רגשי מהווה כלי ראשון במעלה לרכישת כלים חדשים ויעילים להתמודדות עם מה שהחיים מזמנים לנו וכל האתגרים שבדרך, ובסופו של דבר, מהווה בהחלט אמצעי מבורך וקרש הצלה עבור לא מעט אנשים.

השלב השני כרוך בהכרת האופציות הטיפוליות ובחירת הכיוון הטיפולי, שכן, ישנן כיום אופציות טיפוליות רבות ומגוון אין סופי של מטפלים שונים, לרבות טיפול בדרמה, באמנות, בבעלי חיים וכיוצא בזה. הטיפול המקובל והנפוץ ביותר נעשה במישור הפסיכולוגי קליני, שהנו טיפול נפשי-רגשי ומתמקד ברובו בשיחות, תוך שהוא משולב לעתים בתרופות הניתנות על ידי פסיכיאטר.

תחושות הבטן מאפשרות לסמוך עליו ובקרבתו חשים כמעין חוף מבטחים

ד”ר יעל שלזינגר מדגישה ששיטת ה”פה לאוזן” פועלת גם כאן, בדיוק כפי שהיא פועלת בתחומים אחרים, ותמיד אכן כדאי לקחת מבני משפחה וחברים המלצה לפסיכולוג טוב. עם זאת, חשוב גם לזכור שלא כל מה שטוב ומתאים לאחד יהיה בהכרח יעיל גם לאחרים.

לכן, על אף שהמלצות הן דבר חשוב, כדאי שלא להסתמך עליהן בלבד, שכן הטיפול הנו חוויה אינדיבידואלית אישית, ובהחלט יתכן תרחיש שבו רבים ממליצים פסיכולוג מסוים, ובדיעבד מתברר שהחיבור ביניכם אינו טוב, אם מבחינת חוסר הכימיה והקצרים התקשורת ואם מבחינת הגישה הטיפולית.

במידה ומטפל כלשהו סומן כאופציונלי, יש להתחיל בשיחה טלפונית, ולברר במהלכה בנוגע להכשרתו של הפסיכולוג, ניסיונו והשיטות הטיפוליות שבהן הוא נוהג לעשות שימוש. במקרה והרושם הראשוני שהתקבל מהשיחה הוא חיובי, יש להגיע עם ראש פתוח אל הפגישה לצורך ההתרשמות ממנו ומסגנונו. פסיכולוג טוב הוא כזה שמקרין נינוחות אל סביבתו, שתחושות הבטן מאפשרות לכם לסמוך עליו ושבקרבתו מרגישים כמעין חוף מבטחים.

לשיחה ללא התחייבות  052-5957569

עוד מהבלוג של ניקול מרציאנו כהת

הטרנד שמשגע את העולם!מברשת חשמלית לשיער

מברשת חשמלית לשיער הטרנד החדש ומהפכני בעולם השיער מברשת שיער חשמלית דיגיטלית מחליקה שיער תוך 5 דקות בלבד דרך היופי גאה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

הדרך לבטן שטוחה

בטן שטוחה היא אחד החלומות של כל אישה. בטן שטוחה משמעותה להסתובב בביקיני בימי הקיץ החמים בביטחון מלא, להתהלך בחולצות צמודות או חולצות בטן ולהרגיש טוב. ישנן נשים שהבטן השטוחה שלהן מגיעה מגנטיקה מוצלחת, אחרות עובדות שעות...

תצוגה מקדימה

שפתיים ענוגות - 7 מאכלים שיעלימו לך את הריח הרע מהפה

ריח רע מהפה הוא דבר לא נעים. ההמבורגר האחרון שאכלת יחד עם הבצל לא תרם לריח טוב מהפה.... רוב האנשים מבינים שהם לא יכולים להעלים את הריח מהפה מכיוון שמזונות מסוימים נשארים הרבה זמן בתוך כלי הדם שלהם. מפיצי הריח הפופולאריים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה