הבלוג של ניקול מרציאנו כהת

nicole-marchiano

עדכונים:

פוסטים: 82

החל מאוקטובר 2014

סובלת מעודף משקל? כפלי עור? ד”ר גיל זליגסון מהמנתחים הפלסטיים המובילים בישראל מבצע ניתוח מתיחת בטן למראה חדש ומחוטב ובעיקר יחזיר לכן את הביטחון לחייכם.

22/06/2016

מתיחת בטן מהווה ניתוח שבו מסירים משיפולי הבטן את עודפי השומן והעור במטרה לצמצם את ההיקפים, וכן לחזק ולעצב את שרירי דופן הבטן ולהשיב את המראה הצעיר. ד”ר גיל זליגסון, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית ומנתח בכיר בביה”ח אסותא ובמרכז הרפואי עתידים שבתל אביב, מציין שהניתוח מותאם אופטימלית לאנשים שאינם מרוצים מגזרתם, אך לא מצליחים להפחית את עודפי השומן על אף הדיאטה והפעילות הגופנית.

מתיחת בטן

מתיחת בטן ושאיבת שומן

הניתוח עשוי לסייע גם לנשים הסובלות מעור רפוי כתוצאה מחולשת השרירים של דופן הבטן ומתיחות חוזרות במהלך ההיריון או למטופלים אשר עברו ניתוח או דיאטה קיצונית שבעקבותיהם איבדו משמעותית ממשקלם וסובלים מעור בטן רפוי. עם זאת, למטופלים העתידים לרדת דרסטית במשקל בעקבות ניתוח ולנשים המתכננות בטווח הקרוב הריונות נוספים, ממליץ ד”ר גיל זליגסון להמתין עם הניתוח למתיחת בטן עד להגעתם למשקל יציב.

מתיחת בטן מלאה או חלקית

ד”ר גיל זליגסון מדגיש כי הניתוח למתיחת בטן אינו מיועד להסרת עודפי משקל גדולים, כי אם להצרת ההיקף ועיצוב צורתה של הבטן, כך שבמקרים של בעיית השמנה משמעותית, מומלץ לשקול ניתוח להסרת הסינר הבטני. ניתוח למתיחת בטן ניתן ליישום במספר שיטות שונות, תוך התייחסות למצבו הרפואי והגופני של המטופל, וכן לרצונותיו וציפיותיו מהתוצאות.

אחד מסוגי הניתוחים הקיימים מכונה “מתיחת בטן מלאה” ונעשה בעזרת חתך מעל לאזור המפשעה לצורך הידוק השרירים הרפויים ומיקום מחדש של הטבור על פני העור המתוח. במקרים של קפל בטני קטן, נהוג לבצע מתיחת בטן חלקית (מיני מתיחת בטן), המורכבת ממתיחת התחתונה בלבד, זאת מבלי לערב את אזור הטבור או תפירת השרירים הממוקמים בבטן העליונה. מדובר בניתוח עם זמן החלמה קצר יותר וצלקת קטנה יותר בהשוואה אל הניתוח הסטנדרטי.

ההכנות לקראת ההליך הניתוחי

ד”ר גיל זליגסון מוסיף כי במקרים של מטופלים המתאפיינים בעודפי עור גדולים, נשקל יישומו של הניתוח האפרונקטומי להסרת שיפולי העור העודפים, בעוד שאצל מטופלים הסובלים מרקמת שומן תת עורית עודפת אך בעלי מראה אסתטי תקין, הניתוח המתאים מסתכם לרוב בשאיבת שומן בלבד.

כמו בכל הליך ניתוחי, ההכנות לניתוח מתיחת בטן מצריכות עריכת בדיקות דם שגרתיות לעתים גם בדיקות נוספות בהתאם למצבו הרפואי ולגילו של המטופל כמו אק”ג, צילום חזה, בדיקת טרום הרדמה וכדומה. הניתוח למתיחת בטן נערך תחת הרדמה כללית ואורך כשעתיים עד ארבע שעות בהתאם למורכבותו. בתום הניתוח מועבר המטופל למחלקת ההתאוששות ומשם להשגחה במחלקת האשפוז, כשבמרבית מהמקרים משוחרר המטופל מבית החולים כבר ביום למחרת.

עוד מהבלוג של ניקול מרציאנו כהת

הטרנד שמשגע את העולם!מברשת חשמלית לשיער

מברשת חשמלית לשיער הטרנד החדש ומהפכני בעולם השיער מברשת שיער חשמלית דיגיטלית מחליקה שיער תוך 5 דקות בלבד דרך היופי גאה...