הבלוג של ניקול מרציאנו כהת

nicole-marchiano

עדכונים:

פוסטים: 82

החל מאוקטובר 2014

ריח רע מהפה הוא דבר לא נעים. ההמבורגר האחרון שאכלת יחד עם הבצל לא תרם לריח טוב מהפה…. רוב האנשים מבינים שהם לא יכולים להעלים את הריח מהפה מכיוון שמזונות מסוימים נשארים הרבה זמן בתוך כלי הדם שלהם. מפיצי הריח הפופולאריים ביותר הם בדרך כלל שום ובצל אבל יש עוד לא מעט אחרים.

העניין במזונות כמו בצל ושום היא שהם מכילים שמן חריף שמתפרש במחזור הדם ובריאות שלך. שאתה נושם את בעצם פולט את שאריות השמן – מה שגורם לריח. למזלנו כמו שיש מזונות שגורמים לריח רע מהפה ומהגוף ישנם מזונות שעושים בדיוק ההפך ומעלימים ריח רע מהפה. חשוב לציין שכל המאכלים שיוצגו

הינם מאכלים שייתנו מענה לשעתיים או שלוש עד שתוכל לטפל בבעיה שהיא בקטריה שמייצרת את הריח הרע מהפה

טיפול בריח רע מהפה

מאכלים שמעלימים ריח רע 

1. פטרוזיליה – פטרוזיליה היא כנראה אחד מהמאכלים הכי ידועים במלחמה בריח הרע מהפה. השמן שנמצא בעלה הפטרוזיליה היא החומר שמנטרל את הריח הרע. בדומה לכך גם קינמון ונענע עושים את אותה הפעולה. ישנם עשבי מרפא ותבלינים שעובדים באותה הצורה כמו תבלינים מבוססי כוסברה, תבלין הטרגון, אקליפטוס או רוזמרין והל.

2. תה ירוק – תה ירוק מכיל נוגד חמצון חזק מאוד שיכול להעלים להתמודד מול בקטריה שגורמת לריחות הרעים מהפה.

3. יוגורט – כמו שלא מעט מחקרים הראו החומר האקטיבי ביוגורט עוזר להפחית ריח רע, אם ליוגורט יש חיידקים פרוביוטיים (חיידקים טובים) זה יכול להעלים ריח רע.

4. תפוחים ואגסים -  “פרות עוזרים ליצירת רוק, דבר הכרחי הזנה ואיזון של האקולוגיה הטבעית של הפה.

5. תפוזים, מלונים ותותים – פרות אלו עשירים במיוחד בוויטמין C. ויטמין C לא רק עוזר למניעת ריחות עקב כך שהוא מעכב את פעילות הבקטריה אלא שהוא כלי חשוב בלחימה במחלות חניכיים שיכולות לגרום לריח רע מהפה.

6. סלרי, גזרים ומלפפונים - חוץ מזה שהם טובים לנשנושים הם מעודדים ייצור של רק שהוא בעצם  מה ששוטף את הריח הרע מהפה.

7. שקדים ואגוזים – שקדים ואגוזים עובדים בדיוק כמו פירות וירקות. “הם עשירים בסיבים ומתנהגים כמו “מברשות שיניים זעירות” ומחקרים הראו שהם למנוע מהבקטריה לפעול אבל בשיניים מוכתמות.

דברים נוספים שאפשר לעשות על מנת להעלים ריח רע מהפה אבל השפעתם קצרה מאוד. 

1. מים – מים חשוב לשתות בתדירות גבוה בגלל הרבה סיבות אבל בעיקר מכיוון שזה משאיר את הפה שלך לח ושוטף ומנקה את הפה שלך

2. מסטיק ללא סוכר – לא רק זה יעלים את הריח זה גם יעודד את הגוף לייצור עוד רוק שישטוף את הבקטריה ואת הפלאק המזיק.

3. סוכריית מנטה – כמו פטרוזיליה וצמחים אחרים גם סוכריית מנטה תעלים את הריח אבל לזמן מאוד קצר.

שמירה על היגיינת הפה 

האמת היא שאוכל היא רק פתרון זמני לכול בעיית ריח רע באשר היא. הרבה יותר חשוב לשמור על טיפול בהיגיינת השיניים. צחצח את השיניים לפחות 2 דקות בכל פעם, לפחות פעמיים ביום, השתמש בחוט דנטאלי. אם אתה מתמודד באופן תמידי עם ריח רע מהפה צחצח גם את הלשון שלך – זה בדיוק המקום בו הבקטריות שמייצרות ריח רע נמצאות במיוחד אם הפה שלך יבש. יש לזכור שגם כאבי שיניים ומחלות חניכיים יכולים לגרום לריח רע.

אם זוהי בעיה כרונית חשוב לדבר עם הרופא שלך, זה יכול להיות סימן למשהו חמור יותר מאשר הבצל שאכלת בצהרים.

עוד מהבלוג של ניקול מרציאנו כהת

הטרנד שמשגע את העולם!מברשת חשמלית לשיער

מברשת חשמלית לשיער הטרנד החדש ומהפכני בעולם השיער מברשת שיער חשמלית דיגיטלית מחליקה שיער תוך 5 דקות בלבד דרך היופי גאה...