הבלוג של ניו בורן פונדקאות

newborn

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מפברואר 2018

תרומת ביציות היא ככל הנראה אחת התרומות החשובות שהמדע תרם לרווחתם של אנשים ולאושרם. האפשרות לתרום ביציות כך שמהן ייוולד תינוק לנשים שלא יכלו ללדת שינתה לרבות מהן את החיים, כמו גם לזוגות חד-מיניים

מעטים הגילויים הטכנולוגיים-מדעיים שאפשר לומר עליהם ששינו את פני האנושות ופתחו פתח לאין ספור אפשרויות של הקמת משפחה. נשים שלא יכלו לעשות זאת קודם בגלל מצב רפואי לא תקין או בגלל מיעוט ביציות או איכות ירודה שלהן, גברים שרצו להיות הורים כיחידניים או כזוג חד-מיני, נשים מבוגרות ועוד אנשים שנפתחה בפניהן האפשרות להקים משפחה כעת בעזרת תרומת ביציות בוודאי ישמחו על כל מסלול וכל פיתוח והמצאה כזאת.

belly

המורכבות דורשת לוגיסטיקה והיערכות

תרומת ביציות היא אכן נפוצה יותר בימינו, אבל היא דורשת הרבה היערכות בתחומים שונים ולוגיסטיקה מיוחדת. כאשר מעניקים לכם את השירות הזה במרוכז חסוכים מכם את כל הטרחה ונותנים לכם בהזדמנות זו את הייעוץ המקיף והשקוף שאפשר לקבל על כל האפשרויות. מומלץ להיעזר במומחים בעלי ניסיון משום שההיבטים המשפטיים והחוקיים שכרוכים בתרומת ביצית מחייבים ידע רב, קשרים עם גורמים שונים, היכרות טובה עם הנהלים והבירוקרטיה הנחוצה לכם. כאשר רוב תשומת הלב שלכם ממוקדת בהליך הרפואי עצמו ברור למה כדאי שאנשי הצוות שמלווה אתכם יהיו האנשים המומחים והאמפתיים ביותר שתוכלו למצוא. זה מתחיל מפגישת ההיכרות שבה תקבלו את כל המידע שמתאים למצבכם וייפרסו בפניכם כל המסלולים ועד ההליך עצמו שיתנהל בצורה הטובה ביותר כאשר אנשי מקצוע מנהלים אותו ודואגים לכך שיהיו אפס תקלות ושיבושים. כי אכן, בתהליך כזה יכולים לקרות שיבושים שאינם רצויים כאשר גם כך נמצאים במצב רגשי טעון ביותר.

המסלולים של תרומת ביצית

יש כמה וכמה מסלולים שיכולים להסתכם רק באחד השלבים או בתהליך השלם והכולל עצמו עד פונדקאות, וכל אחד מהם מותאם למצב הרפואי של ההורים המיועדים. בדיוק לשם כך נתפרים הפתרונות השונים שאמורים לתת מענה לכל בעיה ולהרכיב מסלול שיכול להיות תרומת ביצית ממדינה אחת ופונדקאות ממדינה אחרת, או רק תרומת ביצית וכן הלאה. כמספר הצרכים והבעיות כך גם מספר האפשרויות שעומדות לרשותכם. יש לדעת כי כל המסלולים חוקיים ועומדים במבחן משפטי ולכן גם היועצים המשפטיים חייבים ללוות את התהליך, כדי לוודא שהכל נעשה כחוק בכל אחת מהתחנות בדרך המאתגרת עד תומה. למרבה השמחה, מדינת ישראל חוקקה חוקים שמקילים על אנשים לעשות זאת כל עוד זה נעשה בהתאם לחוק והאנשים עומדים בקריטריונים השונים שעומדים בפניהם. הקריטריונים עצמם נוקשים ומחמירים ויש לעמוד בחלק מהתהליך בפני ועדות שונות במשרד הבריאות כדי לאשר זאת.

מה כרוך בתרומת ביצית?

תרומת ביצית נשמעת פשוטה מאוד בימינו משום שהתרגלנו כבר לקלות של הפעלת הטכנולוגיה המעורבת בכך, אבל עוד לפני כן יש שאלות כבדות משקל ורגישות מאוד שעליהן יש לענות כדי לצאת לדרך. מדובר בשאלות של בחירת תורמת בביצית לאחר שהשלמתם עם כך שזוהי הדרך היחידה להגיע להורות לתינוק משלכם. זה לא תמי דקל לנשים לוותר על המטען הגנטי שלהן, וזה יכול לעזור אם זוכרים שהמטרה היא הורות ולאו דווקא תינוק מביצית משלכן, אבל עדיין ברורה המשמעות הטעונה של בחירה כזאת. כאן נכנס לתמונה הליך המיון לש המועמדות, בידיעה ברורה שגם אם תקבלו עליה את כל המידע מאנשי המקצוע המנוסים והאחראים שמלווים אתכם, עדיין רב הנסתר על הגלוי ולכן יש “להתאהב” בתינוק עוד לפני כן, בלי קשר לאופן ההיווצרות שלו. כשמגיעים למצב שבו אתם שלמים עם עצמכם גם הבחירה הופכת קלה יותר ואפשר להמשיך גם עם כל כוח הרצון והמוטיבציה שנחוצה כדי לעבור את התהליך המאתגר כולו.

מה צריך לדעת על תרומת ביציות?

הפריה מתרומת ביציות חייבת להיעשות בפיקוח רפואי ומשפטי הדוק, מכיוון שקרו לא מעט טעויות שעלולות להיות מכשול ולגרום לעגמת נפש רבה. המיון הנכון של תורמת ביצית נעשה בדיוק לפי הקריטריונים שדומים כאן בישראל והם מחמירים מאוד, בדיוק כמו הקריטריונים לבחירת פונדקאית. מדובר בגיל המתאים והצעיר שמבטיח איכות טובה של ביציות ולכן סיכויי הצלחה גבוהים להיקלטות העובר, וזה נמשך בבחירת הפונדקאית שחייבת לענות על הדרישות הרפואיות והבדיקות הפסיכולוגיות כדי לוודא שהיא גם יכולה לעמוד בתהליך של הפונדקאות עצמו בהצלחה, וגם לא להיפגע ממנו נפשית. הפונדקאות היא למעשה החלק הרגיש כאשר תרומת הביצית יכולה להיות פשוטה יותר אם יש לכם כבר החלטה במי לבחור ובאיזה מסלול. יש כמה מסלולים שפתוחים היום בפני ישראלים, כמו אוקראינה וגיאורגיה, ויש לבחור מביניהן בקפידה.

אילו מסלולים עומדים בפניכם?

תרומת ביציות חייבת להתנהל בהליך מהיר ומפוקח כדי לוודא שהביציות של התורמת שבחרתם הן אכן שלכם, ושההפריה שלהן נעשית באמצעות הזרע הנכון ובהליך מבוקר ומפוקח. כל ההליך חייב לעמוד בסטנדרט הגבוה ביותר ולפעול לפי תקנים כדי למנוע פגיעה בביצית, בזרע ובעוברים שנוצרים מהם.

הליך מפוקח הנעשה תוך הקפדה על התקנים המחמירים ביותר, על הבדיקות הרפואיות המקיפות ביותר ועל שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר. המיון עצמו מחייב תורמות שכבר עברו הריון ולידה אחד תקינים. ההפריה נעשית בשיטות מתקדמות וכדאי לבחור בסוכנות שדואגת לכל ההליכים תחת גג אחד כדי למנוע טרחה ופיצול. כל המסלולים כוללים גם מיון ובחירה, גם שאיבת ביציות, הפריה חוץ גופית, החזרת העוברים.

מהיכן התרומות?

  • התרומות מאוקראינה נחשבות לאלה שבאות ממדינה בעלת שירותי רפואה מתקדמים, מאגר גדול ומגוון של תורמות שגם דומות לישראלים רבים, וגם פונדקאיות למקרה הצורך. באוקראינה יש רופאים ישראלים שמקילים על המהלך ועל המטופלים.
  • התרומות מגיאורגיה מאפשרות גם המשך לפונדקאות והסכם חוקי נחתם בין ישראל לגיאורגיה בעניין זה. מתאים במיוחד לעדה הספרדית בגלל הקרבה הגנטית. כמו כן, הגיאורגים ידועים במספר נמוך של מחלות גנטיות, מה שמבטיח בריאות לתינוקות. גם שם שירותי רפואה מפותחים במיוחד.

עוד מהבלוג של ניו בורן פונדקאות

Thumbnail

כיצד לבחור אם פונדקאית?

כיצד לבחור אם פונדקאית? הוספת תינוק חדש למשפחתכם היא אחד מהאירועים המכוננים ביותר שתחוו בחייכם. אם הגעתם להחלטה החשובה על פונדקאות, חשוב להכין את עצמכם, יחד, לכל השאלות והבחירות שעומדות בפניכן. הנה מספר שיקולים מרכזיים...

Thumbnail

הסכמי פונדקאות בחו"ל - דברים שחשוב שתדעי

לא מעט אנשים מבקשים להפוך להורים באמצעות הליך פונדקאות ולא מעט אנשים בוחרים לפנות עבור כך לחו"ל, אם כי בארץ הם לא עומדים בתנאים הנחוצים ואם כי בחו"ל ההליך יותר זול (למעט בארה"ב), הבירוקרטיה הרבה יותר ידידותית למשתמש, או...

Thumbnail

תרומות ביצית בישראל

הכל אודות תרומות ביצית בישראל קשיי פריון ואתגרים בהרחבת המשפחה הם מהאתגרים הקשים ביותר העומדים בפני זוג לאורך חייו המשותפים. המדע, הרפואה והטכנולוגיה כיום מציעים לנו אינספור דרכים להתמודד עם בעיות הפריון על גווניהם...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים