הבלוג של נטע ארז

מרגישה בבית

אישה, מתכננת ומעצבת פנים, יזמית, פריקית של עיצוב, טבע, אדריכלות ואמנות, מאמנת אישית, אם חד הורית, ומצלמת. כותבת את עצמה לדעת על בסיס קבוע.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מיולי 2015

בית-הזכוכית-פיליפ-גונס-ניו-כנענן

קם אדם, לא ילד למעשה אדריכל בעל שם ומחליט שמכול סוגי הבתים שהוא יכול לתכנן, הוא יבנה לעצמו בית מזכוכית. קובייה שקופה, ללא חוצץ בינה לבין העולם שמקיף אותה. בנוף ירוק בניו כנען קונטיקט בשטח של 19 דונם, בנה לעצמו האדריכל פיליפ ג’ונסון (1949) בית זכוכית ששימש אותו כול חייו כבית נופש.

בית זכוכית שמכריז אין לי מה להסתיר, אין לי מה להחביא, אין לי בפני מי להתגונן. בית שמארח ומכיל באופן קבוע את הטבע בחוץ, ואומר חופש מוחלט.

מאז שזכרה את עצמה, למדה לשמור סודות בבטן. כמו משקולת אספה סוד לסוד, ונצרה אותם בקנאות, כאילו היו אוצר כי אצלה בעדה יש דברים שלא מדברים עליהם, יש כביסה שלא מכבסים בחוץ ויש דברים שלא מעניינים אף אחד, כי מי יודע מה יגידו.

היא  שמרה עליהם כול כך טוב מפני אוזניים זרות שחלילה יתקרבו, שמרה כול כך חזק עד ששום דבר לא יצא החוצה או נכנס פנימה, לא שמחה ולא התרגשות לפעמים אפילו לא כעס.

היא הפכה לבונקר, ומרוב ששמרה על סודות וגידלה אותם בבטן, הבטן גדלה והיא הפסיקה להרגיש.

שכחה לצחוק כי פחדה שאולי ישפריץ לה סוד החוצה, שכחה לבכות כי פחדה שביחד עם הדמעות יזלוג לה סוד על הלחי. ויחד איתם שכחה להתרגש, לשמוח, לחייך.

כן זכרה להיות זועפת, כי הייתה על המשמר ואף אחד לא החליף אותה וזה נורא מעצבן ככה.

ודי. יום אחד, שעה אחת ספציפית היא הבינה מה קורה ואמרה די, וקצת כמו ג’ונסון ויתרה על הקירות העבים שגידלה ועברה לגור בבית זכוכית וירטואלי. כול סוד ששחררה גרם לה להתרומם עוד טיפה לחיוך שלה לגדול ולמשקולות להתחיל ולהיעלם. במקום סודות התחילו לגדול לה שם פרפרים. ובפעם הראשונה בחייה הרגישה מהו חופש.

מי שגר בבית זכוכית אל לא לידות אבנים. לא זוכרת מתי, אבל באיזה שהוא שלב מוקדם בחיי שמעתי את הפתגם הזה והוא הדהד בי בשנים, היום אני יודעת שמי שגר בבית זכוכית, אין חסין ממנו. תכל’ס.

בית-הזכוכית-פיליפ-גונס-ניו-כנענן.jpg 1

עוד מהבלוג של נטע ארז

בית, גם אם שכור

    יום אחד, באמצע החיים, אחרי הרבה שנים מרופדות, מצאתי את עצמי אורזת את כל הפקלאות ועוברת לגור בבית שכור.   טוב, זה לא קרה ביום אחד ולא בדיוק באמצע, אבל הרעיון...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

הספירלה שלה והגוגנהיים

    תדמיינו את התחושה להתהלך בתוך ספירלה ענקית, לזרום מקומה לקומה לעלות או לרדת, יצירות אמנות ואנשים מתחלפים מול עיניכם, כמו נוף המשתנה בנסיעה. אחד המבנים האהובים עלי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

יום של חול

בשעה ארבע אפס אפס, פלוס מינוס, סגרתי בנחישות את הלפטופ חבר שלי, מספיק להיום. הבית שקט, חופש גדול והילדים עם האקס בחו"ל, מזליסטית שכמוני, שקט בחוץ ובפנים רעש גדול. תחושת העומס, שמלווה אותי בימים האחרונים, התיישבה לי בדיוק...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה