הבלוג של Netta Doron

צרחנית אינטרנט

בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 210

החל מאפריל 2010

נטע דורון

ג'ינגול החופש הגדול בפתח

העונש הגדול בפתח, ואיתו שלל הוצאות, ג’ינגולים של “מה עושים עם הילדים “וציפייה לסוף אוגוסט.

פעם חשבתי שזו בעיה רק של אמהות של ילדים קטנים מאוד,אבל מסתבר שגם כשהם בחטיבה או בפתח התיכון ההוצאות לא פוסקות. להיפך! ההבדל היחיד הוא שהכסף מתנדף בלי שהם צמודים אלייך, בלי ארטיקים דביקים שנוזלים עלייך ושאר זוועות.

כדי להמחיש … להלן דגימה של שיח אמהות שכונתי אצלנו.(אגב,הכל סמסים)

אמא של טל: “את רושמת אותה לקייטנה של הבית ספר?”

אני: “נראה לי שכן, ככה הילדה רוצה.אמרה שרוב הילדים בכיתה הולכים אליה”.

אמא של עדי:(אלי) “רשמתי את שלושתן לשני מחזורים. מקווה שאקבל הנחה. ביקשת לדעת..אז זה הדיווח…”(אמא לתאומות בב’ וילדה בא’).

אני מסמסת לאמא של טל: “אני מחר רושמת את הילדה לקייטנה של בית הספר. בטוח.”

אמא של טל:”אוקי,גם אני”.

*כעבור שעה*

אמא של טל: “תגידי,רושמת אותה גם למחזור שני?”

אני:”I wish, אין כסף..”

אמא של טל: “גם אם הם בבית..יש הוצאות..כל היוליאוגוסט הזה!”

אני:”ספרי לי על זה!!”

דממה

חוסר מתאם – למערכת החינוך מציאות משלה

לאורך כל השנה אנחנו ההורים נאבקים בהפרשי ימי העבודה בין העולם האמיתי (ימי עבודה שלנו) לבין העולם במערכת החינוך. לדעתי זו הבעיה המרכזית בחיי ההורים,ומעמד הביניים בפרט. לעצמאים שבינינו, מדובר בכלל בגיהנום.

אבל אם במהלך השנה מדובר ב”כסף קטן “(למרות שחופשת פסח היא אכזרית למדי) הרי שבא החופש הגדול וטורף את הקלפים. בפנינו עומדות הוצאות עצומות החל מקייטנות (אינן מכסות את כל החופש כמובן) וכלה בבילויים ואז  מגיע השלב,כפינאלה אכזרית במיוחד, של רכישת ציוד חזרה לבית הספר והספרים.

ובמספרים: קייטנה של 18 יום לילדים גילאי א’-ב’ עד השעה 13:00 עולה סביב 1200 ש”ח.

למי שעובד כשכיר במשרה מלאה (רובנו) ייאלץ להיפרד מ 1950 ש”ח ליום עד 16:00 ואז לג’נגל עוד שעה.(בייביסיטר,למי שאין סבתוש בסביבה).

קייטנות האקשן המדברות לקהל המבוגר יותר (ילדים בסוף יסודי ותחילת חטיבה) סביב 1700 ש”ח ל 16 יום.

בילויים : כרטיסיית בריכה (כ 500 ש”ח ל 12 כניסות), קולנוע (כרטיס אחד כ 40 ש”ח), דלק על הנסיעות לכל המקומות (טנק סביב 320 ש”ח)

שלא לדבר על נופש משפחתי (אלפי שקלים,אם כי אני מוותרת על הצטופפות עם עמך ישראל במלונות)

מכאן יוצא שמדובר בסל הוצאות עצום המרוכז בחודשיים.

חזרה לבית הספר – עלות ספרים לכשלושה ילדים גילאי יסודי-חטיבה-תיכון יכול להגיע בשקט ל 1000 ש”ח, וזה לפני הציוד השוטף של מחברות,כלי כתיבה,תיקים וכד’.

מתי תבוא הישועה?

אני מחכה מאוד ליום שבו ההוצאות להורים תקטנה.

דברים כגון קיצור החופש הגדול, מעבר לספרים דיגיטליים באופן גורף ופיתוח מרכזי אטרקציה מוזלים לילדים יקלו מאוד. (מה זה בכלל? לא יודעת,אולי מקום בו יש משחקי חלל, שטיחים מקיר לקיר,ג’ימבורי וספרים והכל במקום ממוזג…)

מעניין לציין שגם באירופה החבר’ה יוצאים לחופש מאוד ארוך. העניין הוא שייתכן שכל איכות החיים שלהם ואורח החיים לא ניתן להשוואה אחד לאחד לחיינו כאן, ולכן להשוות בין אורכי החופשות מראש בין איטליה/הולנד/גרמניה לבין ישראל יחטא למציאות.

אני לא מוטרדת מהגז של תשובה או מחופש הפולחן בכותל. אותי רק מעניין איך לצלוח את החופש הגדול. כל שנה מחדש.

עוד מהבלוג של Netta Doron

תצוגה מקדימה

טרנד הטבעונות: פצצה מתקתקת

השבוע הילדה חזרה מבית הספר וסיפרה שהייתה הרצאה בנושא זכויות בעלי חיים וטבעונות. את הקציצה של ארוחת הצהריים היא כבר כמעט לא אכלה. "יש לי ייסורי מצפון", סיפרה. בשאר הימים התזונה שלה טובה מאוד והיא אוכלת כשלוש פעמים בשבוע בשר,...

תצוגה מקדימה

היום שבו הפסקתי להלביש את בתי בורוד

"אלה משחקים לבנות", נאמר לי בחנות הצעצועים. "וכאן של בנים". ברור,חשבתי לעצמי. שהבת שלי תתעניין במכוניות? בלגו? שום אמירה או שום בגד ורוד לא העלו סימני שאלה אצלי. כן,זו הנסיכה שלי, והיא לובשת גם ורוד, המתיקות הזו התינוקית...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

יזמות צעירה מיפו: אלכס ומתי מחזירים את הילדים שלנו לפשטות עם "קיפוד"

לאלכס, מעצבת תעשייתית בוגרת תואר ראשון מהמכון הטכנולוגי חולון היה חלום: לארוז את כל הידע וההנאה שהיא גורמת לילדים, בסדנאות העיצוב והיצירה שלה לכדי מוצר. אלכס עוסקת רבות בעיצוב לילדים , מעבירה סדנאות עיצוב ויצירה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה