הבלוג של Netta Doron

צרחנית אינטרנט

בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 210

החל מאפריל 2010

ההורות בישראל היא דבר נכסף. כמעט כל אדם בוגר שואף אליה. היא אידאל לאומי אפילו, עד כדי כך שנמנעים לעסוק בטאבו של הורים מחורבנים.

19/11/2015

הבוקר בדרך לבנק ראיתי מחזה לא נעים. אמא צעירה מדברת בסלולר תוך כדי עישון סיגריה , בצמוד לעגלת תינוקה הרך. גידול ילדים הוא עול לא קטן ואם נרצה לכבס את המילה נאמר “אתגר”. העניין הוא שזו בחירתנו להיות הורים, ממש לא חובה. אז אם הילד שלנו הוא תוצר בחירתנו, והוא היקר לנו מכל, מדוע אותה אמא נהגה כלפי תינוקה בחוסר אחריות? מדוע אף אחד לא צועק “המלך הוא עירום”?  יש הורים לא טובים!

האמא המעשנת

כמובן שאסור לי לשפוט אף אחת וזה לא מענייני, אבל לעולם לא אבין,כאמור,אישה שמעשנת בהריון או שמעשנת ליד תינוקה. נקודה . נקודה. נקודה!

מחפפים עם חגורת הבטיחות

אומרים שהתאונות הכי מסוכנות הן אלה שדווקא קורות ליד הבית בנסיעות קצרות. אז אמא שמסיעה כמה ילדים ,מסמסת תוך כדי ומחפפת חגורת בטיחות כנראה חובבת משחקי רולטה רוסית.

גוררים את התינוק לאירועים רב דציבליים

אולי לא היה סידור לילד או שאולי זה דווקא בכיף שיהיה נוכח בשמחה אבל  עדיף היה שהתינוקי העדין יישן בסביבה קצת יותר שקטה, למען בריאותו.

מחנכים את הילדים לא’ ועושים בפועל ב’

הג’יפ היוקרתי שחונה במעבר החצייה, חציו על המדרכה, כדי להוריד את הנסיך, כדי שלא ילך שני צעדים ברגל, חלילה. את מי זה מעניין הילדים האחרים? אחרי הצהרים אותה אמא תשקיע במיטב החוגים  עבורו. כי מאוד חשוב חינוך איכותי והעשרה.

אני מודה, שכשהילדים שלי היו קטנים הייתי גונבת שינה בזמן שתקעתי אותם מול בייבי מוצרט חצי שעה, וגם לי קורות טעויות הורות, טעויות אנוש, פרי מצבים של עייפות, עומס יתר,חוסר ניסיון  ועוד.  להיות הורה זה באמת אתגר עצום.

אבל ליבי יצא הבוקר לאותו תינוק שנאלץ לספוג את עשן אמו כשהוא שכוב בעגלה, מבטו האוהב מופנה אליה, והוא  לא ממש יכול להגיד לה שתפסיק לדבר בטלפון ולעשן לידו.

 

 

עוד מהבלוג של Netta Doron

תצוגה מקדימה

טרנד הטבעונות: פצצה מתקתקת

השבוע הילדה חזרה מבית הספר וסיפרה שהייתה הרצאה בנושא זכויות בעלי חיים וטבעונות. את הקציצה של ארוחת הצהריים היא כבר כמעט לא אכלה. "יש לי ייסורי מצפון", סיפרה. בשאר הימים התזונה שלה טובה מאוד והיא אוכלת כשלוש פעמים בשבוע בשר,...

תצוגה מקדימה

היום שבו הפסקתי להלביש את בתי בורוד

"אלה משחקים לבנות", נאמר לי בחנות הצעצועים. "וכאן של בנים". ברור,חשבתי לעצמי. שהבת שלי תתעניין במכוניות? בלגו? שום אמירה או שום בגד ורוד לא העלו סימני שאלה אצלי. כן,זו הנסיכה שלי, והיא לובשת גם ורוד, המתיקות הזו התינוקית...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

יזמות צעירה מיפו: אלכס ומתי מחזירים את הילדים שלנו לפשטות עם "קיפוד"

לאלכס, מעצבת תעשייתית בוגרת תואר ראשון מהמכון הטכנולוגי חולון היה חלום: לארוז את כל הידע וההנאה שהיא גורמת לילדים, בסדנאות העיצוב והיצירה שלה לכדי מוצר. אלכס עוסקת רבות בעיצוב לילדים , מעבירה סדנאות עיצוב ויצירה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה