הבלוג של Netta Doron

צרחנית אינטרנט

בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 211

החל מאפריל 2010

מה יש בו בסוכר, שלמרות קלוריותיו והנזקים שהוא מייצר לנו ולילדינו, ממשיך להיות חביב הקהל?

10/09/2015

השבוע השתתפתי בדיון באחת מקבוצות ההורים בפייסבוק. הייתי בין היחידות עם אג’נדה “קיצונית”: לא מכניסה ממתקים הביתה. מה יש בו בסוכר, שלמרות קלוריותיו והנזקים שהוא מייצר, ממשיך להיות “חביב הקהל”? למה רובנו לא רואים בו בעיה למרות שהוא חבר בכמעט כל מאכל תעשייתי שנקנה ואחראי ליצירת כ”כ הרבה בעיות בריאות ועודף משקל?

המודעות לסוכר וכמה הוא נוכח בחיינו, (לרעה,יצויין), נוצרה אלי שעה שנחשפתי לקבוצה מצויינת בפייסבוק בשם “לחיות נהדר ללא תוספת סוכר“. החשיפה לקבוצה הזו הגיע בזמן,  לאחר שקראתי רבות על כך שהסוכר הוא חומר הגורם לנו להתמכרות, ממש כך.

גם אם ארצה לשמור על דיאטה, או על תזונה בריאה לא דיאטית בהכרח (אין לי בעיית משקל), גם אם ארצה לשמור על תזונת ילדי, זה הרבה יותר מלא לקנות ממתקים! בהשראת הקבוצה עברתי לשתות קפה בלי סוכר בכלל. לא חצי כפית ולא רבע. בלי בכלל! האם הצלחתי לעמוד בגזירה..? (תשובה בסוף הפוסט).

וכאילו קראו את מחשבותיי, יצא משרד החינוך לאחרונה לקריאה לגננות לא לחגוג יותר יומולדת עם ממתקים! בשעה טובה! כי מעולם לא הבנתי את החגיגות הנוראיות האלה.

לבדוק את האותיות הקטנות במרכיבים

מסתבר שאם אני מעוניינת לשמור על תזונה נטולת סוכר (שיש לו השפעה ממכרת כאמור ) אני צריכה לעמוד על המשמר ולבדוק רכיבים בכל פריט שאני קונה! כי סוכר הוא לגמרי לא “בעיה” שקיימת רק בעוגות וממתקים! זה די מרגיז, כי גם ככה אנחנו מדי יום נדרשים לבדוק שלא “מסדרים” אותנו בכל מקום..אז גם פה..?!

האינטרס של תעשיית המזון הרי היא לגרום לנו לצרוך יותר. לאו דווקא לדאוג לבריאותינו. וכמה חבל.  ומה היא עושה לצורך כך? מרבה בסוכר כמובן כדי לייצר צריכה מוגברת . מדוע צריך להיות סוכר במוצרים כמו קטשופ, פתית (!), לחם, דגני בוקר, או חטיפי דגנים?

בלחם,לדוגמא סוכר עוזר לזרז את תהליך האפייה ועוטף את הלחמניה בגוון קארמלי סקסי, שעה שלחם ללא סוכר יעבור הליך אפייה ארוך יותר וייצא חיוור יותר. הרי לכם התורה על רגל אחת.

ועדיין, המודעות לשמירה על גופנו ותזונה ללא סוכר שמורה רק ל”משוגעים לדבר”. המלח אפילו נחשב ליותר אויב מאשר הסוכר. הטעות של רבים: תזונה ללא סוכר מייצרת חשיבה שללא סוכר פירושו ללא ממתקים ולא כך.

ואם נחזור לאותו  שיח הורים,כאמור, הרגשתי בו שאולי אני קיצונית מדי, שאם אין לי מגירת ממתקים או רישיון מדי עת ל”התרת חגורה” אני אמא לא מספיק טובה, ועלולה ליצור אצלי ילדי כמיהה מטורפת לסוכר ואז אשיג את ההיפך. אבל אני עדיין מחזיקה בדיעה שאנחנו אמורים לשאוף לתזונה טובה יותר, בלי “הנחות”, אלא כדרך חיים.זה הרבה יותר מאשר “מרשה ממתקים” או לא. ובינינו, אפשר בכיף לוותר על נחשושים, שזה מוצר נחות המורכב מגומי,סוכר וצבעי מאכל!

מעוניינים במתוק?  עדיף לחטוא עם מנגו מתקתק מרענן. תאנים. מה רע…? והכי חשוב לציין זאת: סוכר הוא חומר המגביר תאבון ומייצר מעגל קסם. היכולת להתנתק ממנו לא קלה כלל ואדם הנגמל מסוכר ממש עובר תהליך גמילה כמו מכל חומר ממכר אחר.

שקר המוצר מופחת הסוכר – הבלוף הגדול

בתוך כך אני גם לא מאמינה למוצרים הכביכול בריאים ונכונים לילדים: שוקו מופחת קלוריות, דגני בוקר בריאים מחודשים עם “פחות סוכר” (סוכר הוא מרכיב מרכזי שם) או חטיפי “בריאות” שחוגגים מתיקות. בריאות ומוצרים מומתקים לא הולכים יחד. דגני הבוקר של תלמה,לדוגמא, הם הכל חוץ מבריאות בעיני. המרכיב המרכזי שם הוא סוכר.

אבל מה לעשות, הכמיהה למתוק כלשהו, גם אם לא מאוד מתוק קיימת. הרצון לגוון. ולכן אני כן מחפשת אפשרויות להקל על חומרת ה”עונש”..בפרט כאשר מדובר בשתייה.בפרט בקיץ.

אז מה עושים? שותים “רק מים” א-לה אייבי נתן ז”ל? ובכן..לרוב כן..אבל לפעמים אנחנו “חוטאים” ברצון לשתייה מתוקה. מה האלטרנטיבות?

איך לפתור את הכמיהה למשקה מתוק בקיץ

כאן נכנסים לתמונה המשקאות על בסיס מים מומתקים ללא סוכר. “מים בטעמים” כפי שאנו קוראים לזה בבית. השאלה כמה מומתקים וממה. כן, ניחשתם, אני גם בודקת את האותיות הקטנות שם…

עד עכשיו הייתי קונה לא נאמנה של כל מותג מים “בטעמים” שראיתי בסופר.  לרוב הבעיה הייתה שלמרות שהמשקה ללא קלרויות הוא פשוט לא טעים ויש טעם לוואי מרחף לא נעים של הממתיק המלאכותי.

לאחרונה חקרנו בבית את משקאות שוופס, שקיבלנו להתנסות מהחברה והמבחן הוכתר בהצלחה: כל הבקבוקים חוסלו במהרה… בין טעם אפרסק לטעם תפוח הילדים העדיפו את התפוח ואני את האפרסק.

שוופס water בטעמים

המשקה מכיל 0 קלוריות והמתיקות נעימה, אין כמעט טעם לוואי והוא טעים למדי. אין בו חומרים משמרים. ההמתקה נעשית על ידי סוכרלוז והמוצר מאושר על ידי האגודה הישראלית לסוכרת. השורה התחתונה היא שהמים הרגילים ממשיכים להיות המשקה הדומיננטי שלנו בבית, יצויין, אבל האלטרנטיבה המתקתקה של שוופס Water מהווה שובר שגרה נוח (גם למצפון שלי…) וודאי שאני מעדיפה אותו על פני קולה דיאט או משקאות עתירי סוכר.

 

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

לקריאה נוספת על סוכר כחומר ממכר:

איך סוכר משפיע על המוח, מאת ד”ר עידן גורן

אויב הציבור מס’ 1: הסוכר רעיל,ממכר וקטלני, אלכס דורון

התרמית המתוקה: למה שמים לנו סוכר בלחם, ענבל קליין-שובע ורומי נוימרק

פחמימות, סוכר והשפעתם על בריאותינו, עדנה מינץ, תזונאית

מניעת התמכרות לסוכר על ידי טיפול נפשי , הפינגטון פוסט

האם סוכר עושה אותנו חולים?, הפינגטון פוסט

 

נ.ב.

עמדתי באתגר הקפה בלי סוכר,אגב.

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של Netta Doron

תצוגה מקדימה

טרנד הטבעונות: פצצה מתקתקת

השבוע הילדה חזרה מבית הספר וסיפרה שהייתה הרצאה בנושא זכויות בעלי חיים וטבעונות. את הקציצה של ארוחת הצהריים היא כבר כמעט לא אכלה. "יש לי ייסורי מצפון", סיפרה. בשאר הימים התזונה שלה טובה מאוד והיא אוכלת כשלוש פעמים בשבוע בשר,...

תצוגה מקדימה

היום שבו הפסקתי להלביש את בתי בורוד

"אלה משחקים לבנות", נאמר לי בחנות הצעצועים. "וכאן של בנים". ברור,חשבתי לעצמי. שהבת שלי תתעניין במכוניות? בלגו? שום אמירה או שום בגד ורוד לא העלו סימני שאלה אצלי. כן,זו הנסיכה שלי, והיא לובשת גם ורוד, המתיקות הזו התינוקית...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

יזמות צעירה מיפו: אלכס ומתי מחזירים את הילדים שלנו לפשטות עם "קיפוד"

לאלכס, מעצבת תעשייתית בוגרת תואר ראשון מהמכון הטכנולוגי חולון היה חלום: לארוז את כל הידע וההנאה שהיא גורמת לילדים, בסדנאות העיצוב והיצירה שלה לכדי מוצר. אלכס עוסקת רבות בעיצוב לילדים , מעבירה סדנאות עיצוב ויצירה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה