הבלוג של Netta Doron

צרחנית אינטרנט

בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 211

החל מאפריל 2010

מדוע לא מתכננים בישראל אסטרטגיה עם חשיבה לטווח ארוך שתוביל את מדינת הסטארט-אפ ניישן לטקסטים דיגיטליים בבתי הספר?

29/07/2015

כמדי שנה גם בשנה הקרובה אוציא הון על רכישת ספרי לימוד הארד קופי לילדים. ככל שמנסים הגופים השונים להקל עלינו,ההורים, (וועד ההורים ואפילו משרד החינוך) אני עדיין מוצאת את עצמי תוהה מדוע לא מתכננים בישראל אסטרטגיה רצינית עם חשיבה לטווח ארוך שתוביל את מדינת הסטארט-אפ ניישן לשימוש בטקסטים דיגיטליים? כל שאר הפתרונות הם בבחינת אקמול לסרטן.

פרוייקט השאלת ספרים בעלות של 280 ש”ח לילד הולך לקרות בחטיבה שלנו בעיר.

לא הצטרפתי בנתיים לחגיגה,אני רוצה לראות שהכל יעבוד כפי שצריך. מנסיוני בפרוייקט כזה יש הרבה קשיים .יושבת על הגדר לחכות.

משרד החינוך יצא בהודעה פסבדו דרמטית שהוא מתכוון לאכוף הפקעת מחירי ספרי לימוד.

מתוך אתר משרד החינוך:

החל בשנת הלימודים הבאה תשע”ו ינהיג משרד החינוך מודל תמחור אחיד לכל ספרי הלימוד וחומרי הלמידה במערכת החינוך (כ- 2000 ספרי לימוד).

  • מודל התמחור (גובש ביוני 2014) מגדיר מחיר מרבי לספרי הלימוד וחומרי הלמידה, על פי קריטריונים שקופים ואחידים. 
  • מנהלי בתי הספר נדרשו לציין ברשימות הספרים שנשלחו להורים, את עלותו המרבית של כל ספר. הדבר נועד למנוע מקרים של מכירת  ספרי הלימוד במחירים מופרזים.

זהו מבחינתי פופוליזם ,מסר שנועד לקדם אהדה ציבורית ולהעביר את האצבע המאשימה למוכרי הספרים. אבל הבעיה העיקרית כאמור היא המשך שימוש בדרכי לימוד אנכרוניסטיות, חוסר קשר עם המציאות ויצירת עומס על כיס ההורים ועומס פיזי על כתפי הילדים. שלא יבלבלו אותנו!

ולהוסיף חטא על פשע עוד אני נדרשת לשלם כסף על שכירת לוקר בחטיבה לילדה, אחרת היא תהיה יוצאת דופן או תאלץ סתם לסחוב מדי יום כמה קילו נכבדים של ספרים.

אפשר אחרת: קוריאה הדרומית אלופת הדיגיטל בחינוך

אני אוהבת להשוות אותנו לקוריאה הדרומית מכיוון שזו ארץ נטולת משאבי טבע ועם אויב מר מצפון. ובכל זאת הם מצליחים ונוסקים. בין השאר הם עושים זאת דרך שיטת חינוך השמה דגש על ההתמדה והתרגול ופחות על הכישרון. אצלם הצלחה היא להגיע להישג גם אם היית נטול כישרון!

ובתוך כך חשוב להזכיר את האג’נדה שלהם שהיא הנקודה שאני רוצה להדגיש: טכנולוגיה! הם הארץ הראשונה בעולם שעבר באופן טוטאלי לשימוש בספרים דיגיטליים! זה לא קרה ביום, זה קרה אחרי שהם שמו זאת כמטרה.

קליק למסמך מסכם על מערכת החינוך המצליחה של דרום קוריאה

אז אנחנו בנתיים נמשיך לשלם הון על מערכת חינוך שאמורה להיות חינמית, נעמיס על כתפי ילדינו ספרים, נחסוך שני שקלים דרך פרוקייטי השאלת ספרים ונצקצק איך אומות אחרות מצליחות שעה שגם פה אפשר בעצם להגיע לאותם הישגים.

עוד מהבלוג של Netta Doron

תצוגה מקדימה

טרנד הטבעונות: פצצה מתקתקת

השבוע הילדה חזרה מבית הספר וסיפרה שהייתה הרצאה בנושא זכויות בעלי חיים וטבעונות. את הקציצה של ארוחת הצהריים היא כבר כמעט לא אכלה. "יש לי ייסורי מצפון", סיפרה. בשאר הימים התזונה שלה טובה מאוד והיא אוכלת כשלוש פעמים בשבוע בשר,...

תצוגה מקדימה

היום שבו הפסקתי להלביש את בתי בורוד

"אלה משחקים לבנות", נאמר לי בחנות הצעצועים. "וכאן של בנים". ברור,חשבתי לעצמי. שהבת שלי תתעניין במכוניות? בלגו? שום אמירה או שום בגד ורוד לא העלו סימני שאלה אצלי. כן,זו הנסיכה שלי, והיא לובשת גם ורוד, המתיקות הזו התינוקית...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

יזמות צעירה מיפו: אלכס ומתי מחזירים את הילדים שלנו לפשטות עם "קיפוד"

לאלכס, מעצבת תעשייתית בוגרת תואר ראשון מהמכון הטכנולוגי חולון היה חלום: לארוז את כל הידע וההנאה שהיא גורמת לילדים, בסדנאות העיצוב והיצירה שלה לכדי מוצר. אלכס עוסקת רבות בעיצוב לילדים , מעבירה סדנאות עיצוב ויצירה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה