הבלוג של Netta Doron

צרחנית אינטרנט

בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 211

החל מאפריל 2010

הסיפור של סופיה מצ’טנר בת ה-14 שנתגלתה תודות לרוברטו והפכה לדוגמנית הראשית של דיור הוא בעצם ביטוי של ניצול ילדה תמימה למשפחה קשת יום על מנת לשרת אג’נדה של תעשיית אופנה דורסנית. אז למה כולם מתלהבים מסיפור הסינדרלה?

12/07/2015

כמו רבים ראיתי השבוע את סיפור הסינדלה המרגש של סופי הענייה מחולון שהפכה בין יום לדוגמנית הראשית של דיור בפריז. איך היה אפשר לא להתרגש? זה סיפור אנושי שגורם לכל אחד לדמוע. בפרט שיש לו סוף טוב.  והיה גם את ברק אוגלבו, הפה הגדול באקס פקטור שפשוט לא נותנים לו ללכת. ולמה נועדו כל התכנים האלה? האם טובת הקטינים לנגד התקשורת? האם מדובר בדיווח תקשורתי חשוב?  במקרה הטוב בסחיטת סיפור טוב ובמקרה הרע בשימוש בקטינים כדי להאדיר את מכונת הרייטינג והתעשייה הדורסנית.

סופי היפה או סופי המסכנה

התלהבתי מהסיפור של סופיה מצ’טנר ב”אולפן שישי”. מדובר בנערה בת 14.5 שגרה עם אמא (חד הורית) ועם שני אחיה הקטנים בדירה קטנה ועוזרת לאמה בטיפול בהם, שעובדת במשק בית מבוקר עד ערב. אי אפשר שלא להתפעל מאישיותה המאופקת והכובשת של הנערה. הרוגע, החינוך הטוב. אי אפשר שגם לא לשים לב ליופייה של סופי (ת’כלס הזכירה לי את סתיו מהאח הגדול).

אבל ככל שהתקדמה הכתבה הפריעו וצצו שם מניפולציות שהפריעו לי. שאלות ששאלתי את עצמי.

  • האם סופי לא בבית ספר אף פעם ואיך זה מסתדר לה לאסוף את הקטנים, היא הרי בט’ ומסיימת אחריהם
  • האם אין כאן בעצם כתבת יח”צ במסווה לרוברטו וסופי היא רק התירוץ?
  • גם אם מדובר בהצלחה וצפויים לסופי מעכשיו חיים קלים יותר כי הכסף יזרום כמו שמפנייה, האם בעצם היא לא נכנסת לבור עמוק וחיים שייגבה ממנה מחיר יקר הרבה יותר ממגורים בדירת שיכון קטנה וטיפול באחים? האם באמת פריז עדיפה על חולון?
  • את מי משרתת ה”הצלחה” שלה? בסופו של יום היא כלי שרת של  תעשיית האופנה. גיל 14.5 הוא לא גיל בשל לכל זה.
  • הילדה צריכה להיות בבית הספר! לא לטופף על עקבים מוקפת מבוגרים בתצוגות אופנה בפריז!! מה בוער? (לרוברטו בוער,זה בטוח).

מדוע במקרה כזה לא יעזרו שירותי הרווחה של המדינה שלנו למשפחות כאלה שחיות במאבק השרדותי יום יומי? ילדה בת 14 צריכה להיות עסוקה במה שבנות 14 בד”כ עושות. בית ספר. שיעורי בית. נפגשות עם חברים. פארק.קניון. בילויים.

אז התשובה היא כנראה שיש כאן יותר מדי אינטרסים של גופים חזקים על מנת לוותר על ליטרת הבשר של פרסום הסיפור ושימוש בילדה.

מכת ברק

ברק אוגלבו בן ה 15 הוא ילד עם פה גדול. אבל אם בהתחלה חשבתי שהוא ערס ומעצבן ככל שנוקף הזמן אני רואה יותר את חוסר הבטחון שלו ואת הילד שבו. את החולשה. בא לי לחבק אותו.

ומה אקס פקטור עושים? משתמשים בו. הוא הרי אס שלא ניתן לוותר עליו. ולכן חוקי המשחק של האקס לא נאכפים במקרה שלו, הוא יישלח אחר כבוד על ידי שירי מימון לתרגל אנגלית כדי,לכאורה, לבדוק את נחישותו להשתתף בתחרות. אבל על הדרך הוא נחשף בחולשתו,מתבייש, כואב.

הסיבה האמיתית היא שהוא פשוט סיפור צהוב מדי כדי להעיף אותו כי כשרון ווקאלי עצום הוא כנראה  לא.

ישחקו הנערים לפנינו

אז גם אני שותפה,אני מודה, בעוול, כי אני צופה בכל זה. אבל לפחות אני מזהה את החיבורים והחריקות בכל סיפורי הסינדרלות האלה והכוכבות ולא באמת מאמינה להם. אפילו כועסת שכך בחרו לספר ולהבליט את הסיפורים. עד מתי אנחנו כחברה נשתף פעולה עם סיפורי סינדרלות שאין בהם באמת אבק כוכבים?

 

 

עוד מהבלוג של Netta Doron

תצוגה מקדימה

טרנד הטבעונות: פצצה מתקתקת

השבוע הילדה חזרה מבית הספר וסיפרה שהייתה הרצאה בנושא זכויות בעלי חיים וטבעונות. את הקציצה של ארוחת הצהריים היא כבר כמעט לא אכלה. "יש לי ייסורי מצפון", סיפרה. בשאר הימים התזונה שלה טובה מאוד והיא אוכלת כשלוש פעמים בשבוע בשר,...

תצוגה מקדימה

היום שבו הפסקתי להלביש את בתי בורוד

"אלה משחקים לבנות", נאמר לי בחנות הצעצועים. "וכאן של בנים". ברור,חשבתי לעצמי. שהבת שלי תתעניין במכוניות? בלגו? שום אמירה או שום בגד ורוד לא העלו סימני שאלה אצלי. כן,זו הנסיכה שלי, והיא לובשת גם ורוד, המתיקות הזו התינוקית...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

יזמות צעירה מיפו: אלכס ומתי מחזירים את הילדים שלנו לפשטות עם "קיפוד"

לאלכס, מעצבת תעשייתית בוגרת תואר ראשון מהמכון הטכנולוגי חולון היה חלום: לארוז את כל הידע וההנאה שהיא גורמת לילדים, בסדנאות העיצוב והיצירה שלה לכדי מוצר. אלכס עוסקת רבות בעיצוב לילדים , מעבירה סדנאות עיצוב ויצירה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה