הבלוג של Netta Doron

צרחנית אינטרנט

בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 211

החל מאפריל 2010

 

נטע דורון, קריירה והורות

איך להשקיט את המצפון? אמא עובדת לילד חולה

השבוע נקלעתי לדיון ארוך בפייסבוק שהחל כשאלה תמימה של אמא שניצבה בפני דילמה מוכרת: הילד חולה, ולה יש עבודה שחייבת להתבצע. היא עובדת מהבית, מקצוע חופשי. אין עזרה: אבא, סבתא, חברה. כלום. האם לשלוח את הילד המעוך עם אקמול לבית הספר ולקוות לטוב? האם להשאירו בבית ולחרב את יום העבודה?

האמא כבר הייתה בדרך לפתרון שלה נראה איכשהו נכון (לשלוח לבי”הס), עד שהחל שטף ההצעות והתגובות שגרם לה להרגיש קצת פחות טוב עם עצמה (מה פתאום לשלוח!)… הבנתי אותה כל-כך…

דילמת האמהות הקלאסית: עבודה או ילדים

אפשר לצקצק ולומר שבעולם בו האבות כבר נוטלים חלק פעיל בהורות דילמה זו לא קיימת יותר. אבל העובדות מדברות בעד עצמן: הדילמה הזו היא עדיין פרי המציאות של נשים רבות !

ממה שאני רואה בשיח האמהות ברשת שום דבר לא השתנה מאז שאני הייתי אמא צעירה. מה עושים כשהילד שלך חולה ולך יש עבודה שחייבת להתבצע? השורה התחתונה היא שאין גבר בשטח שחולק ב”צרה” (כי הגבר הוא המפרנס הראשי או כי סתם לא בראש שלו להפסיד יום שלם של עבודה עם ילד מנוזל נודניק), אין סבתא, אין בייביסיטר ב”שלוף”. מה עושים אז?

שכירה? הבוס לא יעריך שוב את היעדרותך. עצמאית? הלקוחות עלולים להגיד לך בי. כי כשהילד שלך חולה זה מעניין אולי רק אותך, ולא את אלה שאת אמורה לקדם את עסקיהם. וכשהילד שלך חולה המון פעמים (מה שמאפיין את הקטנים) זו כבר ממש בעיה ענקית (שלך) וודאי שלא מעניין את העולם העסקי בו את מתנהלת.

האם יש שיח ערני ברשת של אבות המנסים לטכס עצה מה בוחרים: עבודה או ילד? אני בספק.

אסטרטגיות לפתרון הדילמה ילד/עבודה: מהתעלמות ועד הרס יום העבודה

לאמא בדיון הייתה מחשבה,כאמור, לנסות לשלוח את הילד לבית הספר עם חיזוק בדמות כדור נגד חום וכד’ ולפנות לפחות את היום הזה לעבודה שלה. אודה שאני הגבתי לפתרון זה בחוסר הסכמה גורף: כי ילד שמרגיש ממש לא טוב לא שולחים לבית הספר, לעזאזל עם העבודה. אבל בליבי פנימה ידעתי בדיוק על מה היא מדברת: לא פשוט לשים את כל המטלות שתכננת בצד ולחרב יום עבודה שלם מתוכנן עם לקוחות! כן, גם אם מדובר בילד שלך.

יתר התגובות נעו בין הסכמה איתי לבין המלצות על חיזוק מערכת החיסון של הילד,להמשך. תגובות מסוימות היו חריפות יותר: איזו מן אמא את! לא רק שהילד שלך מסכן כשאת שולחת אותו חולה לבית הספר, אלא שאת גם גורמת בכך לילדים אחרים להידבק ממנו! חוסר התחשבות וחוסר אחריות.

מחלות ילדים והקריירה שלנו:  מה עושים?

אין לי תובנות או מסקנות מה עושים בדילמה ענקית זו. בזיכרון שלי חקוקות שנים על שנים של חיים עמוסים לעייפה בצורך לבחור ולג’נגל: השילוב בין האמהות לקריירה הוא קשה ביותר לנשים אמהות. מעייף וסוחט.

תחושת חוסר האונים, ההחמצה, ייסורי המצפון, הרצון ל”הרביץ” עבודה שנתקל לעיתים קרובות במחסום הילד הקודח מחום שפשוט מבטל הכל. הרחמים עליו. הדאגות. כל אלה, כאשר קורים למשך שנים על שנים (יותר מילד אחד..) מייצרים תחושה חזקה של רגשות אשמה אצל אמהות רבות. נו, טוב, לפחות אצלי. ולכן ליבי יצא אל אותה אמא. היא וודאי לא אמא רעה בעיני.

מה הפתרון לכל זה? יום אחד קמים בבוקר וכל הילדים בבית הספר, הם פשוט בקושי חולים כשהם גדלים.

 

 

עוד מהבלוג של Netta Doron

תצוגה מקדימה

טרנד הטבעונות: פצצה מתקתקת

השבוע הילדה חזרה מבית הספר וסיפרה שהייתה הרצאה בנושא זכויות בעלי חיים וטבעונות. את הקציצה של ארוחת הצהריים היא כבר כמעט לא אכלה. "יש לי ייסורי מצפון", סיפרה. בשאר הימים התזונה שלה טובה מאוד והיא אוכלת כשלוש פעמים בשבוע בשר,...

תצוגה מקדימה

היום שבו הפסקתי להלביש את בתי בורוד

"אלה משחקים לבנות", נאמר לי בחנות הצעצועים. "וכאן של בנים". ברור,חשבתי לעצמי. שהבת שלי תתעניין במכוניות? בלגו? שום אמירה או שום בגד ורוד לא העלו סימני שאלה אצלי. כן,זו הנסיכה שלי, והיא לובשת גם ורוד, המתיקות הזו התינוקית...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

יזמות צעירה מיפו: אלכס ומתי מחזירים את הילדים שלנו לפשטות עם "קיפוד"

לאלכס, מעצבת תעשייתית בוגרת תואר ראשון מהמכון הטכנולוגי חולון היה חלום: לארוז את כל הידע וההנאה שהיא גורמת לילדים, בסדנאות העיצוב והיצירה שלה לכדי מוצר. אלכס עוסקת רבות בעיצוב לילדים , מעבירה סדנאות עיצוב ויצירה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה