הבלוג של Netta Doron

צרחנית אינטרנט

בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 211

החל מאפריל 2010

נטע דורון

דולה או רופא? העיקר הכימיה

נזכרתי במסדרונות הסגולים של בית החולים בלינסון תוך צפייה אדוקה בסדרה המצויינת בעיני בייבי בום של ערוץ 10. יש לי קילומטרז’ של שלוש לידות שם,אחרי הכל. והרבה ביקורים של “כמעט לידה”, בדומה לנשים במסדרונות המככבות בתוכנית.

על אף תהיות אישיות ביני לבין עצמי,תוך צפייה בתוכנית, אם ניתן היה לא להשכיב מיד את היולדות במיטה (היא חולה או מה?)

עדיין כסיכום כללי בלינסון, על שלל חברי הצוות ביולדות, יוצא בית חולים מעולה לדעתי. אישית גם חוויתי זאת ואוכל להעיד על כך.

ללדת נכון – אין אמת אחת

לפיכך, ועל רקע מה שאנו צופים בטלוויזיה, קראתי בתדהמה את הנאמר מטעם דולה מסויימת באתר מוביל בישראל, בו יצאה נחרצות נגד בית החולים והרופאים.מה שיש לי לומר בעניין: מספיק עם זה.

זה לא שאני נגד לידות טבעיות, או לידות עם דולה. ויש לי לא מעט דברים לומר בגנות המערכת הרפואית.

אבל, יחד עם זאת, נמאס לשמוע את הלוחמנות ה”דולית” . לעיתים היא  יוצרת אפקט של מיאוס.

לא כולן רוצות דולה בלידה. לא כולן צריכות אתכן. ויש גם רופאים טובים. ואחיות מיילדות מקסימות.

דולות, (בדומה ליועצות הנקה ונשים מניקות המטיפות להנקה), נוטות לראות את הצד שלהן ושלהן בלבד. האמת שלהן היא טוטאלית, ולמעשה לא קיימות אופציות אחרות מבחינתן על מנת להשיג לידה טובה, רגועה ומוצלחת.

עבורן המערכת והרופאים הם מקשה אחת של עוינות, התנשאות וחוסר הבנה של האישה והיולדת.

אז זהו,שלא. ד”ר יוגב מוכיח כמה אנושי ,רך מבין, חכם, ועדין גם רופא יכול להיות. אין צורך לחפש בעיות היכן שאינן קיימות. קודם כל היה אדם ואחר כך איש מקצוע טוב. וזה מה שהוא.

והאם כל דולה בהכרח היא נחמדה?

האם הצלחת לידה תלויה בכך שלקחת דולה או לא? או שאולי הצלחתה נעוצה באלמנט הכימיה והזרימה עם מי שאחראי עלייך והרגשת הביטחון שהוא נוסך עלייך?

ואולי אני כאישה, אחרי שילדתי פעם או פעמיים גם לא צריכה אותך,דולה יקרה?

ואולי ניתן סוף סוף לאישה, ליולדת, להחליט במי היא שמה מבטחה, ואולי זה בסדר גמור שתאהב רופאים ואחיות ותסתדר בלי דולה, גם אם היא יודעת על קיומה של אופציה זו.

עוד מהבלוג של Netta Doron

תצוגה מקדימה

טרנד הטבעונות: פצצה מתקתקת

השבוע הילדה חזרה מבית הספר וסיפרה שהייתה הרצאה בנושא זכויות בעלי חיים וטבעונות. את הקציצה של ארוחת הצהריים היא כבר כמעט לא אכלה. "יש לי ייסורי מצפון", סיפרה. בשאר הימים התזונה שלה טובה מאוד והיא אוכלת כשלוש פעמים בשבוע בשר,...

תצוגה מקדימה

היום שבו הפסקתי להלביש את בתי בורוד

"אלה משחקים לבנות", נאמר לי בחנות הצעצועים. "וכאן של בנים". ברור,חשבתי לעצמי. שהבת שלי תתעניין במכוניות? בלגו? שום אמירה או שום בגד ורוד לא העלו סימני שאלה אצלי. כן,זו הנסיכה שלי, והיא לובשת גם ורוד, המתיקות הזו התינוקית...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

יזמות צעירה מיפו: אלכס ומתי מחזירים את הילדים שלנו לפשטות עם "קיפוד"

לאלכס, מעצבת תעשייתית בוגרת תואר ראשון מהמכון הטכנולוגי חולון היה חלום: לארוז את כל הידע וההנאה שהיא גורמת לילדים, בסדנאות העיצוב והיצירה שלה לכדי מוצר. אלכס עוסקת רבות בעיצוב לילדים , מעבירה סדנאות עיצוב ויצירה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה