הבלוג של Netta Doron

צרחנית אינטרנט

בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 211

החל מאפריל 2010

היא. על דילמת הסושיאל הדיגיטלי בחיינו

כאישה אינטרנטית לחלוטין שמנהלת בהחלט מערכות יחסים דיגיטליות רבות ומוצלחות היה צפוי שארגיש הזדהות רבה עם גיבור הסרט HER. אז למה יצאתי בהרגשה כבדה מהסרט ועם געגוע עז לעידן תקליטי הויניל שלי?

חואקין פיניקס מגלם, גרוש טרי (ואב לילדה,מסתבר בהמשך הסרט) שלא יכול כרגע לחשוב על מערכת יחסים חדשה. (אגב, לבוש בצורה נוראית לאורך כל הסרט, פלוס שפם מעצבן)

הוא עדיין מאוהב באשתו בנפרד. הוא עדיין לא בשל למשהו חדש. הוא מאוד עסוק בעבודה והוא בכלל,גר באיזו עיר עתידנית מנוכרת (לוס אנג’לס?) שמה לה ולקשר אנושי.

לפיכך, מסלול חייו נע בין בית (קירות זכוכית לנוף אורבני וללא שולחן אוכל) לעבודה (כותב מכתבי ברכה “אישיים” עבור אנשים שאין להם זמן לכתוב משהו עם מגע אנושי ליקיריהם) והחיים עוברים.

אבל,הוא עדיין מחפש מגע יד אדם בכל זאת, אישה לאהוב, קשר, יחס.הייתי אומרת שאף משווע לכך.

מחשב במקום אישה?

לפיכך ,ובהיותו טכנולוג חובב גאדג’טים דפוקים (משחקי מחשב חסרי חשיבות וכד’,אחד מהם מודגם בסרט) הוא שמח לשמוע על מערכת הפעלה חדשה המחקה בן אדם,איתו ניתן לקשור יחסים. too good to be true!

המערכת שואלת את המפעיל שלה מספר פרטים אישיים, “לומדת” אותו במהירות ומכאן ועד פיתוח מערכת יחסים קולית,חמה ומכילה המרחק כבר קצר.

הסרט אורך שעתיים, וניתן היה בוודאות לקצרו לשעה וחצי ולהעביר עדיין את אותן השאלות הנוקבות שהסרט מיטיב להעלות.מחוזות הנורמלי והמקובל הולכים ואובדים והגיבור נכנס לתוך מחוזות האבסורד. אם זה לא היה דומה למציאות זה לא היה מפחיד. שאלות ששאלתי עצמי תוך כדי צפייה:

  • מדוע אנו מחפשים חברה באמצעים טכנולוגיים כאשר אנו למעשה מוקפים באנשים?
  • היכן עובר הגבול בין יעילות טכנולוגית וכל ה”סושיאל” הזה לבין ניכור חולני?
  • לאיזו רמת בדידות אורבנית (ובכלל) יגיע המין האנושי?
  • האם טכנולוגיה תוכל תמיד לכסות על הצורך האנושי הפשוט והחם במגע? בקשר עם בן אנוש אמיתי?
  • עד כמה תלויים הפכנו בטכנולוגיה ובגאדג’טים המדמים/מחליפים צרכים שבעבר סופקו רק דרך אמצעים דלי טכנולוגיה?
  • הפכתי בשאלות אלה ועוד רבות הקשורות לסיטואציות שהוצגו בסרט.

קולה ה”מחשבי” של גיבורת הסרט, סמנתה, אותה לא רואים לעולם (היא לא באמת קיימת הרי..) לא הקל עלי…היא הייתה אנושית ומשכנעת ביותר..(סקארלט ג’והנסון). בקלות הייתי מתאהבת בה גם אני.

סיכום

סרט חופר ועתיר דיבורים, אך המציג בצורה מדהימה את עליבות חיינו הטכנולוגיים-סושיאליים-דיגיטליים.

לחובבי טכנולוגיה, פייסבוק , צ’טים ופילוסופיה(:

עוד מהבלוג של Netta Doron

Thumbnail

טרנד הטבעונות: פצצה מתקתקת

השבוע הילדה חזרה מבית הספר וסיפרה שהייתה הרצאה בנושא זכויות בעלי חיים וטבעונות. את הקציצה של ארוחת הצהריים היא כבר כמעט לא אכלה. "יש לי ייסורי מצפון", סיפרה. בשאר הימים התזונה שלה טובה מאוד והיא אוכלת כשלוש פעמים בשבוע בשר,...

Thumbnail

היום שבו הפסקתי להלביש את בתי בורוד

"אלה משחקים לבנות", נאמר לי בחנות הצעצועים. "וכאן של בנים". ברור,חשבתי לעצמי. שהבת שלי תתעניין במכוניות? בלגו? שום אמירה או שום בגד ורוד לא העלו סימני שאלה אצלי. כן,זו הנסיכה שלי, והיא לובשת גם ורוד, המתיקות הזו התינוקית...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

יזמות צעירה מיפו: אלכס ומתי מחזירים את הילדים שלנו לפשטות עם "קיפוד"

לאלכס, מעצבת תעשייתית בוגרת תואר ראשון מהמכון הטכנולוגי חולון היה חלום: לארוז את כל הידע וההנאה שהיא גורמת לילדים, בסדנאות העיצוב והיצירה שלה לכדי מוצר. אלכס עוסקת רבות בעיצוב לילדים , מעבירה סדנאות עיצוב ויצירה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים