הבלוג של נטע שליט - אסטרטגיה אישית

בשירות עצמי

לעצור ולראות את כל התמונה לפני ההצלחה הבאה. אסטרטגיה אישית לעסקים ופרטיים. מאמינה בטוב, באנשים ובאפשרויות.

עדכונים:

פוסטים: 11

החל מפברואר 2016

להיות עצמאי או לא? תלוי אם במקום שאתם נמצאים אפשר לממש את היכולות שלכם, כמו שאתם רוצים. בעצמאות כמו בהורות, יש דברים שחווים רק אחרי שקופצים למים. מה שחשוב לפני ותוך כדי, זה לזכור את מטרותיכם המקוריות

10/05/2016

בגיל 26 הפכתי להיות עצמאית. זה הגיל הכרונולוגי.

לפני שקיבלתי את  ההחלטה, פחדתי, התלבטתי, לא ידעתי איך תרגיש לי החוויה ואיך אסתדר.

מה שכן ידעתי, זה שכדי לממש את מה שאני רוצה להיות, אני צריכה להיות עצמאית.

לא היתה מסגרת מתאימה כשכירה בתחום האימון, בעיקר מכיוון שלהיות שכיר ולאמן בעלי עסקים זה יוצר פער בדוגמא האישית .

כשאני חושבת על זה, הגיל הרעיוני, התודעתי, שבו בחרתי להיות עצמאית, זה הגיל בו הבנתי שנגמרה לי הקוביה למימוש הפוטנציאל שלי, כפי שרציתי לממש אותו ברגע נתון.

מאז הבחירה הראשונית הזאת מלפני 10 שנים, שאלת מימוש הפוטנציאל ברגע נתון, היא שאלה שאני מעמיקה בה יותר ויותר בעסק ובחיים.

אני שואלת את עצמי האם אני נמצאת במקום שבו אני יכולה לממש את הפוטנציאל שלי כפי שאני רוצה כן או לא? משם אני פורטת את זה זה לחשיבה העסקית שלי, מה מעניין אותי? מה אני רוצה?  עם איזה לקוחות אני רוצה לעבוד ולמה? באילו תכנים שאני רוצה לגעת? מה ההשפעה על העתיד העסקי שלי? על ההתפתחות שלי? מה הפחדים שלי? מה מעכב? מה מפריע לי להיות איפה שאני רוצה?

היום אני מבינה הרבה יותר, עד כמה חשוב לפנות זמן בתוך השוטף, לחזור לבסיס ולשים את  השאלות האלו מול העיניים.

היו שנים שלא פיניתי מספיק זמן ליצירת האסטרטגיה המתאימה לי .

כשהתחלתי לעבוד כעצמאית, היה חשוב לי להצליח. לייצר לעצמי את הקלניקה שלי, להקים עסק, לייצב אותו, לייצר שיגרת הצלחה. כדי לייצר את  השיגרה הזו, נדרשתי ועדיין נדרשת לפעול בכל האגפים: להיות מקצועית, יצירתית, לטפל בכספים, לטפל בשיווק, ליזום. אקשן. המון אקשן שנתן לי מלא אנרגיה וסיפוק. הרגשתי משמעותית ומלאה מהמפגשים עם אנשים. נדהמתי משינויי החיים מההשפעה שלי בעולם.

הסיפוק הזה מהנתינה והלמידה ממש מיסטלו אותי. אני מודה.

נשאבתי לעשייה וההנאה מעשייה שלא שמתי לב שכבר עבר זמן, העסק שלי התייצב וגדל, השנים עברו ולא השארתי לי זמן לבדוק לעומק עד כמה אני קרובה למטרות הבאות שלי.

לא הרגשתי צורך לבדוק לעומק. על פני השטח היתה תחושה שאני מתקדמת בבטחה לכיוון נכון. הרגשתי שקלטתי את  ה”קטע” בלהיות עצמאית. לאהוב את מה שאתה עושה וגם ש”צריך” לעשות הרבה, איכותי ומהר לאורך זמן. לא ידעתי שזה לא מה שמחזיק את  בעל העסק באנרגיה גבוהה לאורך זמן…

כשהבן שלי נולד, הריצה נעצרה. פיזית הייתי צריכה לעצור.

לא רציתי כל כך לעצור. היו לי רעיונות לפרוייקטים חדשים מיד לאחר הלידה.

כנראה הפרוייקטים שתיכננתי לעצמי לא היו כל כך מדויקים לי, כי העצירה הטבעית שיוצרת הבאת ילד לעולם, הפכה לעצירה גדולה יותר.

הבן שלי לימד אותי קצב אחר.

הבן שלי לימד אותי לשאול שאלות חדשות ואת היתרונות שיש גם בקצב איטי. שלפעמים, דווקא להיות במוד מאד איטי זה להשיג דברים הכי מהר, שאם מורידים את הקצב אפשר לגלות עוצמות, יצירתיות וידע עצום כשלא מתפנים אליו כשעסוקים בלרוץ ממשימה למשימה.

 העצירה הזו גרמה לי לעשות עצירה וחשיבה מחדש על החיים והעסק שלי.

עלו פתאום תובנות על כך שחסר לי ידע בכדי להגיע למדרגה  הבאה שלי ועלו שאלות על שחיקה, תקיעות, חוסר ודאות, חשק, מציאת החשק.

חזרתי לבסיס החשיבה של מה זה נאמנות לעצמי?

מה זה איזון בחיים?

מה זה איזון בעסק כפי שמתאים לי?

מה זה באמת עסק הישגי כפי שאני רואה אותו כיום?

הלכתי ללמוד על הצלחה הישגיות ואיזון מעוד זויות מודעות ולא מודעות ,כדי לפצח את הדרך למטרות הבאות שלי.

כתוצאה מכך, הבנתי לעומק את חשיבות העצירה והתיכנון על עצמי ובזה אני ממקדת את העשייה העסקית שלי היום. ביצירת אסטרטגיה אישית להצלחה של בעלי עסקים ואנשים פרטיים.

הטיפים שלי לעצמאיים מתחילים או עצמאים ממשיכים … היא להקדיש כמה שיותר זמן לתיכנון של העסק שלכם בהתאם לחלומות שלך, לתפקידים שיש לכם בחיים, לעתיד שאתם רוצים ליצור, כפי שהכי מתאים לכם. אל תפחדו לשאול, אל תפחדו לרכוש ידע. אל תפחדו לראות.

לשים לב שאתם בודקים כל פעם בשוטף, אחת לחודש לפחות, אם התיכנון המקורי עדיין תקף לגביכם או שיש מקום לעידכון גירסה.

בהצלחה בכל בחירה שלכם בחיים ובעסקים ותזכרו, שכל רגע ניתן לבחור מחדש.

ואם התחברתם שתפו, אולי יש עוד אנשים בסביבה שלכם שצריכים את התזכורת הזו גם עבורם.

חג עצמאות שמח!

ניתן לעקוב גם  בעמוד הפייסבוק נטע שליט אסטרטגיה אישית 

shutterstock_196051508 (2)

צילום : shutterstock

עוד מהבלוג של נטע שליט - אסטרטגיה אישית

Thumbnail

דרך המלך

  בארוחות שישי אני שואלת את אבא שלי,איך זה שכל פעם מחדש אנחנו באותה סיטואציה? שמאל –ימין, דתיים – חילוניים? כל פעם, עוד כעס ,עוד תיסכול. ואנחנו, זה אנחנו בתוך המשפחה שלי. כל שישי, כל שבת ויכוחים קולניים ועצבים. חלק...

Thumbnail

מפסיקים להיות פוטנציאל

 איך אתה ביחס לפוטנציאל שאתה? אנחנו מתנהלים בחיים, עם ההגשמה בפועל של מי שאנחנו ויחד עם הפוטנציאלים שלנו. האישה שאני רוצה להיות, בת הזוג שאני רוצה להיות, האמא שאני רוצה להיות, בעלת העסק שאני  רוצה להיות ,החברה שאני רוצה...

Thumbnail

לנטרל את השיווק

  "את רואה את  המסעדה הזאת? נכון זה נראה כמו משהו לא כזה מזמין? אבל יש שם אוכל כזה ט ע י ם" כך הוא אמר כשהיינו בדרכנו לארוחת ערב אצל חברים. וזה הזכיר לי שוב את השאלה - מה אנחנו מכניסים לתוך הרדאר שלנו ומה לא? ולמה? בעולם כל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים