הבלוג של נטע פלג

חשיפה לצפון

עיתונאית, רווקה, חיפאית, שנונה ולעיתים חצופה. מסתובבת ומסקרת את מה שקורה בחיפה והקריות כי תתפלאו, יש פה חיים והרבה. כותבת גם על אקטואליה, יחסים, דיאטות והחיים בישראל. כיתבו לי: [email protected] נטע פלג

עדכונים:

פוסטים: 85

החל מפברואר 2014

לא משנה למי, רק תצביעו. עם הצהרות חותכות ושלט משונה, הצטרפתי לסרטון הבוחרות של סלונה כדי שתבינו למה אסור להנציח את אחוזי ההצבעה הנמוכים בבחירות המקומיות

28/10/2018

כנראה שאני מועמדת לראשונה בחיי. לא, לא למועצת העיראו רשות העיר  אלא להיות מועפת מקבוצה בפייסבוק.

אינני יודעת מה גרוע ומפחיד יותר מהאופציות הנ”ל .

העיניין הוא שמחיתי בתוקף כנגד מחיקתו של פוסט פוליטי בקבוצה. לא ברור לי מה נכתב שם אבל כנראה שהובעו דעות פוליטיות נגד ראש עיר גדולה בצפון ואולי החלו תרעומת וויכוח מדובר בקבוצת בנות גדולה ומשפיעה אבל מנהליה סבורים שאין לפרסם בה פוסטים בעלי ניחוח פוליטי, ושיש להישאר בגזרת ה:”איפה יש פעילויות הכי שוות לילדים בשבת בצהריים”, או שרשור לק ג’ל עם המלצות לבונות ציפורניים. שזה נחמד אבל לא מעניין לי את העכוז.

אני כאן כדי להילחם על הבית שלי. אוקי, יצא דרמטי קצת. אבל בתור עיתונאית שמסקרת בעקביות שבועית את הבחירות המקומיות בשתי ערים בצפון, אני לא יכולה להישאר אדישה להתקרבותו של יום שלישי הגורלי. וגם אתם לא.

אני יודעת שנשבר לכם משלטי הבחירות חושפי האגו הענק של המתמודדים, שמתנוססים על כל קיר בעיר, ומהודעות הסמס שאתם מקבלים בשבע בבוקר בדרישה לדעת האם תצביעו למועמד 1 או 2, מהכתבות החופרות בעיתונים (היוש) או הפוסטים המעיקים בפייסבוק אבל פעם בחמש שנים אני מוכנה לסבול את כל מטח המידע והפרצופים המעונבים על האוטובוס או השלט, רק בגלל שאני מוצאת בכך חן מסוים. ויותר מכך, דמוקרטיה הכרחית לקיום שלנו כאן.

והנה הכותבות הנפלאות של סלונה שחושבות כמוני, כולנו התאגדנו לסרטון שיבהיר לכם לעומק למה חובה עליכם לשלשל את המעטפה לתיבה, לפני הטיול לנחל חמורים או ליער הבשן או מה שזה לא יהיה.

 

embedded by Embedded Video

שיהיה ברור, הבחירות המקומיות ממש לא פחות חשובות מהבחירות הארציות ואולי אף יותר ברובד מסוים.

לא רק ראש העיר המיועד אלא גם הסיעות שישבו במועצת העיר ישפיעו על מה שיקרה לנו מתחת לבית. בחניה, בשכונה, אם יבנו לכם תמ”א 38 או מגדל מול האף ובגלל זה יעקרו כמה עצים או ישנו לכם את צביון השכונה. אם יביאו לכם מופעים טובים ביום העצמאות ואירועים ראויים בקיץ או שתביטו בקנאה על הזיקוקים בערים מרוחקות יותר. אם העיר שלכם תקבל תקציבים מספקים מהמשרדים הממשלתיים. ואם כל המגזרים והקהילות מקבלים את אותם המשאבים והיחס,  או שחלק מהאנשים ימשיכו להרגיש נחותים ומקופחים.

חינוך. אולי הנושא שהכי חשוב ומעסיק רבים. אולי הנושא שבגללו אנשים עוזבים את העיר לטובת ישובים אחרים ומרוחקים. אתם רוצים שהילדים שלכם יקבלו את מה שמגיע לכם לקבל ממערכת החינוך העירונית? שילמדו בכיתות ראויות ובאווירה מכילה או שיתחילו את שנת הלימודים בקארוון במקום בגן ילדים, כמו שקרה באחת הערים שאני מסקרת?

תחבורה וחניה, עוד נושאים כואבים. כמה מאתנו מרגישים את הפקקים בעיר שלהם מתעצמים משנה לשנה, או איך שכשנאלצים לנסוע בתחבורה ציבורית זה לוקח לעיתים פי 2.5 זמן ואני לא מגזימה בהשוואה לרכב? אבל אם ניקח את הרכב לא בטוח שנמצא חניה.

ואולי אתם דווקא מאושרים מהראש העיר והמועצה המכהנים, אתם מאמינים שהם עשו נפלאות לעיר שלכם ורק חרדים מהאפשרות שיבוא איזה אגו מנופח חדש או דמות שהיא בעינכם לא ראויה לכאורה ותשנה לכם את סדרי החיים.

השנה לראשונה יום הבחירות הוא יום שבתון ויהיה מעניין לראות האם זה יעלה את אחוזי הבחירות או שמא כל עם ישראל יעמיס את הילדים על גג המכונית ויברח לקניון או היער הקרובים (בעצם שניהם יעדים זהים במועדים מסוימים) – והאזרח ק’ או האזרחית י’ יחליטו שהקלפי בבית הספר יכולה לחכות עוד חמש שנים.

אני מאוד מקווה שהתרחיש הזה לא יתקיים. בעיני יום הבחירות הוא אחד הימים שחשוב להיות בהם נוכח, להשפיע, לגלות מעורבות. עזבו את זה שמדובר ביום עם אנרגיות מטורפות, בעיני. יום שהוא חגיגה לדמוקרטיה, ליכולת שלי כתושבת להשפיע ואולי למנוע את האסון הבא. כי לפעמים גם שינויים קטנים לכאורה  בעיר ובסביבה יכולים להתגלות כאסונות. או שיפורים קטנים שאתה מגלה בדרך מהבית שלך למכולת, נניח שהניקיון בוהק לפתע או שנבנתה כיכר יפה באופן מיוחד, יכולים לעשות לך את הדרך לנעימה יותר. ולצבוע לך את החיים היומיומיים לחמש שנים הבאות.

עוד מהבלוג של נטע פלג

תזכרו את זה בחופשה הבאה שלכם

האם אפשרי להרגיש חו"ל ולחוות חופשה משמעותית במרחק שעה מהבית? למה חשוב  לשים לב בחופשה בבית מלון והוידוי הלא מתקבל על הדעת שלי, בעקבות חוויותי מלאונרדו בוטיק ברמת החייל יש לי וידוי. והוא כה נדיר, עד שקשה לי לחשוף אותו...

תצוגה מקדימה

להניח לעבר, לצעוד לעתיד

נשמה של גבר מזה זמן רב מקננת בתוכי תחושה כי על אף החזות הנשית הברורה שלי, יש בי נשמה של גבר. הדבר מתבטא למשל בהתעניינות במכוניות, השתתקות והסתגרות במערה כשאני מוטרדת (במקום חפירת שתי וערב המיוחסת לנשים), העדפת חלבונים על...

תצוגה מקדימה

חשיפה לצפון: נקודות שוות בחיפה והקריות

בקיץ האחרון לא נסעתי לחו"ל ואף לא דרומה מתל אביב. לא היה צורך, הייתי עסוקה בלגלות מחדש את אזור מגורי, וזה היה נהדר. משום כך, החלטתי לפרגן למקומות שעשו לי קיץ קריר, טעים ויפה יותר:  איפה תמצאו את פיצה בריאה, את הסניף הכשר של...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה