הבלוג של נטע פלג

חשיפה לצפון

עיתונאית, רווקה, חיפאית, שנונה ולעיתים חצופה. מסתובבת ומסקרת את מה שקורה בחיפה והקריות כי תתפלאו, יש פה חיים והרבה. כותבת גם על אקטואליה, יחסים, דיאטות והחיים בישראל. כיתבו לי: [email protected] נטע פלג

עדכונים:

פוסטים: 79

עוקבים: 11

החל מפברואר 2014

שרה ישראלי חשבה שניתוח מעקף קיבה ישפר את סיכוייה להיות אמא. היא לא תיארה לעצמה מה יקרה בדרך. עכשיו היא ובן זוגה מנסים לגייס כסף במימון המונים כדי להגשים את חלום ההורות.

18/09/2018

“יש לי כותרת ; ”להיות אמא’, היא אולי תשמע מאוד בנאלית  אבל היא הכי מדויקת לי” , אומרת לי שרה ישראלי ואנחנו שותקות, כי זה כל כך לא בנאלי, כשחושבים על זה. מה שכל כך טבעי עבור נשים אחרות, חלק בלתי נפרד מהוויתן, הוא לא כזה עבור אחרות. בשביל שרה להיות אמא זה עדיין רק בגדר חלום.

אמהות, הורות, ילודה. מושגים שהם כל כך טבועים בטבע הביולוגי והאנושי, כל כך ברורים מאליו לכאורה אבל בשביל שרה להיות אמא זה עדיין בגדר חלום ענק, פרויקט החיים. אני לא יכולה שלא לחשוב  שמה שמתקבל אצל נשים אחרות בתור משהו מובן מאליו, אולי אפילו לא תמיד בהתלהבות – כי הן צעירות מדי, “לא מוכנות לזה” או פשוט לא מלאות בתשוקה העוצמתית הזו, בעיניים הבורקות הזו שאני רואה אצל  ערן ושרה מקריית ביאליק, כשהם מדברים על להחזיק ביד תינוק שיאיר את הבית. כן, קצת מכעיס אותי שדווקא אלו שכל כך ראויים לכך, עברו כאלו מדורי גהנום בדרך לחלום והם עדיין נאבקים. שניהם אנשים צנועים, שרדנים של החיים, לא פשוט היה להם לצאת בקמפיין מימון המונים ולספר את הסיפור הכואב שלהם. אבל כשהבטן צועקת שהיא כמהה למשהו, פשוט אין דרך אחרת.

“התחלתי מהסוף אבל בואו נחזור אחורה” , היא מבקשת, “לפני 8.5 שנים עמדנו אני וערן מתחת לחופה ונשבענו אמונים אחד לשני. היה לנו ברור שזו זוגיות שתלך ותגדל ונקים ביחד משפחה. זה נראה לנו אך טבעי שלא יעבור זמן ואכנס להיריון ונתחיל למלא את ביתינו באושר גדול. מהר מאוד הבנו שזה לא הולך להיות קל”.

שרה וערן ישראלי צילום פרטי

שרה וערן ישראלי צילום פרטי

תמיד ליווה אותי עודף משקל פעם יותר ופעם פחות והגעתי לנקודה בה הבנתי שזו מגרעה שכנראה מונעת ממני להכנס להיריון. לאורך שנים ניסיתי דיאטות שונות ולא הצלחתי עד שהגיע לאוזני שיש פתרון רפואי ,
מן הוקוס פוקוס כזה שיעשה סוף אחת ולתמיד למאבק שלי בעודף המשקל ואולי סוף סוף יעשה אותי רזה כמו שאני כ”כ רוצה ומעבר לזה יעזור לי סוף סוף להכנס להיריון”.
הפתרון היה ניתוח לקיצור קיבה, כי זה מה שמרגילים אותנו לחשוב, שיש פתרונות קסם אם אתה צריך להוריד עשרות קילוגרמים. גילוי נאות: אני מכירה את שרה עשר שנים ואני יודעת שהיא לא תעשה דברים בלי לבדוק אותם לעומק.  “באמת חקרתי,שאלתי ושמעתי גברים כ”כ נפלאים מאנשים שעברו את הניתוח, עד שגמלה בידי ההחלטה ללכת לניתוח שישנה את חיי. אוי כמה שהוא שינה את חיי! עד כדי שכמעט איבדתי אותם”.

עברה גיהנום מתמשך של עשרות אשפוזים וסיבוכים נוראיים, במעיים למשל. לא יכלה לאכול ולשתות וירדה בקיצוניות במשקל ונחלשה כל כך עד שלא יכלה לתפקד.  “מצאתי את עצמי על שולחן הניתוחים בניתוח מציל חיים. מי שיער שבכלל כך יקרה ?  לחשוב שעשיתי את הניתוח בשביל להביא חיים לעולם. בשביל לשפר את הבריאות שלי
הגוף שלי עבר טראומה שלעולם לא יתאושש ממנה והכי גרוע הוא שהיריון הוא כבר לא אופציה בשבילי. משהו שהוא כ”כ אבעי ומעורר חושים לכל אשה נלקח ממני לעד”.
אחרי שנתיים של התאוששות החליטו שרה  וערן לא להרים ידיים ולהתחיל בטיפולי הפריה. “גם זה הולך לי קשה וגופי לצערי לא משתף פעולה.
אחרי מחשבה עמוקה החלטנו שנביא לעולם ילד משלנו ויהי מה וזאת באמצעות הליך פונדקאות. הליך מורכב הן פיזית והן רגשית וכמובן גם מאוד יקר.
בימים אלו הם מריצים קמפיין לגיוס המונים שמטרתו לגייס כסף שיעזור להם לממש את הכמיהה שלהם להיות הורים עם ילד משלהם ויהי מה. בסך הכל הם זקוקים ל-250,000 שקלים, אבל אין להם  את המשאבים והגב הכלכלי המספקים לכך, גם המשפחות לא יכולות לעזור כלכלית. הוריו של ערן נפטרו בשנים האחרונות ושרה איבדה את אביה בגיל 17.

“ולכן אנו פונים לציבור הרחב שיפתח את ליבו ויעזור לנו . יעזור לערן להיות סוף סוף אבא והכי חשוב מבחינתי להיות אמא. פשוט אמא, שתהיה לכולם שנה טובה וגמר חתימה טובה”.

לתרומות לחצו כאן : https://www.giveback.co.il/projectcomments.aspx?id=3450

עוד מהבלוג של נטע פלג

תזכרו את זה בחופשה הבאה שלכם

האם אפשרי להרגיש חו"ל ולחוות חופשה משמעותית במרחק שעה מהבית? למה חשוב  לשים לב בחופשה בבית מלון והוידוי הלא מתקבל על הדעת שלי, בעקבות חוויותי מלאונרדו בוטיק ברמת החייל יש לי וידוי. והוא כה נדיר, עד שקשה לי לחשוף אותו...

תצוגה מקדימה

להניח לעבר, לצעוד לעתיד

נשמה של גבר מזה זמן רב מקננת בתוכי תחושה כי על אף החזות הנשית הברורה שלי, יש בי נשמה של גבר. הדבר מתבטא למשל בהתעניינות במכוניות, השתתקות והסתגרות במערה כשאני מוטרדת (במקום חפירת שתי וערב המיוחסת לנשים), העדפת חלבונים על...

תצוגה מקדימה

חשיפה לצפון: נקודות שוות בחיפה והקריות

בקיץ האחרון לא נסעתי לחו"ל ואף לא דרומה מתל אביב. לא היה צורך, הייתי עסוקה בלגלות מחדש את אזור מגורי, וזה היה נהדר. משום כך, החלטתי לפרגן למקומות שעשו לי קיץ קריר, טעים ויפה יותר:  איפה תמצאו את פיצה בריאה, את הסניף הכשר של...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה