הבלוג של רונית לביא

נפש אדמונית

רונית לביא. בת ארבעים ושלוש רווקה+חתולה. מציירת מנדלות וכותבת. על ההליכה בשבילי החיים וההתמודדות היומיומית עם מאניה ודיפרסיה.

עדכונים:

פוסטים: 27

החל מספטמבר 2014

למה אנחנו נוטים לשמור הרבה דברים בבטן וכל כך קשה לנו לשחרר

28/05/2018

למה אנחנו פוחדים לשחרר?

הרבה פעמים אנו נוטים לשמור דברים בבטן. מישהו זרק לעברינו מילה רעה ואנו מתעלמים וממשיכים הלאה כאילו לא קרה דבר. היה לנו יום קשה בעבודה ובכלל בתקופה האחרונה אנו מרגישים כבדים ורצוצים.

זו הבטן הזו שמתעקשת לשמור כאבים. שחררו, אל תחכו שזה יבוא לידי ביטוי בכאבים פנימיים או חיצוניים. מצאו חבר או חברה שאפשר לשתף ואם אין בנמצא, תשבו ותכתבו את שעל לבכם.

הכתיבה מרפה ומרפאה, משחררת את שעל הלב.

אני זוכרת שבפעם הראשונה שהשתחררתי מבית החולים הפסיכיאטרי, נשבעתי לעצמי שלא לשמור יותר בבטן, אולי כי הבנתי שהרבה פעמים זה מה שגורם ללחץ ולמתח הנפשי להתהוות.

מאז אני משתדלת לשחרר את המתחים שמצטברים בעזרת הכתיבה, או היצירה.

בתקופות שאני לא כותבת ושומרת דברים בבטן, אני הרבה פעמים מרגישה מתוסכלת ותקועה ושום דבר אינו בא בזרימה עם האחר. החיים במצבים כאלו יכולים פתאום להראות כמו לופ אחד ארוך ומתמשך.

בימים שאני מאפשרת לעצמי לשחרר ולא להיאחז בפחד, אז משתחרר ונולד משהו חדש, זה יכול להתבטא ברגע מאושר אחד שנותן לי נחת ומרגוע, או יכולת לראות פתאום את הדברים מנקודת מבט חדשה וקצת אחרת.

לפעמים זה מתבטא בהבנה שהחיים הם הרבה יותר פשוטים ממה שהם נראים באמת.

-בוא-

בוא ונרשום את שמותינו על חלונות הראווה

בוא ונטביע חותמנו בחול

בוא ונחלום את חיינו בשינה מתוקה

ונרוץ יחפים על ירח סגול.

הר האושר נישא מעליי

ואני פוסעת בשביליו, בשבילי

טועמת מהמתוק זועקת מהמר

בקצב מיוחד משלי.

ואתה אוסף את קצף הגלים

ומצייר בצדפים קונכיה

ואני שוטפת בים המכחול

ומערבבת הצבע בחול

ומציירת אהבה.

embedded by Embedded Video

 

 

 

עוד מהבלוג של רונית לביא

תצוגה מקדימה

מאניה די כבר דיפרסיה

נתחיל מזה שכבר זמן רב אני רוצה לפתוח פה בלוג משלי. "נפש אדמונית" לא נולדה אתמול, היא נולדה כבר לפני שנתיים אבל כנראה שהייתי צריכה להבשיל עם עצמי בכדי לשבת ולהתחיל לכתוב (הריון של שנתיים, תתארו לכן). עדיין חולמת לכתוב ספר,...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

איך יודעים שבא אביב ?

איך יודעים שבא אביב ? אצלי בדרך כלל זה מתבטא בעלייה ניכרת במצב הרוח . עם בוא האביב גם אני פורחת, צבעונית יותר, יצירתית יותר ,שופעת רעיונות ומתחדשת. הגוף  מתעורר לו מתרדמת החורף, מתמלא תאווה לחיים, כדור השלג הדיכאוני שהקפיא...

תצוגה מקדימה

ליבי ער

שוב לא מצליחה להירדם, מחשבות באות ונכנסות, מחשבות רצות. כבר ארבע בבוקר, לקחתי את כל הכדורים שצריך כדי להצליח לישון, אבל מה לעשות שזה לא תמיד עובד. יושבת וכותבת, נותנת שחרור למחשבות, אולי ככה יהיה לי קצת שקט. הכתיבה מרגיעה...

תגובות

פורסם לפני 1 month

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה