הבלוג של נוודת

נוודת

"אדם או עם שחי חיי נדודים, נד ממקום למקום. 'אני לא אוהב להישאר במקום אחד. אני נווד מטבעי.'" גם אני לא אוהבת להישאר במקום אחד. יש מי שיקרא לזה קוצים בתחת, יש מי שפשוט ישים תרמיל על הגב וייצא לטייל. מצטרפים?

עדכונים:

פוסטים: 3

החל ממרץ 2017

2
מי היה מאמין שבמרחק 20 דקות מהבית, באמצע רמלה, לא ממש הטבע בהתגלמותו, נעביר חצי יום נעים ומקסים? בוקר שבת אחד, בעוד אנחנו חוככים בדעתנו איך נעביר את השבת הפעם, המליצה לי אפליקציית איזי גואינג (אפליקציה נהדרת, ממליצה בחום!) על ביקור ברמלה. רמלה? רמלה! אם איזי גואינג אומרת, איזי גואינג יודעת. במקום לעמוד ולהכין פיקניק כמו שאנחנו עושים בדרך כלל, אספנו ג’חנון בדרך ויצאנו לרמלה. עצרנו ממש מול הכניסה לבריכת הקשתות. מול הבריכה תמצאו גן שעשועים קטן, יופי של מקום לפיקניק עם ג’חנון של שבת בבוקר. הילדים הוציאו קצת מרץ ואנחנו ישבנו לקרוא קצת על בריכת הקשתות.

1

הבריכה נבנתה לפני למעלה מ-1,000 שנה כמקור מים לעיר רמלה. היא ממוקמת היום ממש באמצע שכונת מגורים, ועד שלא תרדו במדרגות ותראו במו עיניכם את הבריכה, לא תאמינו שהיא נמצאת שם. זו לא בריכה גדולה במיוחד, אבל אפשר לשוט בה בסירות קטנות. כשאנחנו הגענו, היינו לבד במקום, פרט לשומר החביב, וטוב שכך, מפני שהחתירה בין העמודים מסובכת מספיק גם בלי שנשחק “סירות מתנגשות”. שיוט קצר של פחות מ-10 דקות ואנחנו בחוץ. הגברבר ביקש סיבוב נוסף ועלה עם אבא, בזמן ששארית המשפחה חיכתה על הדשא בחוץ.

3

בריכה בריכה, אבל מה עושים עכשיו? שיחה קצרה עם מוכרי הכרטיסים בקופה, ואנחנו בדרך למגדל הלבן, סמל נוסף של העיר רמלה. תוכלו להגיע מהבריכה למגדל ברכב (נסיעה קצרצרה) או ברגל (הליכה של 10 דקות עם 3 ילדים). הדרך אל המגדל לא מעניינת במיוחד, בעיקר בשבת, אז הכל באיזור די סגור, אבל אם אתם בעניין של לשרוף זמן, רגל זו הבחירה הנכונה. המגדל נבנה לפני כ-800 שנה וככל הנראה נבנה כדי לשמש מגדל תצפית. הוא מתנשא לגובה 30 מ’, וכדאי לכם להכין את הרגליים לטיפוס של 111 מדרגות, לפני שאתם מתחילים בעלייה.

4

מתחם המגדל כולל גם מאגרי מים, חורבות מסגד וגם ככל הנראה את קברו של הנביא המוסלמי נבי סלאח (למרות שקיימים מקומות נוספים שנטען כי הוא קבור בהם). העלייה לראש המגדל לא קלה לילדים קטנים (ולאמהות נטולות כושר), אבל הנוף שווה את המאמץ (וגם עייפתם את הילדים, שעכשיו יירדמו באוטו, והנה ארגנו לכם שנ”צ מושלם לשבת, לא היה שווה?).

אם אתם מגיעים בימים אחרים, תוכלו לשלב בביקור שלכם גם ביקור במוזיאון רמלה, שיטוט בשוק (שעל אף שמו, “שוק יום ד’”, פועל בכל ימות השבוע פרט לשבת) וארוחה טובה באחת המסעדות המקומיות, שמגישות מאכלי עדות שונים (הודיות, בוכריות ועוד).

 

עוד מהבלוג של נוודת

Thumbnail

הולנד משפחתי - חלק ב'

עם אמסטרדם, פארק האופניים הלבנות, זאנסה סחאנס, אפטלינג ואלקמר מאחורינו, בחלק א' של הולנד משפחתי, אפשר להמשיך לחלק השני של הטיול, ובסופו הדובדבן שבקצפת...

תגובות

פורסם לפני 3 years
Thumbnail

הולנד משפחתי - חלק א'

נכון שכוסברה או שאוהבים או שלא? אז את הולנד אוהבים. נקודה. ואם אתם לא, אז אתם בטח גם לא אוהבים כוסברה. וצ'יפס.  אי אז, בעידן הפרה-היסטורי, לפני בערך מיליון שנה, מצאנו את עצמנו, הוא ואני, בהולנד לחופשת קיץ ארוכה. הולנד של אז...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים