הבלוג של ציידת החלומות

נתי שפירא

בת 48 אמא לחמישה ילדים מקסימים רוי, עד, תמר, יהונתן ורבקה-נחמה נשואה 25 שנים לאהוב ליבי מיכאל, חברה בוועד המנהל של "הבית של סוזן" עמותה המשקמת נוער בסיכון, כרגע... חולמת

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מינואר 2014

אני לא טיפוס של קרמים. אני קונה אותם מתפעלת מהם זמן קצר וחוזרת לשגרה נטולת לחות. אבל קיבלתי על עצמי משימת התנסות, תרמתי את עורי למדע והתוצאות מפתיעות

30/04/2015

בס”ד

אף פעם לא האמנתי במריחות. הילדים לעומת זאת, מרחו גם מרחו. בעיקר את אמא. כל אחד בתורו, בטווח הגילאים שבין שנתיים לשמונה, התנסה באופן, שניתן רק להגדירו כמעניין ובלתי שגרתי כאחד, בהנדסת חומרים. ולא, העובדה שאמא שלהם רוקחת, לא תרמה לכישורים וגם לא לתוצאות, סדרת שיקויים, סרומים ותערובות מתערובות שונות הופיעו תדיר בביתי, וגרמו לתופעות לואי בלתי רצויות לאורך מספר ימים:

אסלה מעלת בועות (שבוע, שבוע שלם!)

סתימה בביוב

רצפה חלקלקה באופן מסוכן

צחנה, סירחון ועוד פעם צחנה.

תמיד, אבל תמיד זה התחיל בשקט. שקט מתוח כזה, שקט של סודות, שקט של “רק שלא תחשוב עכשיו ששקט מידי ותבוא לחפש אותי”. ואז, מצעד האריזות הריקות: קרם לחות, שמפו, מרכך כביסה, צלליות, צבעי גואש, דאודורנטים, סבונים, אקונומיקה, אבקת כביסה, אדמה מהשרך האהוב על אימא, ואם כבר אז קצת עלים, סוכר, שוקולד (המדען הרעב בפעולה), בעצם, כל חפץ בבית שאינו מחובר למקומו היטב, ושילד בגילאי שנתיים ומעלה מסוגל להזיז, הגיע בשלב זה או אחר למעבדה זו או אחרת.

הסימן הסופי והאחרון, המעיד על רקיחת חומרים מסוכנים לציבור על חשבון האומה (או האימא) היה המבט. מבויש, נזוף וזחוח בו זמנית, כזה שמנסה לא לחטוף עכשיו, אבל גאה בהישג המדעי.

כמענה ל”ומה זה?”, של אמא על סף רתיחה (או גלישה, תלוי בהיקף הנזק) קיבלתי ברבות השנים תשובות רבות ומגוונות:

“סרום החיים האמיתי” אמר ברצינות הדינוזאור, תוך כדי דחיפת המשקפיים במעלה אפו באמצעות המרפק.

“שיקוי קסמים אמיתי, שממלא משאלות” אמרה ביובש המתכנתת, “ואם תמשיכי להפריע לי, הכל יהרס” המשיכה, עת אני נסוגה בשקט.

“נוזל חדש להברקת רצפות שגם מסדר את החדר” אמרה הסנדויץ, וסירבה להיכנס לאמבטיה תכף ומיד, למרות הכתמים הסגלגלים שהופיעו על גופה ובגדיה.

“בוצק ולכלוך” אמר סודה “אפשר עוד קצת? בבקשה? כבר ממש מלוכלך פה, רק עוד עשר דקות” של שקט, אני אומרת לעצמי, ומוזגת עוד כוס קפה.

“את לא מבינה כלום” רשפה הג’ינג’ית, “ואם תפריעי לי שוב, הכל ירד לטימיון” ושתי הדמעות שאיימו להתפרץ שלחו אותי לכוס הקפה המלנתאלפים מאז תחילת עידן השיקויים.

ואז הוא אמר לי שהעור שלי זוהר

מה לזאת ולסרום? כלום, מאום. אלא, שניתן להבין מהפתיח שחובבת סרומים, קרמים ומריחות- אני לא. ובכל זאת, הדינוזאור אוטוטו בן עשרים וחמש, מה שמציב אותי מול המראה לבחינת הקמטוטים. ויש. טוב, לא ממש. אבל אם אני עושה פרצופים, או צוחקת, או מכווצת חזק את העיניים, אז ממש רואים. וגם כמה שערות לבנות יש.

אז התחלתי.

קניתי קרם לחות אחד ליום, אחד ללילה, לעיניים, לצוואר לאמבטיה, לחופשות לא מתוכננות, לחגי ישראל, לאירועים משפחתיים וגם לימי רביעי, שזה היום היחיד בשבוע שאני נזכרת, שעוד לא מרחתי אפילו פעם אחת השבוע, ואז, אחד אחרי השני, בסדר עולה או יורד, מורחת את כולם, מקבלת את המנה השבועית של הלחות, ורצה מהר לסופר-פארם לקנות עוד קרם למדף המצפון.

בוקר אחד, הגיע שליח אל דלת ביתי עם מתנה: סרום חדש של קלרינס להתנסות, “סרום מחטב לפנים” כך נרשם על גבי האריזה, נשמע קצת מדע בדיוני, אך מאחר וחובבת פנטזיה תמיד הייתי, לקחתי את הפרוייקט ברצינות. קצת הפחיד אותי הרעיון של מריחה על בסיס יומי, אבל מה לא עושים בשביל המדע, הקסם והמראה. (שעל הקיר).

סרום חדש לקלרינס

הסרום מגיע בבקבוק מתכת יפיפה, המכיל 50 מ”ל במחיר בהחלט סביר. מחטב הפנים החדש שלי, השתלב היטב במדף המצפון. על גבי האריזה מודבקות הוראות השימוש בעברית וכשנכנסתי לאתר האינטרנט של החברה, חיפוש זריז העלה סרטון חביב, ברור ופשוט שמסביר את אופן השימוש הנכון, הכולל מריחה נכונה ועיסוי קל ונעים לפנים ולצוואר.

המרקם נעים למריחה, אינו שמנוני, מותיר את העור רך ונעים למגע.

סרום קלרינס החדש

את הסרום מורחים פעם אחת ביום, עדיף בלילה, על עור נקי ורק אחר כך מורחים קרם לחות.

בחרתי למרוח את הסרום בבוקר, וההרגשה היתה מצויינת, לא הרגשתי צורך למרוח קרם לחות אחריו.

אחרי שבוע העיר לי הפרופסור, שעור הפנים שלי נראה טוב במיוחד.  זוהר” הוא אמר “ממש זוהר”. מיד כשגמרתי לחקור (בפולנית מדוברת) ולבדוק מה פתאום הוא שם לב לעור הפנים שלי, הייתי חייבת להודות שזה כנראה הסרום, וזה רק אחרי שבוע של שימוש!

סרום החיים האמיתיים והטובים

אבל זה לא העיקר, עיקר העיקרים, היופי שבמריחה המדוברת, הוא תהליך ממש מהנה. מתי בדיוק לאחרונה, הקדשתי לעצמי שתי דקות שלמות לטיפוח ועיסוי עור הפנים והצוואר?

צוללות, חלליות טלפונים ובמבה נוגט היו פעם פנטזיה, כך שסרום מחטב, יכול בהחלט לצאת מארון המד”ב. ארבעה שבועות אחרי תחילת ההתנסות, העור שלי חלק, מוצק מתוח ואחיד הרבה יותר, נעים למגע ויפה למראה.  פתאום,אני ממש לא שוכחת למרוח, ובעת הצורך, לפני אירוע או סתם אחרי יום מעייף במיוחד, אני מוצאת את עצמי מתפנקת במריחה שניה ליום, מין החייאה לעת ערב.

אין לי ספק, שגם עם תום ההתנסות, אמשיך להשתמש בסרום של קלרינס.

**להשיג ברשת סופר-פארם, בקבוק של 50 מ”ל במחיר 492 ₪.

עוד מהבלוג של ציידת החלומות

רק עם אופנוע.

בס"ד הקפיטריה של בית הספר לרפואה, אי שם במרתפים, קצת ליד חדר המתים, לא היתה מהמקומות האהובים עלי. שתים או שלוש קרני שמש, גם בחורף גשום מפתות יותר אחרי מעבדות מדיפות ריחות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

עשר תובנות על החיים, בריאות, אהבה ומה שביניהם.

בס"ד קצת אחרי חצות, הגיעה אלי למיטה דרדקית מיבבת: "אמא", לחשה בקול, "אני לא מצליחה להרדם, ואני לא אצליח לקום מחר בבוקר לבית הספר, ולא אצליח להקשיב בשיעור, וכבר קראתי מלא ספרים, אפילו משעממים, ואני גם ממש ממש לבד, כי כולם...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מפלצת הפחד שלי.

בס"ד השבועות האחרונים לא היו קלים. היומיים האחרונים היו קשים מנשוא. מוצאת את עצמי משוטטת בלילה, בין חדרי הבית, נכנסת על קצות האצבעות לחדרי הילדים, מתבוננת, מלטפת, מנשקת, מכסה ודומעת. ויד קרה תופסת חזק בלב, חונקת,...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה