הבלוג של ציידת החלומות

נתי שפירא

בת 48 אמא לחמישה ילדים מקסימים רוי, עד, תמר, יהונתן ורבקה-נחמה נשואה 25 שנים לאהוב ליבי מיכאל, חברה בוועד המנהל של "הבית של סוזן" עמותה המשקמת נוער בסיכון, כרגע... חולמת

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מינואר 2014

מתחילה לסכם עשור. ולא שהסוף כל כך קרוב, אלא שצריך להתכונן, לחשוב, לכתוב, למחוק, לחשוב שוב, לכתוב שוב. ואז, כשיגיע הרגע, פשוט לשלוף מהשרוול: תובנות שהתגבשו בעשור החמישי לחיי.

28/01/2015

בס”ד

קצת אחרי חצות, הגיעה אלי למיטה דרדקית מיבבת:

“אמא”, לחשה בקול, “אני לא מצליחה להרדם, ואני לא אצליח לקום מחר בבוקר לבית הספר, ולא אצליח להקשיב בשיעור, וכבר קראתי מלא ספרים, אפילו משעממים, ואני גם ממש ממש לבד, כי כולם ישנים”.

נפרדתי באומץ מהפוך.

יחד, דרדקית ואני, פוך אחד, ספה אחת וחיבוק אחד.

וכשהיא מתחילה להתנמנם, אני נושמת ריח של ילדות, ניחוחות של תמימות, מתיקות של שינה, ושיירים של תינוקת.

או שאולי, זו האחרונה, היא משאלת לב? געגוע של אמא?

הרי היא, התינוקת שלי, כבר בכיתה ג’. וכששמונה במחצית הדרך לתשע, ומחוגי השעון מתקרבים במהירות לשעה אחת לפנות בוקר, אני מגיעה לתובנה הראשונה שלי:

1. הזמן, לא עוצר מלכת.

הכל חולף, העתיד של היום הוא האתמול של מחרתיים. לשים בקופסה זיכרונות, לקחים תובנות ואת הקופסה, על המדף. לחיות בעבר, או גרוע יותר, בפרשנות שלו היא טעות. אז ריח תינוקות אאוט, שמור בספר הזכרונות, ניחוחות ילדים ומתבגרים ריחניים (איכס? איכס!) הכי אין שיש, וגם זה יעבור.

יעדים: לנסות ליהנות יותר, לחפור פחות ולהתחפר עוד פחות. לחיות בשלום עם העבר, ולהיפטר ממשאות מיותרים.

2. כשאני בוחרת טוב, כדאי לעצור, להזכר ברגע הבחירה, ולהודות.

בחירה טובה ונכונה, היא רק תחילת הדרך. כל בוקר מביטה באיש שאיתי ומשתדלת לזכור שזה לא מובן מאליו. אומרת תודה על זוגיות, חברות, ביטחון ואהבה בת עשרים ושש (כמעט).

יעדים: להשקיע יותר בבחירה, לפרגן לו, לבלות איתו יותר וגם: טיול אפניים משותף מתנה לגיל חמישים. יש לי שנתיים להתאמן.

3. משפחה

היא המרכז, הבסיס, הלב, הנשמה של הקיום שלי. היא מה שנשאר כשמכבים את האורות, היא מה שנמצא כשנגמרות התשובות, היא מה שגורם לי להתאמץ, היא מה שעוזר לי להתחיל כל בוקר מחדש (סיזיפוס- זה היה טיפ בשבילך)

יעדים: למצוא עוד כוחות, להמציא עוד חיוכים, לחבק, לנשק ולאהוב הרבה יותר.

4. זיקנה היא בעיקר בראש, לא בגוף.

הופתעתי: מעולם לא חשבתי שכשאתקרב לגיל חמישים אשחה שמונים בריכות חתירה ברצף, או שארוץ עשרים וחמש דקות ברציפות. נכון, שאולי לקח לי יותר זמן להגיע למקום הזה, אבל אולי, אולי לא. כנראה בכל גיל יש לגוף עקומת הסתגלות.

יעדים: עד גיל חמישים ארוץ 10 ק”מ, אשחה 120 בריכות, אשיל 20 קילו ממשקלי.

נתי 2

5. בריאות

לא מובנת מאליה. כמעט חמישים זה זמן טוב להתחיל לחשוב על תזונה בריאה יותר, מתועשת פחות. אה, כן, ולראות רופא או רופאה מידי פעם.

יעדים: להתחיל לשתות יותר מים, לאכול יותר ירוקים וחלבונים, פחות שומנים ופחמימות. וממוגרפיה (נו, אז שכחתי שנה אחת!) מבטיחה.

6. חברות

אין כמו חברה טובה. כזו, שגם אחרי חודשיים שלא דיברתן, אתן יודעות להתחיל את השיחה בדיוק בנקודה בה הפסקתן, כזו, שמבינה בדיוק מה הרגיז אותך, שלא מספרת לך שאת קטנונית, מרגיזה, חופרת ומעצבנת- גם כשאת כן, כזו, שיודעת לומר לך בנחרצות איזה בגד לא ללבוש אף פעם יותר, כזו, שיודעת לצחוק עד לב השמיים, ולהצחיק אותך לאותו מקום בדיוק.

אין גיל לחברות חדשות, בשנה האחרונה הכרתי כמה נפלאות, דילגנו על שלבי הכירות בקפיצת ראש ישר ללב ולנשמה.

יעדים: להשקיע קצת יותר בחברות.

7. אני הרבה יותר ממה שנדמה לי

חזקה יותר, חכמה יותר, טובה יותר, מוצלחה יותר, יפה יותר ויכולה הרבה יותר.

יעדים: לאהוב אותי יותר, ולממש את הפוטנציאל. (כלום לא השתנה מכיתה ג’) לכתוב יותר, לשיר יותר, לרקוד יותר, להפסיק לשתות קפה בעמידה, לקחת כל יום פסק זמן לעצמי, עם עצמי.

natir fitt

8. אני מי שאני, מה שאני, איך שאני

עם כל הבלגנים. מספיק להתנצל, לתרץ, לנסות לרצות.

יעדים: להפנים.

9. להיות טובה

נכון, אנטיפטיות באה לי טבעי ואין כמו פרצופים חמוצים ליום מושלם, ומצד שני, תודה וחיוך לקופאית בסופר, עושים לשתינו עיגולים של שמחה חמימה בלב.

יעדים: לחייך, לפרגן, להחמיא, להקשיב, להיות טובה יותר- לאחרים.

10. חיסכון

הזיקנה, תעלה לנו הרבה יותר. הפנסיה ש(אם) נקבל תהיה גדולה פחות, והכסף שאנחנו משקיעים בה ימשיך ללכת למנהלי הקרנות.

יעדים: למצוא (עוד) דרכים יצירתיות לחסוך לעתיד מדכא פחות.

נתי3

שמלה שחורה קטנה

אני צריכה להסביר?

ולקטנוניים שספרו 11, פשוט אי אפשר להשאיר את השמלה בארון.

 _________________________________________________________________

הכותבת משתפפת בפרויקט “איזון הוא שם המשחק” בשיתוף פיטנס העוגייה הטובה. השנה נלמד לאזן בין כל הזירות של חיינו, לקחת החלטות ולנהל את הבחירות שלנו באיזון והרמוניה, ואהבה עצמית

עוד מהבלוג של ציידת החלומות

רק עם אופנוע.

בס"ד הקפיטריה של בית הספר לרפואה, אי שם במרתפים, קצת ליד חדר המתים, לא היתה מהמקומות האהובים עלי. שתים או שלוש קרני שמש, גם בחורף גשום מפתות יותר אחרי מעבדות מדיפות ריחות...