הבלוג של ציידת החלומות

נתי שפירא

בת 48 אמא לחמישה ילדים מקסימים רוי, עד, תמר, יהונתן ורבקה-נחמה נשואה 25 שנים לאהוב ליבי מיכאל, חברה בוועד המנהל של "הבית של סוזן" עמותה המשקמת נוער בסיכון, כרגע... חולמת

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מינואר 2014

אז למה? למה הצלת אותי? היא שומעת את נשימתו בוקעת בלחישה מחזהו. “כל כמה חודשים אני מגיע הנה ומציל מישהו” היא מביטה בו תמהה. “אבל למה בחרת בי?” הוא בוחן את פניה, מוודא את מה שכבר ידוע לו. “למה? פשוט מאוד. אני בוחר במי שנראה הכי מבוהל.

05/12/2014

בס”ד

רובצת בכורסא האדומה, שעת בין ערביים, ספר בנות ביד.

מה זה ספר בנות?

קשה לומר בדיוק, אבל בנות מזהות כאלו אחרי ארבעה עמודים, או עם הדמעות הראשונות- המוקדם מביניהם.

לא לטעות! לא מדובר ברומן דביק כזה או אחר, אלא פשוט בסוג של ספרים שמרגשים, נו, שמרגשים בנות.

אז אחרי שהגדרנו בהצלחה את הז’אנר, הרשו לי להזמין אתכם להצצה אל גן המכתבים.

gan_hamichtavim(1)

מגב הספר:

“פורטופינו, איטליה, 1943.

אישה צעירה יורדת מספינה בחוף כפרי יפהפה. למרות שהיא יודעת כיצד להיבלע בהמון, אלודי מפוחדת מדי לחמוק מהקצינים הגרמנים כשבידיה מסמכי זיהוי שזויפו בחוסר כישרון. היא קופאת במקומה עד שגבר, שמעולם לא פגשה קודם, טוען שהוא מכיר אותה. מתוך מצוקה למצוא מחסה, אלודי הולכת אחריו לביתו שעל צוקי פורטופינו.

דוקטור אנג’לו הצעיר מעניק מקלט לצעירה התשושה אשר רק חודשים ספורים קודם לכן היתה צ’לנית מחוננת בוורונה, רחוקה מהאירועים שמסעירים את העולם. גם לאנג’לו סודות כואבים משל עצמו, והוא אכול אשמה וחרטה. אבל בואה של אלודי עשוי להפיח בו תקווה ושמחה שהאמין שאבדו לו לעד.

שני סיפורי אהבה מסופרים לנו במקביל:

האחד בוורונה, בין אלודי, צ’לנית מחוננת ביתם של אורסינה, יפיפיה וונציאנית ופייטרו ששימש כמורה בבית הספר למוזיקה של וורונה. סיפור אהבתם של אורסינה ופייטרו משמש כרקע ציורי בחייה של אלודי, ומלווה את שנות ילדותה ונעוריה. עם פרוץ המלחמה, מצטרפת אלודי עם חברתה הטובה לנה, למחתרת. סיפור האהבה בין אלודי ובין לוקה, מוכר ספרים שלימד את עצמו לקרא בגיל עשר, הוא כמעט בלתי נמנע. אלודי מגלה שכישוריה כצ’לנית, וזיכרונה הנדיר, יכולים לשמש את המחתרת בלי לעורר חשד.

לסיפור האהבה סוף טראגי, אלודי ואימה נמלטות לוונציה. אלודי חוברת שוב למחתרת, אך במשימתה הראשונה היא נתפסת, נפרדת מהצ’לו שלה תמורת חייה, ונמלטת לפורטופינו.

“אז למה? למה הצלת אותי?

היא שומעת את נשימתו בוקעת בלחישה מחזהו.

“כל כמה חודשים אני מגיע הנה ומציל מישהו”

היא מביטה בו תמהה. “אבל למה בחרת בי?”

הוא בוחן את פניה, מוודא את מה שכבר ידוע לו.

“למה? פשוט מאוד. אני בוחר במי שנראה הכי מבוהל.”

אנג’לו, בן למשפחת דייגים מפורטופינו וסטודנט לרפואה, פוגש את דאליה, מוכרת לימונים מסן פרוטואוזו באחת מחופשותיו מבית הספר לרפואה. כשהוא חוזר ללימודיו, מבטיח לכתוב לה יום יום, ומגלה כי דאליה אינה יודעת קרוא וכתוב. אנג’לו מקיים את הבטחתו, כותב לה מידי יום ובחופשתו הבא מלמד אותה קרוא וכתוב. מייד עם תום הלימודים נישאים אנג’לו ודאליה.

אנג’לו ודאליה יודעים ימים יפים ומאושרים, עד שאנג’לו נקרא להתייצב באתיופיה, שם, מגיעה אליו הבשורה המרה על מותה של דאליה.

שני סיפורי אהבה, יפים ומרגשים, כשברקע מלחמה.

שתי טרגדיות, עצב ושכול.

ותקווה.

ויופי.

ואהבה.

גן המכתבים, אליסון ריצ’מן, הוצ’ ידיעות ספרים.

ממליצה בחום.

עוד מהבלוג של ציידת החלומות

רק עם אופנוע.

בס"ד הקפיטריה של בית הספר לרפואה, אי שם במרתפים, קצת ליד חדר המתים, לא היתה מהמקומות האהובים עלי. שתים או שלוש קרני שמש, גם בחורף גשום מפתות יותר אחרי מעבדות מדיפות ריחות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

עשר תובנות על החיים, בריאות, אהבה ומה שביניהם.

בס"ד קצת אחרי חצות, הגיעה אלי למיטה דרדקית מיבבת: "אמא", לחשה בקול, "אני לא מצליחה להרדם, ואני לא אצליח לקום מחר בבוקר לבית הספר, ולא אצליח להקשיב בשיעור, וכבר קראתי מלא ספרים, אפילו משעממים, ואני גם ממש ממש לבד, כי כולם...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מפלצת הפחד שלי.

בס"ד השבועות האחרונים לא היו קלים. היומיים האחרונים היו קשים מנשוא. מוצאת את עצמי משוטטת בלילה, בין חדרי הבית, נכנסת על קצות האצבעות לחדרי הילדים, מתבוננת, מלטפת, מנשקת, מכסה ודומעת. ויד קרה תופסת חזק בלב, חונקת,...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה