הבלוג של ציידת החלומות

נתי שפירא

בת 48 אמא לחמישה ילדים מקסימים רוי, עד, תמר, יהונתן ורבקה-נחמה נשואה 25 שנים לאהוב ליבי מיכאל, חברה בוועד המנהל של "הבית של סוזן" עמותה המשקמת נוער בסיכון, כרגע... חולמת

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מינואר 2014

Project Scus אנסמבל בת-שבע במופע חדש ומומלץ.

24/11/2014

בס”ד

ביום שישי ציפתה לי הפתעה נהדרת מסלונה: הזמנה זוגית לטעימה מהמופע החדש של אנסמבל בת-שבע.

הצטיידתי בחברה (טובה), ובסבלנות אינסופית ומיותרת, שכן שתי דקות אל תוך נווה צדק המשתפצת- נמצאה חניה מיוחלת.

הליכה קצרצרה ברגל, במזג אויר חורפי מינוס, בשכונה הכי יפה בתל-אביב, וכשהגענו למרכז סוזן דלל כבר היו לי מלא עיגולים של שמחה ונחת בלב.

מכאן, לחשה לי הפולניה שעל הכתף, אפשר רק ליפול.

אני נזהרת, לחשתי בחזרה, ותפסתי שני מקומות, לבלונדה ולי, בשורה השלישית.

Project Secus הוא מופע המשלב ארבע מיצירותיו של אוהד נהרין, שקטעים מהן הוצגו בפנינו בהופעה: פארק, בולרו, ג’ורג’ וזלמן וסקוס.

פתח את הארוע בדברים, אוהד נהרין, קצת נבוך בתחילה, נטול פוזה ונרגש בעליל.

“מה נטול פוזה?” לחשה הפולניה, “זו מניפולצה זולה, אני לא מאמינה שאת קונה את זה”

תפסתי את הפולניה בשתי אצבעות, הכנסתי לארנק של הכסף הקטן, סגרתי, ודחפתי עמוק עמוק לתיק, בין חורבות המהפכה הצרפתית לחשבונות עתיקים מהסופר, לא לפני שהסברתי, שמניפולציה או לא, האיש מקסים, מרגש ונו, איך קוראים לזה? חתיך אש. ושתשתוק.

אוהדנהרין

צילום: אני בעצמי

 

שני הקטעים הראשונים שראינו, מתוך “פארק”, היו למעשה קטע זהה, פעם בביצוע הבנים ופעם בביצוע הבנות. לא אהבתי את השילוב של המלל במחול, ופחות התחברתי לקטעים עצמם ולמרות זאת, לא הוצאתי את הפולניה לחפשי.

הקטע הבא שראינו, מתוך ב/ולרו, כאן כבר לא התאפקה הבלונדינית ולחשה לי, שהבולרו של ראוול הוא אחד הקטעים שהיא יכולה לאמר בשקט, שהיא מתעבת ממש. לא נותר לי אלא להסכים איתה. וכמו שצפינו, הפתעה! עיבוד וביצוע של איסאו טומיטה, עם קטע מחול יפה במיוחד, השאירו אותנו בציפיה נרגשת לעוד.

O

צילום: גדי דגון

 

ג’ורג’ וזלמן, היתה היצירה השלישית שזכינו לטעום. חבל שמעט כל כך.

O

 

צילום: גדי דגון

Secus חתם את המופע עם שני קטעים. זה השלב בו נעתקה נשימתי. מזל שהפולניה בארנק התחילה לצרוח שהיא נחנקת, אחרת הייתי שוכחת לנשום. זוהי יצירה מורכבת, כזו שצריך לראות כנראה יותר מפעם אחת. הקסם והיכולות של הלהקה נפרשים פה במלא הדרם, מתוחכם, וירטואוזי ומהפנט.

O

צילום: גדי דגון

 

 

יש משהו שונה ומיוחד באנסמבל, רקדנים צעירים ומוכשרים, בתחילת דרכם המקצועית, מה שלא פוגע אף לא לרגע במיומנויות וביכולות שלהם, אך מוסיף נופך של התרגשות באויר עם קצת חשמל לקינוח.

אוהד נהרין, קוסם תנועות, מכשף איברים, יוצר מילים, משפטים, שפה.

הפולניה שתקה של הדרך חזרה לירושלים.

Project Secus,  אנסמבל בת-שבע, בכורה ביום חמישי הקרוב.

מומלץ ביותר.

 

עוד מהבלוג של ציידת החלומות

רק עם אופנוע.

בס"ד הקפיטריה של בית הספר לרפואה, אי שם במרתפים, קצת ליד חדר המתים, לא היתה מהמקומות האהובים עלי. שתים או שלוש קרני שמש, גם בחורף גשום מפתות יותר אחרי מעבדות מדיפות ריחות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

עשר תובנות על החיים, בריאות, אהבה ומה שביניהם.

בס"ד קצת אחרי חצות, הגיעה אלי למיטה דרדקית מיבבת: "אמא", לחשה בקול, "אני לא מצליחה להרדם, ואני לא אצליח לקום מחר בבוקר לבית הספר, ולא אצליח להקשיב בשיעור, וכבר קראתי מלא ספרים, אפילו משעממים, ואני גם ממש ממש לבד, כי כולם...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מפלצת הפחד שלי.

בס"ד השבועות האחרונים לא היו קלים. היומיים האחרונים היו קשים מנשוא. מוצאת את עצמי משוטטת בלילה, בין חדרי הבית, נכנסת על קצות האצבעות לחדרי הילדים, מתבוננת, מלטפת, מנשקת, מכסה ודומעת. ויד קרה תופסת חזק בלב, חונקת,...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה