הבלוג של ציידת החלומות

נתי שפירא

בת 48 אמא לחמישה ילדים מקסימים רוי, עד, תמר, יהונתן ורבקה-נחמה נשואה 25 שנים לאהוב ליבי מיכאל, חברה בוועד המנהל של "הבית של סוזן" עמותה המשקמת נוער בסיכון, כרגע... חולמת

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מינואר 2014

וכשהמילים שלי, חוזרות לקפץ, לרקד, לחמוק ממני, לא נותר לי אלא להמליץ בחום. נערת ההרדוף, צ’יטרה בנרג’י דיוואקרוני, הוצאת זמורה ביתן.

07/09/2014

בס”ד

אין לי סבלנות.

תקופה כזו, שמשאירה אותי קצרת רוח, נעה בין עליצות בלתי מוסברת למרה שחורה, בין שמחה ותחושת שחרור לאי וודאות מכרסמת, הריכוז ממני והלאה, מילים פורחות, חומקות בורחות ומסתתרות, ואני איתן.

אבל בעיקר, בעיקר חסרת סבלנות.

מה בכל זאת גרם לי לקחת את הספר הירקרק הזה ליד?

מה איפשר לי לפרוש לארבע שעות מן המירוץ המתיש?

מה הקסם שהותיר אותי, לפחות לזמן מה, מחוייכת, נינוחה ושבעת רצון?

נערת ההרדוף הוא פשוט מהספרים האלו, שמותירים טעם טוב, נחת רוח ומזמינים לקרא שוב.

רומן התבגרות המספר את סיפורה של קורובי רוי, בת למשפחה חשובה ומבוססת בכלכותה, יתומה מהוריה הגדלה בבית סבה וסבתה, מקבלת חינוך שמרני ופוריטני משהו.

היא פוגשת ומתאהבת ברג’אט, בן למשפחה עשירה ומודרנית, ונראה כי חלומותיה, על אהבה עזה וסוחפת, מתגשמים.

בליל אירוסיה, נפטר במפתיע סבה, וסודות מהעבר מבצבצים ואינם נותנים לקורובי מנוח.

שקרים, שהוסתרו היטב, מתגלים וטורדים את מנוחתה, וקורובי מחליטה, בניגוד לרצון ארוסה וסבתה, לצאת אל מעבר לים, לארצות הברית הרחוקה, בחיפוש אחר האמת, בחיפוש אחרי אהבתה הבלתי אפשרית של אמה המנוחה.

רג’אט, בכלכותה, נדרש אף הוא להתמודד עם עברו, עם חייו לפני שפגש את קורובי, עם אהבה ישנה שלא מוותרת.

רג’אט, עושה כברת דרך לא קלה, מסע אל תוככי נפשו, אל השקרים והלבטים שלו, ודווקא באותה נקודה, בה הוא מגיע להחלטה, ברגע בו הוא בטוח בדרכו ובאהבתו, הופכת קורובי את הקערה על פיה.

62512009926b

צ’יטרה בנרג’י דיוואקרוני פורשת בפני הקורא רומן יפיפה, נוגע ללב, ומותח, מובילה את הגיבורים בחיפוש אחר אמיתות, דרך שקרים ישנים, תוך התמודדות עם דעות קדומות, גזענות ושנאה, בארץ שמנהגיה נוקשים ואפילו אכזריים. יחד עם קורובי ורג’אט, נסחפים למערבולת גם בני משפחותיהם וחבריהם, ומגלים יופיה של נאמנות, עומקה של חברות, חוזקה של משפחתיות ומעל לכל כוחה של אהבת אמת.

ריחות, מראות, צבעים- מציירים לקורא תמונה חדה, סוערת, ממשית- ומעליה פרושה עלילת הסיפור- שמיכה עוטפת, מלטפת.

התרגום של יעל סלע- שפירו מדוייק וקולח, פרק אחד שקראתי באנגלית, נתן לי תחושה שמעבר לשפה, מובילה אותנו המתרגמת בדיוק למקומות אותם רצתה הסופרת לקחת אותנו.

נערת ההרדוף הוא ספר על אהבה, נוגע בכשרון ובהבנה במגוון הרגשות הפוגשים את גיבוריו. מציג אותם פגיעים, חלשים, קטנוניים לעיתים, לוקח אותנו אל מסע לגילוי חוזקות וכוחות נפש.

כי ככה זה, ממש ככה, כשהאהבה מנצחת.

וכשהמילים שלי, חוזרות לקפץ, לרקד, לחמוק ממני, לא נותר לי אלא להמליץ בחום.

נערת ההרדוף, צ’יטרה בנרג’י דיוואקרוני, הוצאת זמורה ביתן.

 

עוד מהבלוג של ציידת החלומות

רק עם אופנוע.

בס"ד הקפיטריה של בית הספר לרפואה, אי שם במרתפים, קצת ליד חדר המתים, לא היתה מהמקומות האהובים עלי. שתים או שלוש קרני שמש, גם בחורף גשום מפתות יותר אחרי מעבדות מדיפות ריחות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

עשר תובנות על החיים, בריאות, אהבה ומה שביניהם.

בס"ד קצת אחרי חצות, הגיעה אלי למיטה דרדקית מיבבת: "אמא", לחשה בקול, "אני לא מצליחה להרדם, ואני לא אצליח לקום מחר בבוקר לבית הספר, ולא אצליח להקשיב בשיעור, וכבר קראתי מלא ספרים, אפילו משעממים, ואני גם ממש ממש לבד, כי כולם...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מפלצת הפחד שלי.

בס"ד השבועות האחרונים לא היו קלים. היומיים האחרונים היו קשים מנשוא. מוצאת את עצמי משוטטת בלילה, בין חדרי הבית, נכנסת על קצות האצבעות לחדרי הילדים, מתבוננת, מלטפת, מנשקת, מכסה ודומעת. ויד קרה תופסת חזק בלב, חונקת,...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה