הבלוג של נתי אלימלך

nati83

היי! אני נתנאל אלימלך, מאמן כושר אישי וקבוצתי עם יותר מ 7 שנות ניסיון, תפקיד שניתן להגדיר כמטפח ומקדם בריאות ועיצוב גופני. או במילים אחרות: משפר איכות חיים. מאמן נשים וגברים כאחד, במסגרות של קבוצות, זוגות ואימונים... +עוד

היי! אני נתנאל אלימלך, מאמן כושר אישי וקבוצתי עם יותר מ 7 שנות ניסיון, תפקיד שניתן להגדיר כמטפח ומקדם בריאות ועיצוב גופני. או במילים אחרות: משפר איכות חיים. מאמן נשים וגברים כאחד, במסגרות של קבוצות, זוגות ואימונים אישיים. התמחותי העיקרית היא בהרזיה, חיטוב ועיצוב הגוף. בניסיוני, עובד רבות עם נשים לפני, בהריון, ואחרי לידה, מדריך ילדים ילדות ונוער לפעילות גופנית חווייתית, ועובד עם אוכלוסיה מבוגרת. אני מכוון את פעילותי לשמירה על המוטיבציה לכל אורך הדרך ע"י מגוון רחב של ציוד ותכניות אימון, אתגר, חוויית אימון ו... תוצאות!

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מספטמבר 2015

belly-and-workout

הריוניות בעבר, בהווה ובעתיד, או בקיצור: נשים (נשות חיל!), המילים הבאות הן בשבילכן.

הריון, שותפות האדם בתהליך הבריאה, הוא תהליך מדהים, אבל את זה אתן כבר יודעות. הוא גובה מחיר פיזי לא קטן אך שווה הכל, וגם את זה אתן יודעות. הוא מאפשר (ומצריך) לקיים פעילות גופנית מיומו הראשון ועד האחרון ואפילו יום למחרת הלידה, את זה אתן יודעות?

והרי לכן הגישה המודרנית שנתמכת באין ספור מחקרים רשמיים, המלצותיהם ודעותיהם המקצועיות של טובי המומחים, ביניהם רופאים, גינקולוגיים, מיילדות ועוד ברחבי העולם:

אל לכן לחשוש לגורל ההריון או התינוק כשאתן עומדות בפני השאלה האם להתאמן או לא. אל תתחילי להתאמן עכשיו למרתון או לנסות לשבור שיאים בהרמת משקולות כמובן, זה גם לא הזמן לשפר מרכיבי כושר למיניהם, אבל פעילות גופנית מותאמת בהחלט אפשרית, כדאית ואם תשאלו אותי ומומחים נוספים, גם הכרחית – למשך כל ההריון ולאחר הלידה. שוב, פעילות מותאמת. 9 החודשים מתחלקים ל 3 טרימסטרים שלכל אחד מהם האסור והמותר שלו ויש להקפיד על כך, אבל בשום אופן לא להימנע מלהיות פעילה.

הריון זה תהליך שגוזל המון משאבים מהאם ובכלל הוא על חשבונה – מטאפורית ופיזיולוגית. שינויים הורמונאליים רבים, ירידה בקצב חילוף החומרים, קשיים ביציבה, עליה במשקל, קשיים מנטאליים ונפשיים הן מקצתה של מנת חלקה של האם בתהליך (מחלות הריוניות נפוצות נשאיר כרגע בצד).

את הקשיים והנזקים הללו ניתן וצריך למזער וזאת בעזרתה של תרופת הפלא החינמית העונה לשם פעילות גופנית. התשואה על ההשקעה (הנה הכלכלן שבי) היא אדירה:

ההסתגלות המהירה להריון, נשיאתו בקלות, בטן חזקה שתתמוך טוב יותר את תכולת ההריון, מניעת מחלות הריוניות, מיתון העלייה במשקל וסימני המתיחה, השפעה חיובית על מערכות העובר, התרומה לנפש וירידת שיעורי דיכאון, ההכנה ללידה וכמובן ההקלה על הלידה עצמה ומשכה שמתקצר משמעותית, היכולת להשתקם ולחזור מהר לתפקוד ולגזרה (הכושר יישמר) ועוד רבים וטובים – שווה כל טיפת זיעה שתצא מכן.

הריון הוא חוויה שיכולה להיות מאוד טראומטית ויכולה להיות מופלאה. השאלה, כמו בדברים רבים בחיינו, היא איך מתמודדים עם איתו. בידיים שלך, תרתיי משמע, להפוך את החוויה לחיובית ובריאה ולא רק לך, אלא גם לתינוק, לבעלך ובכלל לסובבים אותך.

כמובן שאני חייב לציין שיש להיוועץ ברופא, אבל כל עוד מדובר בהריון תקין (פרט להריון בסיכון ושמירת הריון) ובתנאי שלאם אין מחלות רקע או מחלות הריוניות (על אחת כמה וכמה רעלת הריון), ובתנאי שהפעילות מותאמת לכל שלב במהלך ההריון – פעילות גופנית בהריון מאוד (מאוד!) מומלצת.

מה לעשות, איך, כמה ובאיזה שלב – בהמשך, מדי פעם אתן כאן טיפים ורעיונות. וכמובן תוכלו לראות בזאת הזמנה לייעוץ ואימונים אישיים: נתי 052-9533747, שרית 050-7100473.

ושיהיה במזל טוב! :)

עוד מהבלוג של נתי אלימלך

תצוגה מקדימה

חשיבות המאמץ באימונים - מאת נתי אלימלך

חשיבות המאמץ באימונים כמאמר הסלוגן המוכר "חומוס עושים באהבה או לא עושים בכלל", זה מסביר יופי את העיקרון הפועל גם בעולם הפעילות הגופנית. נכון, תמיד עדיף לעשות משהו, ולו הקל...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

Back on track - מאת נתי אלימלך

Back on track   Rise & shine buddies, rise & shine Let's even open a bottle of wine The holidays are over, vacation was just fine Now back on track, literally, it's about time! Wake up early, get up on your feet Do some Tabata, go running, do HIIT Moderate your eating, ease with sweet Make...

תגובות

פורסם לפני 4 years

מהו קצה גבול היכולת ואיך אני לא נפצע בדרך לשם - מאת נתי אלימלך

בהמשך לפוסט שפרסמתי בנושא חשיבות המאמץ באימונים, נשאלתי: "איך אני יכול לדעת מתי אני לוקח את עצמי לקצה גבול היכולת וזה טוב כמו שאתה מעודד אותנו לעשות, ומתי אני לוקח את עצמי לקצה ופוגע בעצמי"? שאלה מצוינת! התשובה עליה ראויה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה