הבלוג של Dvora Cohen

נשים עם סטייל

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מיולי 2012

“.עד לא מזמן המין הנשי הוגדר על פי רוב ה”מין היפה”, כאשר המין הגברי הוגדר ה”מין החזק .עם הקדמה והמודרניזציה הצליחו הנשים להוכיח לא אחת כי ה”מין היפה” הוא גם ה”מין החזק”.

בעבר הלא רחוק, פחות נשים יצאו לעבוד ולהוות חלק בפרנסת המשפחה, חלק גדול מאד של נשים ואולי יש לומר רוב הנשים בחרו להיות עקרות בית. ואלו שבכל זאת יצאו לעבוד, עבדו שעות ספורות מחוץ לבית כך שנושא אחריות פרנסת המשפחה הוטל על הגברים.

אומנם, אותן נשים שמבחירה או לא היו עקרות בית עבדו לא פחות קשה מבעליהן, שהרי ידוע שתחזוקת בית וגידול ילדים לעיתים הופכת לעבודה הרבה יותר קשה מכל עבודה מחוצה לו, ובכל זאת המין הנשי נחשב לפחות מוערך.

היום בעולם המודרני והטובעני בו אנו חיים, יותר ויותר נשים אם לא הרוב הגדול של נשים, הבוחרות ללמוד ולעבוד בעבודה במשרה מלאה מחוץ לבית. נשים אלו, מאיישות משרות במקומות עבודה מתקדמים ותובעניים בשעות “לא שגרתיות”, בתחומים שלצערנו עדיין נחשבים נשיים כמו: איפור מקצועי הכולל איפור כלות, הוראה, סיעוד וכו’..ולעיתים אף להחזיק בקרירה עצמאית משגשגת. כך שיוצא שנשים מנהלות אורח חיים המשלב שתי משרות כאשר הראשונה היא העבודה בבית הכוללת את תחזוקת הבית, טיפול וטיפוח ילדיהן והשנייה עבודתן מחוץ לבית. ובנוסף לזאת, בעל שצריך יחס ותשומת לב ואם כל זאת לא מספיק שהרי אותן נשים קרייריסטיות הרבה יותר מטופחות לאומת הנשים בעבר, שגם נושא הטיפוח האישי על בסיס קבוע נחשב לעבודה לא פשוטה. ואולי הסיבה לכך טמונה בעובדה שנשים רבות יוצאות לעבוד מחוץ לבית, מה שתורם למימוש עצמי, הגשמה והתאוות כל החלומות גם יחד, ואולי השלמות הפנימית היא שמסייעת לנשים רבות בטיפוח המראה החיצוני וברצון להיראות טוב כל הזמן.

ההבדל המהותי בין הנשים המודרניות לבין הנשים בעבר הוא שהיום יותר נשים שלמות עם הבחירות שלהן בניהול שתי קריירות, ומבינות את העול המוטל על כתפיהן הצרות, ורובן מקיימות זאת על הצד הטוב ביותר. נשים רבות מקפידות על מראה חיצוני אסטטי ומטופח ואף עוברות ניתוחים פלסטיים על-מנת להיראות במיטבן. העובדה כי האישה לוקחת חלק בפרנסת הבית מאפשרת לה את כל הפינוקים וה”מותרות” שאולי היו נמנעים ממנה אם הבעל היה מפרנס יחיד, כמו: טיפולים קוסמטיים, איפור מקצועי, ניתוח אף או מילוי קמטים ועוד…   ולצערנו, העובדה שנשים מתחזקות עם השנים לא תורמת לגברים לשנות גישה ולקחת חלק ולסייע, עדיין מעטות מאד המשפחות בהן הבעל הוא שותף תומך ועוזר בתחזוקת הבית וגידול הילדים. ועדיין ניתן לראות כי בקרב משפחות רבות, גם במקרים בהם העבודה של האישה קשה יותר, רווחית יותר או תובענית יותר מזו של הגבר, הבחירה הטבעית של הגברים היא לא להפוך ל”עקרת בית” או לפחות לקחת חלק בגידול הילדים ותחזוקת הבית.

כך שאיך שלא מסתכלים על זה ה”מין היפה” הוא גם ה”מין החזק

עוד מהבלוג של Dvora Cohen

קורס איפור מקצועי- מקצוע לחיים

איפור היה קיים בתרבות האנושית כמעט משחר הימים. כבר בשבטים הקדומים של אפריקה ניתן למצוא עשויות לשימוש נרחב באיפור לצורך סימול סטאטוס, הבעת כוונות או רגשות כאלו ואחרות או פשוט לשם קישוט ויופי. מאז ועד היום עשה תחום האיפור...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 8 years

עדה לזורגן משיקה קורס חדש של 15 מפגשים

עדה לזורגן היא מאפרת מקצועית בעלת רקורד עשיר בתעשיית האופנה העולמית. עדה עבדה בארה"ב שנים רבות ועבודותיה בתחום האיפור התנוססו מעל עיתוני האופנה המובילים והיוקרתיים בעולם וכן בתצוגות אופנה בין לאומיות רבות. בין היתר...

תגובות

פורסם לפני 7 years

הצבע משתלט על חיינו

אני לא יודעת אם זה בגלל שהמציאות נהיית קשה ושחורה (איום איראני, אבטלה עולה, מחירי מחייה עולים, תאונות דרכים רבות ועוד מטעמים קשים ) או בגלל שאנחנו פשוט אוהבים לגוון אך צבעים הם ללא ספק גורם אופנתי משמעותי אשר אנחנו נהנים...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה