הבלוג של נשות העתיד

מעגל תמיכה ונתינה

לפעמים כל מה שמישהי זקוקה לו - זה שאישה אחת תעזור לה - בכדי להגשים חלום.

עדכונים:

פוסטים: 63

החל מינואר 2016

יום שהתחיל בידיעה הקשה על פיגוע בישוב, רגעים ראשונים של דאגה של אימא ואחריהם התמודדות: לוויות, ניחום אבלים ותכנון קדימה, כדי להבטיח שזה לא יקרה שוב

27/09/2017

מאת: ענת כנפו, חברת מועצת הר אדר

“אימא, יש מחבל בהר אדר”

אלה היו המילים שפתחו את יומי אתמול, מילים שכל אימא ישראלית חוששת מהן מרגע שילדיה באים לעולם.

קשה לתאר את אותן שניות ארוכות, בהן מתרוצצות מחשבות איומות בראש, כשאני שואלת אותו, איפה אתה? והוא אומר לי  “בכיכר”. איזו כיכר? אני שואלת מבועתת, והוא אומר, שהוא בכיכר אבו גוש. כלומר, יצא עם ההסעה כבר מהישוב.

ואני מודה, שמיד עברתי ממוד של אימא למוד של חברת מועצה וחברת ועדת ביטחון, שהמחשבה “מה צריך לעשות עכשיו כדי להציל חיים בישוב?” עברה לי בראש לפני שחשבתי איך אני מרגיעה אותו. הוא בסדר, עכשיו צריך להיות ממוקדים באחרים.

סליחה משה שלי.

מכאן החלה סאגה של מחשבות מהירות שעולות בזמן הישרדותי, יודעת שאין לנו אמבולנס בישוב, ולכן צריך ליידע את צוות הרופאים והפרמדיקים המתגוררים בהר אדר, שיגיעו לאן שצריך. בינתיים בעלי מקריא לי את החדשות הנוראות על חשש לפיגוע בהר אדר, חשש לנפגעים, סיוט אמיתי.

קיבלתי עווית בבטן, “עמית”, אני אומרת לו. עמית הרבשץ, הוא נמצא ראשון בנקודת הבידוק, הוא זה שייפגע ראשון.

מתקשרת מיד לד”ר קרשאי, הטלפון תפוס, סימן טוב אני חושבת לעצמי. ורצה לזירת האירוע.

ענת כנפו מעדכנת את התקשורת בזירת הפיגוע בהר הדר (צילום מסך)

כך החל יום נוראי, ידיעה רודפת ידיעה, התמונה הקשה מתבהרת אט אט, מנסים לתת מידע לתקשורת, יודעים שגם התושבים מקבלים את המידע בדרך זו, ומנסים לעשות מה שנכון. מהר, שקול, כדי למזער נזקים ולתמוך במי שצריך תמיכה.

התושבים שלנו מדהימים. ישראלים שברגעים כאלה נוהגים בחמלה, באהבה ובאחדות (מה שקיים בקבוצת הנשים הנפלאה שלנו בשפע). בבית הספר ובגני הילדים, מיד תגברנו את השמירה. צוותי החינוך הרגיעו את הילדים בכיתות, וחברי המועצה עזרו בניהול המשבר.

בין השאר, ריכזנו את הפועלים הפלסטינים, הרגענו אותם, נתנו להם מזון ושתייה והוצאנו אותם בחזרה הביתה דרך אותו שער.

במשך היום, כשכוחות ביטחון לרוב מסתובבים ברחובות לצד ילדים שיוצאים ממוסדות החינוך, מראה לא מתקבל על הדעת וצורם, התחלנו לדאוג לשאר המטלות החשובות,  כל אחד בתחומו.

ישיבת חירום בעקבות הפיגוע בהר אדר עם ראש המועצה וחברי כנסת

התארגנו ללכת להלוויות, כך שחברי מועצה ובכיריה יגיעו לכל אחת מהן, כל זה מתרחש כשצוותי צילום וכוחות ביטחון מתערבבים עם תושבים בכל פינה.

אני הייתי בלוויה של המאבטח אור אריש ז”ל. חוויה קשה מאד. אור הגן בגופו על הכניסה לישוב, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם המחבל היה נכנס בשער, מרחק 150 מטר מבית הספר עם שתי מחסניות מלאות.

ניסיתי לנחם עד שעה מאוחרת את הוריו, אבי ומיכל הנפלאים.

אין מילים שיכולות לנחם.

אפילו ברגע קשה מנשוא זה, הם גילו חמלה גדולה, לצד אותו כאב עצום שעוד מחכה להם לשארית חייהם, וכששמעו שבמותו ממש ציווה לילדינו חיים, אמרו “תודה לאל, לפחות לא הלכו ילדים”.

משלחות ניחומים יצאו גם לבית המאבטח יוסף עותמאן ז”ל באבו גוש ולביתו של לוחם מג”ב סמ”ר סולומון גברייה  בבאר יעקב.

לווייתו של סמ”ר סולומון גברייה (צילום מסך)

עכשיו עלינו לקדם את השיפורים באבזור הביטחוני שהמלצנו עליו עוד בצוק איתן ושנתקע בגלל ביורוקרטיה, כדי למנוע מקרים נוספים בנקודת הבידוק הרגישה (אם יחליטו להמשיך להכניס פועלים דרכנו). דרוש לנו גם אמבולנס שיציל חיים במקרי אסון או פיגוע (שרת הבריאות לשעבר, יעל גרמן אישרה לנו אמבולנס לפני כ-4 שנים, אבל גם זה נתקע בגלגלי הביורוקרטיה הנעים לאט.

כדי למנוע את המקרה הבא, ישנן פעולות אפורות מאד, ולא הרואיות, שצריך לעשות. פעולות שביצענו לגביהן תחקירים מעמיקים כחברי ועדת ביטחון, המלצות ברורות למנוע את מה שקרה אתמול, אבל להילחם בבירוקרטיה זה לא סקסי, יותר סקסי להחזיק נשק ביד.

אז המסר שלי למובילי ועדות הביטחון היום, הוא, שאמבולנס ומגנומטר יכלו להציל חיים אתמול.

שבט הצופים תומך בכוחות הביטחון בהר אדר

עתה אנו דנים בסוגיה, האם לאפשר לפועלים שפלשתינאים להיכנס בעתיד לישוב דרך שער בידו, ובכלל.

אמון של שנים התרסק. מאות משפחות יפסידו את מקור מחייתן, הורים טמנו את היקר שלהם מכל, ישוב שלם התהפך באחת והכל  בגלל בן עוולה שהוסת והחליט לסיים את חייו בדרך כמרצח שפוגע בכל כך הרבה אנשים בדרך.

זה בערך תמהיל יום האתמול בהר אדר.

שיהיה היום יום טוב ושנשמע בשורות טובות.

עוד מהבלוג של נשות העתיד

תצוגה מקדימה

השבוע בכנסת – מתחילים לתקן את האפליה כלפי עובדים עצמאיים

השבוע שחלף היה שבוע חגיגי ומשמח במיוחד עבור מאות אלפי עובדים עצמאיים במדינת ישראל, לאחר ששתי הצעות חוק העוסקות בשוויון זכויות סוציאליות לעובדים עצמאיים קודמו בכנסת, ועושה רושם שהצעות אלו ישלימו תהליך חקיקה עד סוף המושב...

תצוגה מקדימה

זו גם הילדה שלי

פתחתי את העיתון, מכל הכותרות הכותרת "בודדה באפלה" תפסה מיד את עיני, והמילה שאני כל כך מכירה מחיי האישיים "אוטיסטית". העובדות היבשות: ילדה בת 18, סובלת מאוטיזם ומפיגור קל,...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אנחנו ישנים, הם חופרים

השעה 04:00 לפנות בוקר , אני במרכז הארץ ישנה . הורי בדרום הארץ ביישוב פריגן אשר נמצא במועצה האזורית אשכול . טלפון מקפיץ את שנתי והורי המודאגים בקו השני ״אפרת, יש רעשים מתחת לאדמה, אצל צליל השכנה ממול״. כל המושב על הרגליים,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה