הבלוג של נשות העתיד

מעגל תמיכה ונתינה

לפעמים כל מה שמישהי זקוקה לו - זה שאישה אחת תעזור לה - בכדי להגשים חלום.

עדכונים:

פוסטים: 64

החל מינואר 2016

ביום שישי האחרון רצו זוהר ובנותיה הנעזרות בכיסא גלגלים ליהנות מהנדנדות המונגשות ומגלידה בנמל תל אביב, אך נתקלו במכשול שממש לא חייב להיות קיים

10/07/2017

מאת זוהר גווילי, אימא לשתי בנות מיוחדות, עופריקי בת 14.5 ודנה בת 12

עופריקי ודנה עם אבא שמעון (אלבום משפחתי)

לגדל 2 בנות מיוחדות זה מסע חיים, מסע מיוחד המעמיד אותך לא פעם מול סוגיות שהאדם הנורמטיבי מהיישוב לא יעמוד מולם ואף לא יעלה על דעתו.

ביום שישי האחרון חווינו אירוע משמעותי, כזה שמזכיר לי את אחד הקשיים היומיומיים שלנו – ניידות!

הבנות שלי מתניידות בכיסא גלגלים. מה זה אומר? שלנסוע לכל מקום, קרוב כרחוק זו אופרציה שלמה. יש לנו רכב מיוחד המסוגל להכיל שני כסאות, טרנספורטר מדגם ארוך ומוגבה, דבר המייצר בהכרח קושי משמעותי למצוא חניות עם הרכב הארוך. חשבתם על זה שאפילו רוב החניונים התת קרקעיים אינם מותאמים לרכב גבוה? ולצערנו כשמדובר על חניות נכים מסומנות, במקומות אטרקטיביים ובשעות העומס הן לרוב אינן פנויות. כאן מתחיל הסיפור של יום שישי.

יצאנו לתל אביב לאסוף משהו ובדרך החלטנו שבמקום לחזור הביתה לארוחת ערב, נצא לטייל בנמל תל אביב, להנות מהבריזה, להתנדנד בנדנדות המונגשות ולאכול גלידה שהבנות כל כך אוהבות.

עופריקי ודנה נהנות מנדנדה (אלבום משפחתי)

בתחילה נכנסנו לחניוני רידינג, חייבת לציין שיש שם שפע חניות נכים,  אך כולן היו תפוסות על ידי רכבים רגילים, מודה שבשלב הזה עוד לא הצצתי לראות האם יש תווי נכה על הרכבים. יצאתי משם ונכנסתי לחניות הנמל. בעודי עוברת על פני שני החניונים ראשונים, ראיתי מימין את גן הנדנדות שכולל נדנדות מונגשות, על הנדנדות ראיתי בני נוער וחשבתי שזה הולך להיות סיוט להתמודד עם הנוער הרובץ על הנדנדות הנגישות ולבקש, כמו קבצן, לתת לנו להתנדנד. למה? כי זה קורה תמיד, וזה מכעיס מאוד.

לא דמיינתי שלא אצליח בכלל להגיע לעימות עם בני הנוער על הנדנדות הנגישות, כי כבר בשלב מוקדם יותר, שלב החניה, אצטרך להתמודד עם חוסר רגישות אנושית. וכך היה, שוב כל חניות הנכים היו מלאות ברכבים קטנים (פרט לחניה אחת, בה חנה רכב עם מעלית).

אני לא רוצה חלילה לשפוט או לעשות תחרות של מי נכה יותר, ולכן לא אומרת שכל מי שיש לו רכב קטן ותו משולש (השונה באופן מהותי מתו כיסא גלגלים), צריך את החניות פחות מאיתנו. אבל חשוב לי שיבינו שרכב גדול, ובמקרה שלנו גדול מאוד, לא יכול להנות מההקלות השונות כמו חניה באדום לבן, אם אין הפרעה משמעותית לתנועה, כי הוא תמיד יפריע לתנועה, לא יכול לעלות על מדרכות, כי לא תהייה אפשרות לפתוח מעלית ושלל אפשרויות אחרות.

בשלב זה שהתסכול הצטבר בבטני, התחלתי להציץ על שמשות המכוניות החונות, ולתדהמתי ראיתי שלחלקן אין תו. זה יצר תחושת החמצה ותסכול כל כך עזים שהחלטתי להעלות פוסט בפייסבוק.

התגובות והחיבוק והוירטואלי הזכירו לי שאנחנו עם מיוחד, חם, אוהב ואיכפתי וחיזקו בי את התחושה שרק צריך להעלות את המודעות, להסביר למי שלא באמת חייב, למי שיש לו תו מתוקף היותו מלווה ובודאי למי שאין לו תו, שעבורנו זה ההבדל בין להיות או לא להיות.

זו לא פעם ראשונה שאני נתקלת באירועים כאלה, לעיתים אנשים עזי מצח מחנים ממש לידי, בזמן שאני עסוקה בטקס העלאה או הורדה של כיסאות הגלגלים, כשאין להם כלל תו נכה. או בוחרים להחנות בחניית נכים גם אם כל המגרש פנוי. תזכרו, אם יצאתם להרבה זמן, יגיע נכה שלא תהייה לו חניה פנויה כשהחניון יהיה עמוס.

סתם מחשבה קטנה, על מה יקרה עוד שנייה יוצרת חברה מכילה יותר.

וכיוון שהמציאות לימדה אותנו שעל התחשבות בצורכי אחרים כנראה שאי אפשר להסתמך, ולא תמיד יש פקח או שוטר בסביבה שיוכל לעזור, אפשר להשתמש באפליקציית capester, שפותחה במיוחד כדי לאפשר דיווח אנונימי בזמן על עוולות כמו חנייה בחניית נכים.

embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של נשות העתיד

תצוגה מקדימה

השבוע בכנסת – מתחילים לתקן את האפליה כלפי עובדים עצמאיים

השבוע שחלף היה שבוע חגיגי ומשמח במיוחד עבור מאות אלפי עובדים עצמאיים במדינת ישראל, לאחר ששתי הצעות חוק העוסקות בשוויון זכויות סוציאליות לעובדים עצמאיים קודמו בכנסת, ועושה רושם שהצעות אלו ישלימו תהליך חקיקה עד סוף המושב...

תצוגה מקדימה

זו גם הילדה שלי

פתחתי את העיתון, מכל הכותרות הכותרת "בודדה באפלה" תפסה מיד את עיני, והמילה שאני כל כך מכירה מחיי האישיים "אוטיסטית". העובדות היבשות: ילדה בת 18, סובלת מאוטיזם ומפיגור קל,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אנחנו ישנים, הם חופרים

השעה 04:00 לפנות בוקר , אני במרכז הארץ ישנה . הורי בדרום הארץ ביישוב פריגן אשר נמצא במועצה האזורית אשכול . טלפון מקפיץ את שנתי והורי המודאגים בקו השני ״אפרת, יש רעשים מתחת לאדמה, אצל צליל השכנה ממול״. כל המושב על הרגליים,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה