הבלוג של נשות העתיד

מעגל תמיכה ונתינה

לפעמים כל מה שמישהי זקוקה לו - זה שאישה אחת תעזור לה - בכדי להגשים חלום.

עדכונים:

פוסטים: 64

החל מינואר 2016

הגיע הזמן להבהיר שההורים אינם פרה חולבת. מגיע לנו לרשום את ילדינו לגנים ולצהרונים במחיר סביר

16/05/2017

מאת: ענת כנפו, חברת מועצת הר אדר ופעילה ארצית לקידום החינוך

 השר אריה דרעי (צילום: המכללה האקדמית ספיר)

מאבק הצהרונים והקייטנות עולה מדרגה עם החלטתו של השר אריה דרעי “לדחות” את אישור חוק הקייטנות, שנועד להסדיר את נושא העלויות המוגזמות של קייטנות, וביצועו לשנה הבאה.

אתה בטוח שזו החלטה נבונה, כבוד השר? הרי ההורים זוכרים היטב שבתחילת כהונתה ביטלה הממשלה את “בית הספר של החופש הגדול” שיזמה “יש עתיד” שנועד גם להקל כלכלית על הורי ישראל וגם לוודא איכות החינוך והפיקוח.

משהבעיה לא נעלמה, הבטיחה הממשלה להורים להחליף את ההטבה בחוק משלה, וכך נולד לו חוק הקייטנות ביוזמת חברי הכנסת שאשא ביטון ואמסלם.

הכל טוב ויפה, יש עוד מהמורות שצריך לעבור כדי ליישם, בינתיים אפשר להתעלל קצת בהורים.

המהמורה שצריך היה לעבור היתה אישורו של שר הפנים שאמור לבצע ושר האוצר שאמור לתקצב.

היה זה דרעי שקיבל את תפקיד “האיש הרע” וברגע האחרון מבטל ומאכזב את הורי ישראל.

אם זכור לי טוב, היה זה הוא שאמר: “לקחנו על עצמנו לעצור את ההפקרות בכל הקשור למחירי הקייטנות הגבוהים. החל מהשנה הבאה המחיר יהיה תחת פיקח ויהיה בסיסי. כל ילד זכאי ליהנות מקייטנה במחיר סביר”.

חיים ביבס (צילום: איל יצהר)

אבל זה היה לפני שדיבר עם יו”ר השלטון המקומי חיים ביבס שהזכיר כנראה לדרעי כמה הוא צריך את ראשי הרשויות, ואיזה סיבוב גדול הם עושים על ההורים דרך הצהרונים, הקייטנות והחוגים.

מר דרעי היקר, אנחנו בפירוש לא מקבלים את הטיעון החלש שלך שאומר שאין לרשויות מספיק זמן להיערך לקייטנות. אל תזלזל באינטליגנציה שלנו ההורים או בזיכרון שלנו. אנו זוכרים היטב שבית הספר של החופש הגדול היה אחלה קייטנה, אנחנו לא טיפשים, ומבינים היטב המערכת מכירה כבר את ההיערכות כשיישמה את תכנית לפיד ופירון שנתנה מענה למצוקת ההורים והילדים בחופש הגדול. ואנחנו זוכרים היטב כמה באמת עלה לרשויות לתת שירות איכותי ומקצועי לילדים בעלות שווה לכל נפש.

350 ש״ח לקייטנה עד 13:00 ו 650-700 ש״ח לצהרון עד 17:00.

כל היתרה זה רווח של ראשי רשויות.. אנחנו מבינים זאת היטב.

הסיבה האמיתית היא, השר דרעי היקר, שראשי רשויות מרוויחים מהקייטנות כשם שהם מרוויחים מהצהרונים. במילים אחרות, במקום להכריח אותם להשיג כסף לתקציב שלהם שלא דרך כיס ההורים, אתה מאפשר להם לגזול אותנו עוד ועוד.

דרעי, אכזבת

היתה לך הזדמנות חד פעמית לקבוע הקלה על עול ההורים, כל ההורים, ללא פוליטיקה, ללא סחטנות פוליטית, בלי הבדלי קואליציה ואופוזיציה.

אהבת חינם קוראים לזה דרעי יקר. אהבת חינם.

ולצערנו החלטת אחרת.

ככל שזה תלוי בי, החלטתך תעלה לממשלה הזו בכהונתה.

דע מאיפה באת דרעי. מש״ס המיתולוגית שהבטיחה לעזור לחלשים, ולאן אתה הולך. למקום עם הרבה פחות השפעה בקואליציה כי קץ עם ישראל בסחטנות פוליטית ובפלגנות.

אנחנו ההורים נאבק על זכותנו לשלם עלות בלבד על צהרונים, קייטנות וחוגים ואתם ראשי המועצות, הזיזו את עכוזיכם והביאו תקציבים לרשות במקום שורות אלו בתקציב כי אנחנו לא נוותר.

אנחנו דורשים להפסיק את ההפקרות ולהחיל את הפיקוח על מחירי הצהרונים והקייטנות, ההורים אינם פרה חולבת!

 

עוד מהבלוג של נשות העתיד

תצוגה מקדימה

השבוע בכנסת – מתחילים לתקן את האפליה כלפי עובדים עצמאיים

השבוע שחלף היה שבוע חגיגי ומשמח במיוחד עבור מאות אלפי עובדים עצמאיים במדינת ישראל, לאחר ששתי הצעות חוק העוסקות בשוויון זכויות סוציאליות לעובדים עצמאיים קודמו בכנסת, ועושה רושם שהצעות אלו ישלימו תהליך חקיקה עד סוף המושב...

תצוגה מקדימה

זו גם הילדה שלי

פתחתי את העיתון, מכל הכותרות הכותרת "בודדה באפלה" תפסה מיד את עיני, והמילה שאני כל כך מכירה מחיי האישיים "אוטיסטית". העובדות היבשות: ילדה בת 18, סובלת מאוטיזם ומפיגור קל,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אנחנו ישנים, הם חופרים

השעה 04:00 לפנות בוקר , אני במרכז הארץ ישנה . הורי בדרום הארץ ביישוב פריגן אשר נמצא במועצה האזורית אשכול . טלפון מקפיץ את שנתי והורי המודאגים בקו השני ״אפרת, יש רעשים מתחת לאדמה, אצל צליל השכנה ממול״. כל המושב על הרגליים,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה