הבלוג של נשות העתיד

מעגל תמיכה ונתינה

לפעמים כל מה שמישהי זקוקה לו - זה שאישה אחת תעזור לה - בכדי להגשים חלום.

עדכונים:

פוסטים: 64

החל מינואר 2016

בנה של מרים חנק אותה למוות על רקע סכסוך כספי ביניהם. חברי קיבוץ מחניים, שם התגוררה הנרצחת לא היו מודעים לבעיות והוכו בתדהמה

13/03/2017

מאת: אורית שני

מרים אילתי ז"ל

לפני מספר שבועות, ביום האהבה, 14.2.17, השתתפתי באירוע למען הפסקת האלימות נגד נשים ואלימות במשפחה .

אירוע של ריקוד, אירוע עולמי, בכל העולם רוקדים ביום הזה את אותו ריקוד . ריקוד של אהבה לנשים, לאנשים, לילדים נפגעי אלימות במשפחה, ריקוד שבא לומר די! די לאלימות!

פגשתי שם נשים שיצאו מן המעגל הזה וגם התגברו ובנו חיים חדשים, וגם מהוות השראה לאחרות לעשות מעשה ולצאת ממעגל האלימות.

ובזיכרוני מיד עולה אישה, אישה שלא הכרתי עד שפתחתי את העיתון לפני כשנה ו”זכיתי” להכיר אותה. מרים אילתי, בת 75 מקיבוץ מחניים, נרצחה על ידי בנה בן ה-50  ב 13.4.16. כלי הרצח: מכות. אלו הפרטים שמצאתי בכתבה בעיתון הארץ. עבורה זה כבר מאוחר מידי, היא לא תוכל לספר איך פתרה את הבעיה.

חיפשתי עוד מידע ואז הבנתי שהפרטים הנוספים ממש לא משנים. יש כאן סיפור על בן שרצח את אמו .כן, בן שרצח את אמו על רקע של סכסוך כספי. בן שלקח את אמו מילדיה ונכדיה. והיא בעצם עזרה לו ונתנה לו לגור בביתה ונתנה לו כספים רק. שזה לא הספיק לו והוא רצה עוד!

חשבתי על חוטי הרוע שהקיפו את האישה הזו. החוטים שטווה סביבה בנה עד שגרם למותה.

איך בכלל אפשר להבין שבן ,ילד שגדל ברחמה של אם, גדל בביתה יוכל לטוות קורים של רוע כל כך גדול ויחבוט בה עד מוות – רק כי לא הסכימה לעזור לו בדרך שבחר. מעשה שאינו נתפס. ואיזו טראומה זו לבני המשפחה האחרים, הבת, הנכדים, שאר המשפחה.

ובתגובות על המאמר בעיתון היו שכתבו – טרגדיה משפחתית, סוג של קבלת המצב הנוראי שבו אנשים לוקחים את חייהם של בני משפחתם , האם זה אירוע בלתי נמנע?

ואני שואלת: איך זה שאף אחד לא ידע שיש סכסוך כזה במשפחה? איך זה שכולם מסביב הופתעו? איך אדם ובטח חלק ממשפחה יכול להיות כל כך אכזר ? ואיך זה שאנחנו כחברה נאורה לא מצליחים למגר או לפחות לצמצם את התופעה הזו של רצח בתוך המשפחה?

בואו נזכור את מרים שבטוח רצתה רק ליהנות עם הנכדים ולחיות את אחרית ימיה בשקט

ולזכרה בואו נהיה ערניים למה שקורה בסביבתנו , ואולי נוכל להציל נפש אחת שחיה בסביבתנו ממוות כל כך מיותר ואכזר.

אורית שני  , חג האהבה 14.2.2017

עוד מהבלוג של נשות העתיד

תצוגה מקדימה

השבוע בכנסת – מתחילים לתקן את האפליה כלפי עובדים עצמאיים

השבוע שחלף היה שבוע חגיגי ומשמח במיוחד עבור מאות אלפי עובדים עצמאיים במדינת ישראל, לאחר ששתי הצעות חוק העוסקות בשוויון זכויות סוציאליות לעובדים עצמאיים קודמו בכנסת, ועושה רושם שהצעות אלו ישלימו תהליך חקיקה עד סוף המושב...

תצוגה מקדימה

זו גם הילדה שלי

פתחתי את העיתון, מכל הכותרות הכותרת "בודדה באפלה" תפסה מיד את עיני, והמילה שאני כל כך מכירה מחיי האישיים "אוטיסטית". העובדות היבשות: ילדה בת 18, סובלת מאוטיזם ומפיגור קל,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אנחנו ישנים, הם חופרים

השעה 04:00 לפנות בוקר , אני במרכז הארץ ישנה . הורי בדרום הארץ ביישוב פריגן אשר נמצא במועצה האזורית אשכול . טלפון מקפיץ את שנתי והורי המודאגים בקו השני ״אפרת, יש רעשים מתחת לאדמה, אצל צליל השכנה ממול״. כל המושב על הרגליים,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה