הבלוג של נשות העתיד

מעגל תמיכה ונתינה

לפעמים כל מה שמישהי זקוקה לו - זה שאישה אחת תעזור לה - בכדי להגשים חלום.

עדכונים:

פוסטים: 64

החל מינואר 2016

בוקר טוב כנסת ישראל, בוקר טוב לשרים נכבדים, לחברי הממשלה ולעומד בראשה. מתי שכחתכם שאתם אמורים לעבוד בשבילי והתחלתם לעבוד בשביל עצמכם?

22/12/2016

הממשלה ה-34 בהרכבה הראשוני (צילום: חיים זך/לעמ)

מתי שכחתם שהציבור נושא אליכם את עיניו, וכשאתם מזלזלים בחוקים, החוקים אותם אתם עצמכם קובעים, אתם למעשה נותנים לגיטימציה לכל אזרח במדינה להפר את החוק כראות עיניו?

הלו, בחרנו אתכם כדי להנהיג את המדינה. כשהלכנו לקלפיות ביום הבחירות ונתנו לכם את הקול שלנו, עשינו זאת כי האמנו שאתם האנשים הראויים להוביל את המדינה האהובה שלנו. ציפינו שתעשו הכל כדי שישראל תהיה מקום טוב ובטוח יותר לחיות בו.

ומה קורה בפועל?

אני פותחת את העיתון ומגלה שביום בו נשיא לשעבר, אנס מורשע, מקבל קיצור של עונשו, חבר כנסת מטעם הרשימה המשותפת מבריח טלפונים לכלא לעצורים ביטחוניים, תוך שהוא מנצל את חסינותו הפרלמנטרית.

בעמוד אחר בעיתון מתואר בפירוט איך שבעה מחברי הקואליציה קיבלו תשלום של כמעט רבע מיליארד שקלים מקופת המדינה, אותם יוכלו להפנות כל אחד למטרותיו האישיות, ללא מעורבות של האוצר, ללא שום וועדה ומבלי שאף אחד יפקח עליהם. ההסדר הזה “קונה” את הצבעתם של אותם ח”כים (רובם חברי הליכוד אך גם יו”ר יהדות התורה הצטרף לחגיגה), על מנת להבטיח שתקציב המדינה יאושר ויאפשר לממשלה המושחתת ביותר שהייתה פה מאז ומעולם, לשמור על שלמותה למשך שנתיים נוספות.

מדובר בממשלה שמנסה לעקוף פסיקות של בג”צ באמצעות חקיקה בדיעבד (פרשיית עמונה למי שהספיק לשכוח).

נראה לכם שזה הכל? ממש לא. אני רק מתחממת:

מאז הבחירות האחרונות במרץ 2015, היו לנו חבר כנסת ממהליכוד וחבר כנסת מהבית היהודי שהתפטרו על רקע חשדות בהטרדה מינית; כתב אישום חמור על קבלת שוחד שהוגש נגד חבר כנסת מהמחנה הציוני; נמצאה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד 16 חשודים בפרשת שחיתות בישראל ביתנו ובמשרד הקליטה; הפרקליטות המליצה להעמיד לדין את רעיית ראש הממשלה בגין 3 פרשיות שונות של קבלת דבר במרמה ושימוש לא הולם בכספי ציבור; המשטרה חקרה פרשיות שחיתות בהן היו מעורבים יו”ר האופוזיציה ושר הפנים (שהוא עצמו עבריין מורשע לשעבר); הוחלט להגיש כתב אישום בגין תקיפת עובד ציבור נגד חבר כנסת מהליכוד (שהשמועות אומרות בין השאר שבעבר ניהל קזינו וסרסר בנשים – אבל אלו כנראה רק שמועות).

וזה עוד לפני שאמרתי מילה על פרשת הצוללות.

ראש הממשלה וצוללת (צילום: קובי גדעון/לעמ)

אם היינו הופכים את הרשימה הזו לתוכנית טלוויזיה זה היה מתאים יותר כפרק של סדרת זינזאנה מאשר לשידור של ערוץ הכנסת.

מתישהו במהלך השנים שכחו חברי הפרלמנט את תפקידם, ואנחנו שכחנו להזכיר להם אותו. לא יתכן שהשחיתות, העבריינות והבריונות הפכו לנורמה שלטונית. זו נורמה רעה שמחלחלת לשלטון המקומי ולכל פינה במגזר הציבורי.

אנחנו חייבים לדרוש שנבחרי הציבור שלנו יהיו זכים מכל עברה, נקיים מכל רבב.

שתי הצעות חוק שהוגשו בקדנציה הזו על ידי יאיר לפיד וחברי סיעת יש עתיד, במטרה לצמצם את השחיתות בצמרת השלטונית:

1. הצעת חוק המאבק בשחיתות הציבורית שמטרתה להרחיק עובדי ציבור שסרחו וקובעת כי ראש ממשלה, שר, סגן שר, חבר כנסת או ראש רשות שהורשע בעבירה שיש עמה קלון, לא יוכלו להתמודד בבחירות לכנסת או לרשות מקומית או לכהן בתפקידים ציבוריים בכירים.

2. הצעת חוק חסינות חברי הכנסת, זכויותיהם וחובותיהם, הצעה שנועדה להעמיק את הפיקוח על ענייניהם הכספיים של חברי הכנסת, על מנת למנוע מצבים של ניגוד עניינים.

אני קוראת לציבור כולו לדרוש מנבחריו להצביע בעד הצעות חוק אלו ולעצור את גלגל השלג הזה שהופך את בית הנבחרים שלנו לבית של כלימה וקלון.

 .

** הכותבת: ענבר בזק, יועצת עסקית, תושבת יובלים ממובילות מחאת העצמאים. 

עוד מהבלוג של נשות העתיד

תצוגה מקדימה

השבוע בכנסת – מתחילים לתקן את האפליה כלפי עובדים עצמאיים

השבוע שחלף היה שבוע חגיגי ומשמח במיוחד עבור מאות אלפי עובדים עצמאיים במדינת ישראל, לאחר ששתי הצעות חוק העוסקות בשוויון זכויות סוציאליות לעובדים עצמאיים קודמו בכנסת, ועושה רושם שהצעות אלו ישלימו תהליך חקיקה עד סוף המושב...

תצוגה מקדימה

זו גם הילדה שלי

פתחתי את העיתון, מכל הכותרות הכותרת "בודדה באפלה" תפסה מיד את עיני, והמילה שאני כל כך מכירה מחיי האישיים "אוטיסטית". העובדות היבשות: ילדה בת 18, סובלת מאוטיזם ומפיגור קל,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אנחנו ישנים, הם חופרים

השעה 04:00 לפנות בוקר , אני במרכז הארץ ישנה . הורי בדרום הארץ ביישוב פריגן אשר נמצא במועצה האזורית אשכול . טלפון מקפיץ את שנתי והורי המודאגים בקו השני ״אפרת, יש רעשים מתחת לאדמה, אצל צליל השכנה ממול״. כל המושב על הרגליים,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה