הבלוג של נשות העתיד

מעגל תמיכה ונתינה

לפעמים כל מה שמישהי זקוקה לו - זה שאישה אחת תעזור לה - בכדי להגשים חלום.

עדכונים:

פוסטים: 64

החל מינואר 2016

תמיד האמנתי בשוויון בין המינים אבל לא הגדרתי את עצמי כפמיניסטית כי אני לא ”שורפת חזיות”. עד שהבנתי שיש הגדרות שונות של פמיניזם ומצאתי את אזור הנוחות שלי

19/09/2016

זהר זמיר אלטרמן יריב

 היי אני זהר זמיר מעמק יזרעאל וצפונית מלידה.

מאז שאני זוכרת את עצמי, פרצתי מסגרות, לא אהבתי לחיות בתחושה של כלוב, כי מישהו החליט שכך צריך להיות.

הייתי טום בוי תמיד ילדה בחברת הבנים, אבל גם הראשונה שאמרה לילד ביסודי, שאני אוהבת אותו. כמו כן לא הגדרתי את עצמי, למה ומי אני? אבל דעתנית ואפילו חצופה. אומרת את כל אשר על ליבה, לא נותנת לפחד מפני מה יגידו? או איך יגיבו?

יש אשר אומרים חוסר טאקט, ואני שואלת מי המציא את הטאקט? האם לפנות את הנפש ממשהו מעיק זה חוסר טאקט?

אז אומרים לי זה לא העיתוי המתאים, ואני אומרת אין דבר כזה עיתוי מתאים. כשמשהו מעיק צריך לפרוק.

מאז שאני עומדת על דעתי, הבעתי את דעתי על חוסר השיוויון המגדרי, בעיקר בשני נושאים מרכזיים הטרדות מיניות, ושכר שווה לנשים וגברים. ועדיין לא הגדרתי את עצמי בכל צורה שהיא.

בעבר חוויתי הטרדות מיניות, אבל אתן זוכרות את הטום בוי? נשארתי כזאת ולא נתתי לעצמי להיות קורבן, והשארתי את המקרבן עם ה”זנב” כואב (מטאפורה). ידעתי שיש לי את העוז לעשות מעשה ולא לתת לאף אחד לפלוש לי למרחב המוגן שלי וכשמישהי שנפגעה מאלימות, היה לי בתחילה לקבל את העובדה שהיא לא נלחמה והפכה קורבן.

ככל שהתבגרתי הבנתי שלא כולן כמוני, הייתי שבויה בקונספציה תבניתית, והתחלתי קצת לשנוא את עצמי, הרי אני לא אוהבת הגדרות ותבניות. מאז משהו בי הישתנה וחשתי אמפטיה כלפי כל אישה, נערה וילדה שעברה אלימות על כל סוגיה.

אף פעם לא הבנתי ועד היום לא נתפס במוחי, איך גבר מרוויח יותר מאישה, כאשר שנייהם נושאים באותה המשרה. למרות שרק עובדי הקבלן מרוויחים ברוב המקרים שכר שווה (עובדות ניקיון, מאבטחות), אבל הן שייכות לדרגת השכר הנמוכה במשק. ככל שעולים בדרגת השכר משהו בשיוויוניות הזאת נגמר. וזה מקומם! האם בגלל שאנחנו אמהות?

אבל מה עם נשים כמוני שבהחלטה מודעת, החלטנו לא להביא ילדים לעולם? או כאלה שאין להן ילדים מסיבות אחרות?

וגם אם יש אמהות, זה רק אומר שהן מסורות יותר, הרי יש להן אחריות כבדה יותר ולכן גם עבודתן תעשה בהתאם. אז מדוע אינן מקבלות שכר שווה?

כל אלה ועוד היו סוגיות שהטרידו אותי ועדיין לא הגדרתי את עצמי, ואולי פחדתי להגדיר את עצמי עם הפמיניזם, שהיה עבורי מאוד קיצוני הרי אני לא “שורפת חזיות” ואני כן אישה ששוחה היטב בעולם הגברי.

התנדבתי במג”ב 15 שנים. הייתי רב”שית (רכזת ביטחון שוטף), ביישוב שלי 4 שנים. אני מדברת בשפה שגברים מבינים, אבל אני יודעת גם להיות אישה בעולם הזה.

והנה הצטרפתי למפלגת “יש עתיד” ששמה את השיוויון המיגדרי בסדר העדיפיויות שלה, ודרך המפלגה קיבלתי מלגת לימודים, לקורס של ויצ”ו ”מובילות סדר חברתי חדש”.

ובקורס הזה למדתי שפמינזם אינה מילה גסה, ושיש סוגי פמינזם שונים שאני בהחלט יכולה להזדהות עם חלקם. וכן להפסיק לפחד מלהגדיר את עצמי ואף להיות גאה בכך שאני פמינסטית.

אז עכשיו אני צועקת בקול גדול  אני זהר זמיר ואני פמניסטית!!

עוד מהבלוג של נשות העתיד

תצוגה מקדימה

השבוע בכנסת – מתחילים לתקן את האפליה כלפי עובדים עצמאיים

השבוע שחלף היה שבוע חגיגי ומשמח במיוחד עבור מאות אלפי עובדים עצמאיים במדינת ישראל, לאחר ששתי הצעות חוק העוסקות בשוויון זכויות סוציאליות לעובדים עצמאיים קודמו בכנסת, ועושה רושם שהצעות אלו ישלימו תהליך חקיקה עד סוף המושב...

תצוגה מקדימה

זו גם הילדה שלי

פתחתי את העיתון, מכל הכותרות הכותרת "בודדה באפלה" תפסה מיד את עיני, והמילה שאני כל כך מכירה מחיי האישיים "אוטיסטית". העובדות היבשות: ילדה בת 18, סובלת מאוטיזם ומפיגור קל,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אנחנו ישנים, הם חופרים

השעה 04:00 לפנות בוקר , אני במרכז הארץ ישנה . הורי בדרום הארץ ביישוב פריגן אשר נמצא במועצה האזורית אשכול . טלפון מקפיץ את שנתי והורי המודאגים בקו השני ״אפרת, יש רעשים מתחת לאדמה, אצל צליל השכנה ממול״. כל המושב על הרגליים,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה