הבלוג של נשות העתיד

מעגל תמיכה ונתינה

לפעמים כל מה שמישהי זקוקה לו - זה שאישה אחת תעזור לה - בכדי להגשים חלום.

עדכונים:

פוסטים: 64

החל מינואר 2016

הילדים הרכים שלנו, הקטנטנים בגילאים הפגיעים ביותר מופקרים במסגרות ללא פיקוח והמטפלות שלכם מקבלות שכר רעב. איך אנחנו לא מקימים קול זעקה לשנות את המצב הזה?

25/05/2016

אימא, אבא, בכל יום אתם לוקחים את הילדים הרכים שלכם ומפקידים אותם בידיים מסורות של מטפלות נפלאות. בכל בוקר מקבלת המטפלת את הפעוט בחיבוק ובחיוך, שעות ארוכות היא דואגת לכל צרכיו ולצורכי שאר הילדים בגן במסירות ובאהבה. בכל חודש היא מקבלת על מסירותה, על עבודתה הקשה ועל האחריות הגדולה המוטלת על כתפיה שכר מינימום. היום אמורות היו המטפלות לשבות, בוודאי נשמתם לרווחה כאשר נודע על ביטול השביתה, כנראה תמורת כמה פירורים שנזרקו לעבר המטפלות, אבל עצרו רגע וחשבו, האם זה הוגן שמי שבפועל מגדלת את הילדים שלנו, מי שאחראית על רווחתם, אושרם, בטיחותם וחינוכם ברוב שעות הערות שלהם, לא תתוגמל כראוי? יותר מזה, האם זה לטובת הילדים שלכם?

בכל יום, אנחנו מפקידים את ילדינו הרכים במעונות, משפחתונים וגנים, כדי שנוכל לצאת לעבוד ולפרנס אותם. רבע מילדי ישראל בגילאי 0-3 נמצאים במסגרות מפוקחות, האחרים – לא. 75% מילדי ישראל נמצאים במסגרות  ללא רישיון וללא פיקוח. מסגרות שברוב המקרים הן מסגרות מצוינות, אבל ללא תנאים מינימליים שיבטיחו את בטחון הילדים שלנו ותנאי העבודה לש המטפלות הם חלק בלתי נפרד ממנו. בישראל 2016, כל אחד יכול לפתוח פעוטון בכל מקום – במבנה שלא נבדקה בו בטיחות תשתיות החשמל והגז, במבנה שאולי עוד יש בו אסבסט או במרתף טחוב. המטפלות הן נשים מסורות מאוד, אבל אף אחד לא דואג שהן יעבור הכשרה קריטית בעזרה ראשונה, שיהיה להן רקע בחינוך ילדים בגיל הרך, או שהן יקבלו שכר הוגן.

גן ילדים במרתף טחוב (צילום: יערה די סגני)

שוק הפעוטונים והגנים הוא שוק פרוץ, שוק ללא חקיקה מוסדרת ושוק שנמצא תחת חסות משרד ממשלתי שאין לו כל נגיעה לילדים ולצורכיהם – משרד הכלכלה. המצב הזה לא ישתנה כל עוד אנחנו, ההורים, לא נקים קול זעקה ונדרוש שני דברים פשוטים: תנאים ראויםי לילדים שלנו ותנאים ראויים לשותפות שלנו, המטפלות שלהם.

צילום מסך מהטוויטר של ח"כ חיילם ילין

ח”כ חיים ילין, הנלחם להסדרת החינוך לילדים בגילאי 0-3 הסביר את זה מצוין:

אין צורך ברישיון, אין צורך בהשכלה, אין צורך בתעודת יושר

כמעט כל אחד יכול לפתוח פעוטון ומעון ולקחת אחריות על הדבר היקר לנו מכל – ילדנו. מדובר במחדל שכולם מבטיחים לטפל אבל אף אחד לא עושה דבר.

הצעת חוק פיקוח מעונות יום שהגשתי, באה במטרה להעביר את אחריות מעונות היום ממשרד הכלכלה למשרד החינוך ולקבוע הסדר כולל לעניין רישוי ופיקוח.

כולם בוחנים, כולם בודקים, אך אף אחד לא מבצע.
לא צריך עוד וועדות ועוד בדיקות!
זה הזמן של שר החינוך להראות מנהיגות ולפעול בנושא.
חבל ששר החינוך לא נלחם על עתיד ילדנו ודואג למעונות היום, כפי שיו”ר הבית היהודי נפתלי בנט, נלחם למען כותרת בעיתון עם איומי סרק
חוק מעונות היום נולד ב-1965 מתוך כך שאימהות יצאו לעבוד ולא תפיסה חינוכית. שיווין מגדרי – כיום אימהות עובדות, ובמעונות אין חינוך. כיום המסגרת היא של שמרטפות ולא מסגרת חינוכית החשובה לגילאי 0 עד 3, שהם גילאים משמעותיים לעיצוב אישיותו של הילד.
כל ילדי ישראל זכאים לקבל חינוך וטיפול ברמה גבוהה ובמעון בטיחותי הנמצא בפיקוח. ולכן יש חשיבות רבה להסדיר את רישוי מעונות יום לפעוטות ופיקוח עליהם, שנועד להגן על שלומם, על בטיחותם, על זכויותיהם ועל כבודם של פעוטות השוהים במעונות אלה, והכל לשם הבטחת מתן תנאים נאותים וסביבה טיפולית-חינוכית הולמת לפעוטות כאמור ומילוי צורכיהם החינוכיים, החברתיים, הפיזיים והרגשיים.
אל תרפו מהשביתה, תוציאו את כל ההורים לרחובות – ממשלת ישראל מבינה רק כוח. מחובתה של הממשלה לפעול לשם הבטחת מתן תנאים נאותים וסביבה טיפולית-חינוכית הולמת לילדנו.

ח"כ חיים ילין (צילום: אלעד גוטמן)

עוד מהבלוג של נשות העתיד

תצוגה מקדימה

השבוע בכנסת – מתחילים לתקן את האפליה כלפי עובדים עצמאיים

השבוע שחלף היה שבוע חגיגי ומשמח במיוחד עבור מאות אלפי עובדים עצמאיים במדינת ישראל, לאחר ששתי הצעות חוק העוסקות בשוויון זכויות סוציאליות לעובדים עצמאיים קודמו בכנסת, ועושה רושם שהצעות אלו ישלימו תהליך חקיקה עד סוף המושב...

תצוגה מקדימה

זו גם הילדה שלי

פתחתי את העיתון, מכל הכותרות הכותרת "בודדה באפלה" תפסה מיד את עיני, והמילה שאני כל כך מכירה מחיי האישיים "אוטיסטית". העובדות היבשות: ילדה בת 18, סובלת מאוטיזם ומפיגור קל,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אנחנו ישנים, הם חופרים

השעה 04:00 לפנות בוקר , אני במרכז הארץ ישנה . הורי בדרום הארץ ביישוב פריגן אשר נמצא במועצה האזורית אשכול . טלפון מקפיץ את שנתי והורי המודאגים בקו השני ״אפרת, יש רעשים מתחת לאדמה, אצל צליל השכנה ממול״. כל המושב על הרגליים,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה