הבלוג של נשות העתיד

מעגל תמיכה ונתינה

לפעמים כל מה שמישהי זקוקה לו - זה שאישה אחת תעזור לה - בכדי להגשים חלום.

עדכונים:

פוסטים: 64

החל מינואר 2016

אין דבר שיכול להוציא אימהות מאיזון יותר מאשר הרגע שבו הן מגלות שילדם או ילדתן האהוב/ה חווים מסע השפלות ואינם מוגנים כפי שאנו מצפים שיהיו

13/04/2016

חמש השנים הראשונות בחיי ילדים מלאות בהתרחשויות ובהתפתחות שכלית, מוטורית ורגשית. התינוק, שרק לא מזמן נולד, הופך במהירות לילד שרץ, קופץ, מדבר וצוחק, ילד עם דעות משלו, עמדות ורצונות. במהלך חמש השנים הראשונות הילדון הקטן מעצב אישיות ייחודית לו וממשיך להתפתח. אך עד שהוא בעל יכולת לומר מה טוב עבורו ומי עושה לו רע – ישנה תקופה מדאיגה, מלחיצה שמדירה שינה מעיני ההורים.

כאמא לשלושה ילדים שיצאה לעבוד לאחר חופשות הלידה, יצאתי תמיד מגדרי לוודא שהידיים שבהן אני מפקידה את ילדיי בבקרים הינן ידיים דואגות, חמות, איכפתיות ומכילות שיענו על הצורך הכל כך חשוב ומשמעותי עבור תינוקות וילדים רכים בשלבי התפתחותם הראשוניים.

בגיל 28 ילדתי את התאומים שלי, עמית ודניאל, ולאחר כארבעה וחצי חודשים שבתי לעבודה לאחר שתרתי וחיפשתי אחר מטפלת שתבוא אלינו הביתה שעה שאני בעבודה. לצערי הניסיון הזה לא צלח והחלטתי שמטפלת יותר לא תכנס לביתי וחיפשתי פעוטון מומלץ עם עוד תינוקות שיהווה עבורי אינדיקטור למקום איכותי. שוחחתי עם ההורים ושמעתי רק תשבחות. החלטתי שזו ההזדמנות שלי לנסות. בתחילה נראה שמדובר במטפלת שהיא אישה איכותית, נקייה , איכפתית, אך גם כאן- הניסיון שלנו היה מר. בתי עמית סבלה מאלרגיה שבעקבותיה אפה דלף והמטפלת החליטה לשים אותה בשמש בכדי שהנזלת תתייבש. כשהגעתי לאסוף את ילדיי מצאתי את עמית בתוך הסלקל בגינה בשמש ללא השגחה, חמה ומיובשת. עוד נסיון שכשל.

מכאן אובדן האמון באנשים הלך והתרחב, הבנתי שאיני יכולה לסמוך על מטפלות בביתן והכי נכון יהיה למצוא גן איכותי שיענה על הצרכים הבסיסיים של ילדיי האהובים: יד חמה ותומכת, חיבוק, הכלה, משחק ומקום שיתן להם יכולת להתפתח להחכים ולחקור.

לצערי גם הנסיון הזה  לא צלח, המטפלת שטיפלה בקבוצת התינוקות היתה עסוקה בריב עם מנהל הגן ונטשה את התינוקייה.

הוצאתי את דניאל ועמית מהגן הזה ובעקבות המלצות חמות והיכרות אישית עם אחת ממנהלות גן פרטי אחר בעיר והעברתי את ילדיי אליה בתקווה שזו תהיה המסגרת האחרונה.

סוף סוף הגענו לרגע הזה שהורים מייחלים לו. שקט, שלווה ואמון מלא באנשים שבידם אנו מפקידים את ילדינו .

כשילדיי עברו לגן עירייה בגיל 3 סיימנו את הסאגה של גני ילדים ומסגרות ללא פיקוח או בפיקוח חלקי.

לאחר ארבע שנים וארבעה חודשים נולדה בתנו הקטנה, רביד, שהביאה אושר גדול לבית אך גם שוב את הצורך לתור ולחפש מסגרת מתאימה.

                         *      *      *

לאחרונה אנו עדים לתופעה מדאיגה מאוד, אינני יודעת אם בעידן הרשתות החברתיות אנו נחשפים יותר לתופעה קיימת או שמדובר בתופעה שהחמירה עם הזמן.

ביום שישי נחרדתי לצפות בכתבה ששודרה בערוץ הראשון, שבה מטפלות במעון לפעוטות בני כמה חודשים נצפו מתעללות, מקללות ומשפילות תינוקות שחטאם הגדול היה – בכי.

צילום מסך ערוץ 1

לא מדובר על גנים פרטיים נטולי פיקוח וביקורת , אלא דווקא מעון ציבורי לפעוטות אשר נמצא בפיקוח של משרד הכלכלה והמועצה האיזורית בית חורון.

לכאורה נדמה כי ההורים יכולים להיות שקטים, הרי מדובר במעון עם פיקוח צמוד. אך העדויות וההקלטות לא השאירו מקום לספק ולדימיון.

אמא של אחד התינוקות חשדה שמשהו לא כשורה עם בנה והחליטה לשים מכשיר הקלטה בתיקו.

ילדים חסרי ישע, תינוקות רכים נתונים בידי נשים קשות, כעוסות, מתוסכלות, אשר מנבלות את הפה, מלגלגלות על התינוקות ועל צואתם ומשתמשות באלימות מילוללית קשה ביותר כלפי הילדים הקטנים.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

מי אשם, אני שואלת? מי אמור לקחת אחריות על תקלה שכזו  ואיך זה יתכן שנשים דלות ואלימות הן אלו שילדנו הרכים נחשפים אליהן ונתונים לחסדיהן?

כיום מי שאמון על מעונות היום הנו משרד הכלכלה והתעשייה אשר בהגדרתו מקדם את שילובן של אימהות בשוק העבודה באמצעות סיבסוד מסגרות לילדים עד גיל שלוש.   אך תפקיד המשרד גם להכשיר את המטפלות, כיצד זה ייתכן?  כיצד משרד שאחראי על כלכלה יתן מענה חינוכי הולם?

אני סוברת שיש לנתק את אחריות משרד הכלכלה על חינוך ילדנו ולהעביר את הפיקוח למשרד החינוך. לטעמי יש להקים אגף חינוך לגיל הרך בגילאי 0-3 במשרד החינוך. כאשר משרד החינוך יגדיר מי זכאי וראוי לטפל בילדים, יש לבנות מערכת שלמה של פיקוח , הכשרה מקצועית, הקצאת משאבים ומשכורות הולמות ומבחני אישיות. רק אלו יתנו מענה לאיכות האנשים והעבודה במעונות.

וכאשר כל זה יקרה, נוכל להיות יותר רגועים ולהתפנות לעבודתנו בנחת, שנדע שהפקדנו את היקר לנו מכל בידיים איכותיות.

**  הכותבת היא רונית גרינברג – מורה, מחנכת, אמא

עוד מהבלוג של נשות העתיד

תצוגה מקדימה

השבוע בכנסת – מתחילים לתקן את האפליה כלפי עובדים עצמאיים

השבוע שחלף היה שבוע חגיגי ומשמח במיוחד עבור מאות אלפי עובדים עצמאיים במדינת ישראל, לאחר ששתי הצעות חוק העוסקות בשוויון זכויות סוציאליות לעובדים עצמאיים קודמו בכנסת, ועושה רושם שהצעות אלו ישלימו תהליך חקיקה עד סוף המושב...

תצוגה מקדימה

זו גם הילדה שלי

פתחתי את העיתון, מכל הכותרות הכותרת "בודדה באפלה" תפסה מיד את עיני, והמילה שאני כל כך מכירה מחיי האישיים "אוטיסטית". העובדות היבשות: ילדה בת 18, סובלת מאוטיזם ומפיגור קל,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אנחנו ישנים, הם חופרים

השעה 04:00 לפנות בוקר , אני במרכז הארץ ישנה . הורי בדרום הארץ ביישוב פריגן אשר נמצא במועצה האזורית אשכול . טלפון מקפיץ את שנתי והורי המודאגים בקו השני ״אפרת, יש רעשים מתחת לאדמה, אצל צליל השכנה ממול״. כל המושב על הרגליים,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה