הבלוג של נשות העתיד

מעגל תמיכה ונתינה

לפעמים כל מה שמישהי זקוקה לו - זה שאישה אחת תעזור לה - בכדי להגשים חלום.

עדכונים:

פוסטים: 64

החל מינואר 2016

בוטלו ״קייטנות פירון״. משרד החינוך הודיע סופית על ביטול הרחבת ״בתי הספר של החופש הגדול״ לתלמידי כיתות ג-ד. ואנחנו ההורים? נמשיך לשלם

08/03/2016

**הפוסט עודכן בעקבות ההתפתחות האחרונה – ביטול סופי של בתי הספר של החופש לילדי ג-ד

בלוז לחופש הגדול

זו היתה הכותרת שבישרה את הבשורה להורים עובדים ועסוקים שהיו מוטרדים מאוד מאורכו של החופש הגדול.

את הבשורה הביאו שר החינוך לשעבר, הרב שי פירון , יחד עם שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד ושר הרווחה לשעבר, מאיר כהן - ביוזמת “בתי הספר של החופש הגדול” שקיצרו בפועל את חופשת הקיץ השנתית בשלושה שבועות כך שהיא החלה  ב-22 ביולי במקום ב-1 ביולי.

על פי התכנית,  בשלושת השבועות האלה הופעלו בבתי הספר, במקום לימודים סדירים, קייטנות העשרה מוזלות לילדי בית הספר – קייטנות ערכיות, אשר מונחות על ידי מורות ומחנכות בשילוב פעילויות חוץ שמגיעות לבית הספר ומעשירות את הילדים, עם פיקוח פדגוגי צמוד ומותאם.

 לא עוד קייטנה של מדריכים צעירים, כי אם תכנית ערכית ומעשירה, במחיר זול שחוסך מאות ואף אלפי שקלים להורים.

זו היתה הפעם הראשונה שנוצר שיוויון הזדמנויות אמיתי לילדים והורים במחיר שווה בהתאמה למצב סוציואקונומי.

בתי הספר של החופש הגדול

הורים בישראל מוציאים בכל שנה אלפי שקלים על סידור לקיץ עבור ילדיהם, הנטל כבד במיוחד על  הורים בני מעמד הביניים והשכבות החלשות. ישנה אי  התאמה בין ימי החופשה של הורים עובדים לימי החופש של ילדים בבתי הספר.

“אנחנו מחזירים את החינוך להיות השפה המרכזית של החברה הישראלית”, אמר פירון, “לנו אחריות לכל ילד בישראל, בכל שעות היממה, בכל שלב גיל. אם אנחנו רוצים לייצר חברת מופת אנחנו צריכים להיות אחראיים גם על שעות הפנאי”.

פירון הבהיר שלמרות שהתכנית הדרגתית, לא מדובר באירוע חולף: “זה לא פיילוט, זאת מהפכה. זה משהו עמוק שנועד לשנות את השפה במדינת ישראל. אנחנו לא רוצים שילדי ישראל ימלאו את שעות הפנאי שלהם בריק, לא ילמדו לצרוך באופן עמוק תרבות נכונה. אנחנו חוששים משיבוש ערכי של מה שעיקר ותפל. אנחנו לוקחים על עצמנו אחריות, דבר שרוב המנהיגות נוטה להתעלם ממנו“.

ובנימה זו, ובתום שנתיים נפלאות שבהן הפרוייקט הוחל והוכיח את עצמו, קרה דבר נורא.

זה התחיל כאשר בקיץ האחרון החליט שר החינוך, נפתלי בנט, לדחות את הרחבת התכנית לכיתות ג-ד, כפי שכבר תוכנן ותוקצב. בעקבות ההחלטה עלה החשש שהדחייה היא רק צעד ראשון לקראת ביטול ההרחבה והורים יצאו למחאה מתוקשרת שבה קראו לשר החינוך בנט לחזור בו.

שי פירון והורים מוחים על ביטול קייטנות הקיץ

חשש ההורים היה מבוסס

בניגוד למתוכנן, החליט משרד החינוך שלא להרחיב את תכנית הקייטנות המסובסדות לתלמידי כיתות ג-ד. ההחלטה התגלתה במקרה במהלך דיון בוועדת הפנים של הכנסת במרץ 2016, בהודעה שמסרה המפקחת המחוזית על הקייטנות במשרד, מירי דבוש.

בתחילת יוני, פחות מחודש לפני סיום שנת הלימודים, הבהי שר החינוך “סדר העדיפויות השתנה”, בתי הספר של החופש הגדול לתלמידי ג-ד בוטלו סופית.

הביטול סופי

המשמעות? הורים ימשיכו לשלם אלפי שקלים יותר. הפערים ילכו ויגדלו.

ישראל מדורגת כיום במקום השני בעולם המערבי בגודל הפערים בהכנסה ובתחולת העוני.

  • הפערים בהשכלה בין התלמידים היום ישפיעו על גודל הפער בשכר בשוק העבודה בדור הבא.
  • פערי ההשכלה בין תלמידי ישראל הם מהגדולים בעולם. ישראל מדורגת במקום הרביעי בגודל הפער בין תלמידים בעלי הציונים הטובים לתלמידים שציוניהם גרועים במבחנים במתמטיקה ובמדעים לכיתות ח’.
  • הבטחת התנאים לכך שלכל תלמיד ותלמידה תינתן האפשרות להגיע להישגים לימודיים וחברתיים. זאת ללא תלות ברקע החברתי-כלכלי שלהם.

על מנת לצמצם פערים- יש לתת את הזכויות לכל הילדים באופן שווה. הגיע הזמן לחדש את המחאה!

ח"כ מאיר כהן קורא להורים לצאת למחאה

דף המחאה לא לביטול קייטנות הקיץ (גרפיקה: דודו קקון)

לעדכונים שוטפים על המחאה על ביטול קייטנות בקיץ, בקרו בדף לא לביטול קייטנות הקיץ

חתמו על העצומה הקוראת לשר החינוך נפתלי בנט לא לבטל את הרחבת בתי הספר של החופש הגדול

.

מאת: רונית גרינברג, נשות העתיד

עוד מהבלוג של נשות העתיד

תצוגה מקדימה

השבוע בכנסת – מתחילים לתקן את האפליה כלפי עובדים עצמאיים

השבוע שחלף היה שבוע חגיגי ומשמח במיוחד עבור מאות אלפי עובדים עצמאיים במדינת ישראל, לאחר ששתי הצעות חוק העוסקות בשוויון זכויות סוציאליות לעובדים עצמאיים קודמו בכנסת, ועושה רושם שהצעות אלו ישלימו תהליך חקיקה עד סוף המושב...

תצוגה מקדימה

זו גם הילדה שלי

פתחתי את העיתון, מכל הכותרות הכותרת "בודדה באפלה" תפסה מיד את עיני, והמילה שאני כל כך מכירה מחיי האישיים "אוטיסטית". העובדות היבשות: ילדה בת 18, סובלת מאוטיזם ומפיגור קל,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אנחנו ישנים, הם חופרים

השעה 04:00 לפנות בוקר , אני במרכז הארץ ישנה . הורי בדרום הארץ ביישוב פריגן אשר נמצא במועצה האזורית אשכול . טלפון מקפיץ את שנתי והורי המודאגים בקו השני ״אפרת, יש רעשים מתחת לאדמה, אצל צליל השכנה ממול״. כל המושב על הרגליים,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה