הבלוג של נרקיס חן - מתכננת ומעצבת פנים

narkiss_chen

שלום. אני נרקיס חן . נעים מאוד. אני בת 45, נשואה למעין ואמא של איתמר, איילת ואיתן. הרומן שלי עם עולם עיצוב הפנים החל אחרי שנים של עיסוק בשיווק, החלטתי לפנות לדרך חדשה. דרך שמשלבת כל כך הרבה תחומים שאני אוהבת: עולמות של עיצוב,... +עוד

שלום. אני נרקיס חן . נעים מאוד. אני בת 45, נשואה למעין ואמא של איתמר, איילת ואיתן. הרומן שלי עם עולם עיצוב הפנים החל אחרי שנים של עיסוק בשיווק, החלטתי לפנות לדרך חדשה. דרך שמשלבת כל כך הרבה תחומים שאני אוהבת: עולמות של עיצוב, יופי, אסתטיקה וצבע לצד עולמות של תכנון, שרטוטים וחישובי כמויות לחומרים בשיפוץ והכי מהכל…המפגש אתכם, עם הלקוחות. כי כל פרויקט הוא מסע. מסע היכרות עם האדם, הזוג או החברה. לשמוע מכם מה אתם חולמים שיקרה ביחידת דיור, בדירה, בוילה או במשרד שלכם. בתוך כל תקציב שיפוץ חבויים כ"כ הרבה רצונות ושאיפות וחלומות. אני פה כדי לעזור לכם להגיע מהחלום למציאות. הלקוחות שלי, הופכים בתקופה מסוימת בחיי ובחייהם לאנשים הקרובים אלי, וזה כיף לי כי כל משפחה והסיפור שלה ואין שני סיפורים דומים. לכל משפחה הרגלים שונים שגוזרים תכנון שונה. ואני פה בדיוק כדי לעשות סדר בפרויקט, להוביל אתכם יד ביד מהחלטה להחלטה עד שנרגיש שזה זה. בדיוק מה שחלמנו שיקרה.

עדכונים:

פוסטים: 1

החל מדצמבר 2018

אז הנה זה קורה. גם אני מצטרפת לרבבות הכותבים ברשת. למה? כי אני עצמאית. ומהרגע שנהייתי כזו אני חגה סביב הרעיון. יש לי כבר רשימות של נושאים בתיקיות (כמו המגירות של פעם). כולם מסביב רק מספרים כמה זה חשוב כמה זה מוציא מהעסק את האדם שמאחורי העשייה והחשיפה נהדרת כי גוגל אוהב בלוגים וכהנה וכהנה שיקולים מקצועיים ועסקיים. ולמרות כל זאת לא הצלחתי, כבר שנתיים פלוס, ממש להושיב את עצמי מול המקלדת ולכתוב משהו ראוי מעניין ושיהיה שווה קריאה. והאמת שלא ממש היה בא לי. וכתיבה, עושים באהבה או לא עושים בכלל.

אז מה שונה עכשיו? נפל לי האסימון שפעם הייתי כותבת ביומן, והיו לי יומנים כל גיל ההתבגרות ועוד הרבה הרבה שנים אחרי. ואהבתי לכתוב, היתה תקופה שגם כתבתי לעיתון סטודנטים טורים וממש נהניתי מזה. זה מאפשר לי לעבור שוב חוויה, לתעד אותה ולחלוק עם העולם.
כיום …חדוות הכתיבה שלי מסתכמת בערך בחיבור ברכות סוף שנה לגננות. ואולי הבלוג הזה יאפשר לכם הצצה אלי אבל גם יאפשר לי הצצה עוד כמה שנים. הוא יתעד תקופה והוא לא יהיה רק על עיצוב פנים. הוא יהיה על תחביבים. חופשות. אמהות. טיולים. אוכל חוויות צבע וניחוחות. אני בוחרת לא לבחור. יהיו פה הרבה נושאים שכולם אני.

אז יאללה מתחילים והפעם על הצבת מטרות לחיים.
חגגתי לא מזמן יומולדת 45. השנים האחרונות היו האינטנסיביות בחיי. הקמת משפחה, הקמת עסק, בנית בית והעתקת החיים מהמרכז צפונה (לא יכולה ממש להתהדר בלוקיישן שנחשב “צפון”)
קראתי ספר ודרכו הגעתי ל”רשימה” של יובל אברמוביץ’. שאותו לא קראתי אבל קצת גיגלתי ובגדול התורה היא – אנחנו משיגים את המטרות שאנחנו מציבים לעצמנו והתהליך מתחיל קודם כל מלייצר רשימה. להתכוונן ולהיות מדויקים. אושר, למשל, הוא נגזרת של הכל אבל זו לא מטרה שנרשום לעצמנו. זו הדרך כולה. לשאוף להיות מאושרים.
ונזכרתי שאי שם בשנת 2006 כשהייתי בת 32 וגיל 40 עוד היה נראה לי סופר רחוק. וכבר נראיתי לעצמי לגמרי ילדה גדולה שאיחרה את הרכבת בחיים. עברתי איזה תהליך אימון ובו אחת המשימות היתה לרשום לעצמי רשימת מטרות להשיג עד גיל 40. ישבתי כתבתי. שמתי במגירה. הרשימה כמובן לא היתה תלויה לנגד עיני כל השנים או חרוטה על לוח ליבי אבל יש מצב שנצרבה איכשהו בתודעה. קצת אחרי יומולדת 40 מצאתי את המחברת הזו וראיתי את הרשימה. נדהמתי. כמעט כל מה שהיה רשום בה הושג. דברים שאפילו אז לא זכרתי שרציתי בהם. אז מה היה בה? אתם בטח סקרנים (הרשימה המקורית למטה בתמונה, יצאה מהמגירה עברה לתיקייה, כמובן).

  1. להקים משפחה עם אהבה גדולה – ידעתי שלהתחתן צעירה זה כבר לא יקרה. אבל גם לא רציתי לוותר על זוגיות טובה. מעניין שלא כתבתי כלום על גידול ילדים, אז, עוד לא חשבתי על הורות יחידנית (זה הגיע אחרי…). בגיל 36.5 פגשתי בטיול בגואטמלה את מעין, טיילנו יחד רק 4 ימים אבל זה הספיק לייצר חיבור נפלא שהוביל בסופו של דבר ל…הקמת משפחה עם אהבה גדולה.
  2. קריירה – למצוא את מקומי כך ש: אהיה בו מקצועית וטובה, יפרנס בכבוד ושתהיה לי גמישות בשעות העבודה. כן, עד כדי כך המאמן שהיה לי הנחה אותי לדייק. לא סתם “עבודה טובה שיהיה לי טוב בה”. אחרי שנים של עבודה שכירה בעולם השיווק. ימים של משרד 9:00 עד 18:00 ולא מעט פעמים גם עד 20:30- לא כך רציתי להעביר את ימי. התחלתי ללמוד עיצוב פנים במטרה להיות עצמאית. נכון, לקח לי הרבה שנים לקפוץ למים אבל- היה שווה כל רגע. אוהבת את העבודה שלי, את הלקוחות והסיפוק ממנה. התחושה שאני באמת משפרת את החיים עבור מישהו אחר. מתפרנסת בכבוד ולגמרי גמישה בשעות. והזהרו במשאלותיכם כי הגמישות יכולה גם להיות עבודה באמצע הלילה…
  3. לטייל במרכז אמריקה + ניו זילנד אוסטרליה. כבר סיפרתי שאת בעלי פגשתי בטיול בגואטמלה? חברה טובה ואני עשינו טיול מהמם שכלל את גואטמלה ופנמה. טיולים בניו זילנד ואוסטרליה עוד לא קרו. אבל הן יקרו. זה בטוח.
  4. לשפר את שליטתי באנגלית. טוב, זה לא קרה. מה לא ניסיתי בתחום. לקחתי קורסים, גם כמבוגרת. חשבתי לטפח חברות דוברות אנגלית. הן רצו ללמוד עברית. ספרים באנגלית נותרו בדד על השידה אחרי שפגה ההתלהבות הראשונית. להסתיר את התרגום בסרטים הותיר אותי בסיומם עם סרטים שלא הבנתי עד הסוף. בקיצור, הדרך היחידה בעיני לדעת שפה היא לדבר אותה תקופה ארוכה. בקיצור, רילוקיישן. נשמור את זה לרשימה הבאה.
  5. ללמוד עיצוב – גרפי/מוצר/בתים. עיצוב. כן, הכל התחיל ככה. בגיל 32 אפילו לא ידעתי לכתוב במדויק ‘עיצוב פנים’ והנה אני היום, מעצבת פנים במשרה מלאה. מחברת בעבודה שלי המון תחומים שאני טובה בהם. כמובן, החוש לעיצוב ואסתטיקה שאיתו כנראה נולדתי אבל ממש לא רק- שיווק, ניהול פרויקטים, קשרי לקוחות ועוד ועוד
  6. לרוץ טריאתלון – ספרינט/ מלא. מצחיק, כל-כך לא הייתי מחוברת לתחום שכתבתי לרוץ-טריאתלון. והרי טריאתלון הוא שחיה-אופניים-ריצה. אבל ידעתי שאני רוצה להציב לעצמי אתגר גופני, להתאמן לקראתו ולעמוד בו. בגיל 37, לאחר אימונים של 5 חודשים בריצה, השתתפתי במרתון תל-אביב. רצתי את המרתון המלא הראשון בחיי. הישג שרומם את נפשי וגופי חודשים ארוכים.

בראייה לאחור, זה הדהים אותי, את קיום הרשימה שהכנתי – שכחתי וכמעט כולה איכשהו אכן התממשה. איזה כח יש למחשבות שלנו, להתכווננות ואולי לתת-מודע.

ועכשיו, רגע אחרי גיל 45, זה זמן טוב לרשימת היעדים לגיל 50 שלי. מתחילה לגבש אותה ממש ברגע זה. רעיונות יתקבלו בשמחה. וגם אם תשתפו ביעדים שלכם שהתממשו

הפתקית האישית שלי

עוד מהבלוג של נרקיס חן - מתכננת ומעצבת פנים

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה