הבלוג של נעמי בלי וו

naomi moreno

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מנובמבר 2013

בולימיה- אחת המחלות הנוראיות של המאה שלנו. לא רק שהן סובלות, הן לא מגלות לאף אחד. בולימיה זו מחלה סודית.

16/11/2013

תודה אלוהים, תודה יקום, תודה אמא ואבא וכל השרשרת הגנטית שלי.
יש לי חילוף חומרים מצוין.אני אוהבת לאכול, אני אוכלת בלי עין רעה ואני נראית טוב.
זו דעתי, זו דעתו של הגבר שאיתי וזה בעצם מה שמשנה.

פתאום ירד לי האסימון שבעצם, עצם אמירת הדברים האלה היא מאד בעייתית.

למה אני שמחה? כי אני עונה על הסטריאוטיפים שהחדירו בי במהלך שנותיי, על הדרישות החברתיות של החברה הגברית, גברים אמיתיים שמושפעים אף הם משטיפת מוח שרזה זה יפה, וגברים קצת פחות גבריים, מעצבי אופנה עליזים שאוהבים לראות את הנשים כנערים.

אהבת הנערים שלהם הביאה אותנו לרצות להיראות כמו נערים שמוצאים חן בעיני הומואים.

שלא אובן לא נכון, אני אוהבת את איך שאני נראית, אבל כשאני חושבת על זה, אני לא באמת יודעת איך הייתי מתייחסת לעצמי אם היו עלי עוד כמה קילוגרמים. לצערי הרב אני משערת שזה לא היה מוצא חן בעיני.

יש לי חברה טובה. אינטליגנטית, נחמדה, יפה ונראית מצוין. עד כאן הכל טוב, רק שלאחרונה, היא כל הזמן מציינת כמה אני נראית נהדר, ואני כמובן עניתי בחיוך, את נראית מעולה, לא נכון היא ענתה ואני מתעקשת, כי יש לי עיניים בראשי, את נראית נהדר. והיא מתעקשת פעם אחר פעם לדחות את המחמאות שלי,

בהתחלה חשבתי שהיא עושה את זה כדי שאחמיא לה שוב, עד שהבנתי שהיא באמת חושבת שהיא נראית נורא. ונורא בימינו זה – שמנה.

לצערי או לשמחתי נתקלתי בכתבה שדיברה על בולימיה. בולימיה זו מחלה סודית. כשקראתי שם את הקריטריונים לפיהם אפשר לדעת או לפחות לחשוב מי בולימי ומי לא, הבנתי שיש מצב שהיא סובלת מבולימיה. בפעם הבאה כשבאה אלי השארתי את המחשב שלי פתוח על הכתבה, כשראיתי את ההבעה שניסתה להסתיר כשראתה את הכותרת, הבנתי סופית. התחלתי לדבר אליה על הכתבה ונתקלתי בדחייה כל כך עזה שממש נבהלתי.


לאחר בכי ודמעות שלי ושלה, היא נפתחה, השביעה אותי מראש במיליון שבועות שלא אוציא את זה מהפה שלי, והתחילה לספר, אני לא יודעת מה איתה, אני באותו לילה לא ישנתי. חיפשתי ברשת והתחלתי לקרוא באובססיביות לקרוא על הדבר הנורא הזה, בולימי, והחלטתי שאני חייבת לעשות מעשה.
כשחשבתי עליה ועל כל אלה שמצד אחד לא יכולים לסתום את הפה כדי לאכול ומצד שני, או מאותו צד לא יכולים לסתום את הפה כדי להקיא, ומצד שלישי סותמים באופן מופלא את הפה כדי לא להסגיר את העובדה שהם סובלים כל כך, החלטתי שלמען כל אלה שלא יכולות לסתום את הפה, אני אהיה להן לפה.

הדבר היחיד שאני יכולה לעשות זה להביא את המחלה הנוראית הזו למודעות רבה ככל האפשר, ואת זה אנסה לעשות פה.

כי לדעתי כמה שיותר אנשים ידברו על בולימיה, כמה שיותר אנשים יבינו את הבעיה ואת הבעייתיות שבחשיפה, יגדל הסיכוי שהן תוכלנה לדבר על זה. עם משפחה, עם חברים, עם בני זוג, עם מטפלים ועם כל מי שיוכל לעזור להן לצאת מהמעגל הנורא של שנאה עצמית, הרעבה, האבסה, הקאה וחוזר חלילה

אתן יכולות לקרוא מיליון מאמרים ולא תבינו מה קורה, גשו לפורום המופלא והנורא, “בולימיה זו מחלה סודית” ותוכלו לקרוא את הדברים מגוף ראשון, גשו וראו איך מצד אחד איזה מילים נוראיות מקיאות הסובלות. ומצד שני קראו את מילות התודה. העצבו ושמחו איתן על שמצאו את הפורום הזה שעוזר להן במלחמה הכמעט אבודה בבולימיה.
בולימיה זו מחלה סודית http://bat-zona.com/Forum.aspx?forumId=2

ועכשיו אני אסתום את הפה ואתן לכן לקרוא,להרהר, לעכל ואולי לעשות מעשה.

אוהבת אתכן

נעמי בלי וו

עוד מהבלוג של נעמי בלי וו

הפחד מהתדמית יכול להרוג אותי, בולימה ואנורקסיה יכולות לחסל אותי.

חברות יקרות ואהובות שלי, מזמן לא כתבתי על המלחמה שלכן, המלחמה בדימוי העצמי שלכן. זה לא אומר שלא חשבתי עליכן שוב ושוב ושוב. קראתי על קבוצה של נשים נפלאות ,שנפגשות ותומכות האחת בשניה במלחמה בבולימיה. הן עושות את זה בשקט...

תגובות

פורסם לפני 7 years

מ...ת...חי...לים!

בלוג חדש. אני קובעת את הכללים, ולא אף אחת אחרת. קודם כל שכולם ידעו ולא יטעו, נעמי בלי וו. אמנם רוב המורות שלי כתבו בלי וו, אבל בצבא טעו בלי הפסק, וגם עכשיו, טועים ומטעים. לא מתאים לי. גם לנעמי המפורסמת לא היה וו בשם, לא, לא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה