הבלוג של עורך דין - שאול מוש

nadlan-law

פרטי התקשרות: רח' הבנקים 3, ת.ד. 8, חיפה 31000 נייד: 054-5380388 טלפון: 04-8643926 פקס: 04-8383618 דוא"ל: [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 1

החל ממרץ 2015

במהלך רכישת דירה סביר כי תוציאו את הסכום הגדול ביותר שהוצאתם בחייכם וכי תיקחו הלוואת משכנתא גדולה וכבדה. התהליך של רכישת דירה הוא בעל היבטים משפטיים נרחבים ולכן כדאי ללמוד כאן טיפים חשובים לקניית דירה באדיבות עורכי דין מובילים בשוק הנדלן.

ליווי צמוד של עורך דין

הטיפ המרכזי והחשוב ביותר הוא ליווי של תהליך רכישת הדירה על ידי עורך דין ותיק ומצוי בתהליכי רכישת דירה, עורך דין מקרקעין או נדלן יהפוך את רכישת הדירה לבטוחה יותר, נעימה יותר וברורה יותר עבורכם. יש אנשים למשל אשר חותמים על זיכרון דברים מבלי שעורך הדין שלהם מלווה אותם בתהליך המשא ומתן, זאת טעות חמורה. גם זיכרון דברים וגם חוזה רכישה צריכים להתבצע על ידי ובליווי עורך דין איכותי בתחום הנדלן מטעמכם.

טיפ בעת קניית דירה מקבלן

יש עוד טיפים חשובים לקניית דירה למשל כאשר אנשים קונים דירה מקבלן - יש

תהליכי רישום לדירהליווי עורך דין של הקבלן ולכאורה זה עורך דין לשני הצדדים אל תפלו בפח הזה, עורך דין של הקבלן לא ידאג בשום אופן וצורה לאינטרסים שלכם, הקונים. גם ברכישת דירה מקבלן חשוב שתגיעו עם עורך דין שלכם ומטעמכם וזאת גם אם אותו עורך דין של הקבלן מוצע לכם חינם – החינם הזה עלול לעלות לכם ביוקר אם זכויותיכם יפגעו בתהליך של רכישת הדירה מאותו קבלן.

מובן שאחרי הרכישה עליכם לטפל ברישום הדירה בטאבו, רשם המקרקעין, אך עוד לפני כן בשלבי רכישת הדירה חשוב לרשום הערת אזהרה על הדירה לטובתכם בכדי לשמור על זכותכם בדירה. עורך דין מקרקעין טוב ידע לבדוק עבורכם שאין חובות או משכנתאות על הדירה, זה חשוב במיוחד אם אתם רוכשים דירה יד שנייה. עורך דין בודק עבורכם גם את יעוד הדירה כדי לראות שהיא מיועדת למגורים וכי אין בעיה עם ייעוד הדירה.

סיוע בניסוח החוזה

עורך דין מקרקעין טוב יבדוק עבורכם את החוזה או ינסח אותו עבורכם. עורך דין טוב יוכל לנהל משא ומתן על תנאי התשלום ועל התשלום באופן כללי ומסדר לכם תנאי תשלום נוחים יותר ומחיר טוב יותר על הדירה. חשוב לזכור לא לשלם את כול הסכום או סכום גבוה מידי לפני שהדירה עברה לחזקתכם.

לבדוק כל סעיף בחוזה

גם אם אתם קונים דירה מקבלן, ברוב המקרים יאמרו לכם כי החוזה הוא חוזה רגיל לכול הרוכשים וכי אין טעם להתעמק בכול סעיף בו, אל תפלו בפח הזה! קראו בתשומת לב את החוזה, ותנו גם לעורך דין מטעמכם לקרוא את החוזה. זכרו כי רוכשים שהתווכחו והתעמקו בסעיפים שונים קבלו תנאים טובים יותר מאשר רוכשים אחרים שחתמו על החוזה בלי לבדוק ובלי להתווכח. שימו לב לפרטים כמו תאריך המסירה, חשוב שיהיה קנס על איחור בתאריך המסירה, חשוב שיהיה קנס על איחור במסירה כדי שלמוכר או לקבלן יהיה גם אינטרס למסור לכם במועד המוסכם את הדירה. יש לבדוק יחד עם עוד את גובה המשכנתא והמועדים שתתקבל אצל הלקוח בטרם התקשרות בעסקת מקרקעין. אחרת נוצר מצב שאדם מתחייב לתנאי תשלום שלא יוכל לעמוד בהם או אין לו מימום מספיק או מימון במועדים שהתחייב.טיפים נוספים ומידע חיוני נוסף תקבלו מעורך דין מקרקעין טוב.

 

שאול מוש 3

 

עוד מהבלוג של עורך דין - שאול מוש

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה