הבלוג של Naamish

נעמיש

--בלוג שמוקדש כולו לאהבה למטבח ולאנשים-- שאו ברכה

עדכונים:

פוסטים: 103

החל ממרץ 2013

מס’ ימים מתחילת המסע: 7

מס’ ימים עד לסיום: 23

מס’ מתכון מתוך ה-30: 7

יום הולדת 30 לי !!! יא אללה. אני בהלם.

הפעם, באמת, אני לא יודעת מאיפה להתחיל. עבר עליי יום פשוט קסום.

אני אחרי שבוע עמוס על הלב, ולא ידעתי איך ארגיש כשיגיע היום הזה. ועכשיו,

אני חושבת שהרבה זמן לא הרגשתי כל כך אהובה. אהבה כזאת שממש עוטפת אותך בהילה של חום.

קשה לי להסביר את זה במילים, אבל כמו שאתם כבר מכירים אותי, אני אומרת שקשה לי, ותכף אשפוך פה את כל אשר על ליבי….

אולי זה הבלוג, שמזמן מפגש ותקשורת עם הרבה אנשים, אולי זה הגיל העגול, שאי אפשר להתעלם ממנו, ואולי, אולי, זה בגלל שאני זאת אני. אני כאילו רוצה לסכם עשור, אבל בעצם בלי לשים לב (בעיקר כי זה קשה לתפוס) אני מסכמת שלושה. ומתחילה את הרביעי.

אני באמת במסע ארוך שלא נגמר, של דיוק, של חיפוש מתמיד, של הבנה יותר עמוקה של מי אני ומה אני רוצה. ויותר מזה, מה מגיע לי.

בשנים האחרונות אני חושבת שהמסע הזה מתחדד, בתהליך לא פשוט ומורכב, אני חושבת שאני עושה כל פעם צעד אחד קטן, נוסף, בדרך אל האושר שלי. באנשים שאני משאירה סביבי, בהחלטות שאני מקבלת, במובן האישי והמקצועי גם. באופן שבו אני בוחרת להגיב לדברים, והכי חשוב, בדרך שבה אני בוחרת להסתכל על העולם.

אם הייתי שואלת את עצמי לפני עשר שנים, איפה אני אהיה בגיל 30, לא בטוחה שזה מה שהייתי מתארת לעצמי שיהיה. אבל עכשיו כשאני כאן, לא הייתי משנה שום דבר. כי כל דבר פיתח, גידל ושינה אותי. אני יותר מפוכחת, יותר בוגרת, יותר חכמה, יותר מנוסה. אני עובדת קשה מאוד על מנת לבחור עבורי ובשבילי את הדרך שנכונה בשבילי. אני קצת נכווית בדרך. כי כואב להפגע, ולנסות לשחרר דברים שמאוד קשה לשחרר.

אני מוקפת באהבה אינסופית באמת של אנשים, שדואגים להזכיר לי כל הזמן (אבל במיוחד היום) את כל הדברים הטובים שבי. דואגים להזכיר לי על הפתיחות שלי, והכנות, והרגישות (שלפעמים מאוד מקשה,עליי). על זה שאני מוכנה לנסוע חצי מדינה כדי לתמוך בחבר טוב, על זה שבאמצע הלילה אשלח הודעה רק כדי לראות שהכל בסדר אצל חברה.

ואני? מנסה להציב את הגבולות שלי עם עצמי כדי לגדול במקומות שפעם היה לי קשה יותר לגדול בהם, מנסה לדבר את הדברים שפעמים שמרתי כל כך עמוק בבטן שזה כבר כאב. ממש כאב.

אני אוהבת את המשפחה שלי, ואת המטבח כל כך, ואת הילדים שמקבלים אותי בחיבוק כל פעם מחדש, ואת החברים שלי, אלה שכאן ואלה שכבר לא..

נושא הזוגיות וגיל 30 מעסיק אותי כבר הרבה זמן, וגם את כל הסובבים אותי (ממקום טוב כמובן…) ואני רק יכולה להגיד, שמה שצריך לקרות קורה. בזמן שלו. כשזה צריך לקרות, ולא רגע אחד לפניי. וזאת האמונה שמובילה אותי כל יום בדרך לשם… גיל זה רק שם. זה לא אומר כלום.

למשפחה היקרה שלי, שלא עוזבת לרגע ועוטפת כל הזמן בחום ובאהבה. אמא רחלי אבא יגאל ואח הגדול קטן שלי יונצ’י, אני הכי אוהבת אתכם. מכולם. תודה תודה תודה תודה יותר משמילים יוכלו לתאר. אתם המזל שלי בגלגול הזה. לגמרי.

ולחברים היקרים שלי. היום בים, התרחקתי לרגע הצידה, והסתכלתי על כולכם. כמה מעגלים של חברים, כאלה שאיתי כבר 20 שנה,כאלה מהצבא, וכאלה שהצטרפו רק אליי בשנה האחרונה. תודה לכם על הקסם, והאהבה. תודה שאתם בחיים שלי.

אז מה אאחל לעצמי לעשור החדש שמתחיל היום?

שתמיד אהיה קשובה לעצמי, שאדע לאהוב את עצמי באמת, על כל הצדדים שבי. שאדע לדבר את מה שקשה, ולעצור לפעמים כשצריך. לא להתפרץ לדלתות פתוחות, אלא לחשוב מה נכון לי ומה מדויק לי. שאוהב וארגיש נאהבת, שאמשיך בדיוק בדרך שלי.

תודה על ההודעות, הטלפונים והחגיגיות המיוחדות שליוו אותי מהבוקר ועד עכשיו. תודה שלא השארתם אותי לבד לרגע, שבאתם מרחוק, ואני הכי מעריכה את זה בעולם, ודאגתם שארגיש כל כך כל כך אהובה בכל רגע ביום הזה.

אחרי החגיגה עם המשפחה בצהריים, (שהייתה טעימה בטירוף!! תודה על הארוחה החלומית) חגגתי בים (המקום האהוב עליי!) עם כל האנשים (כמעט) שאני הכי אוהבת בעולם. כמעט כל מי שרציתי שיהיה לידי ביום המיוחד הזה, בא במיוחד, מקרוב ומרחוק. הרגשתי כל אחד מכם. בלב שלי.

מה אומרת כפרה?!

מתכון? יאללה! מתכון…

קבלו עוגה מטריפה את החושים. היום בחרתי לחתוך לריבועים ולהקפיא (כי כבר אמרנו כל כך חם בתל אביב) אבל הכי טעימה שיש כעוגת ביסקוויטים…. טרפת.

ריבועי קוקוס לוטוס קפואים / הכי קלאסי  – עוגת ביסקוויטים קרה

קרדיט לענבלי על המתכון, ששודרג קלות עם הלוטוס. וזאת גם ההזדמנות שלי להגיד לכם משפחת ברנהיים , שאתם לגמרי המתנה שלי בשנה הזאת. כל כך שמחה שנפגשנו (ולא מבינה איך לא קרה עוד קודם….) , שמחה שיצא ואנחנו מתראים כל יום, מודיעה לכם רשמית, שאתם בלב שלי מעתה ועד עולם, התעלפתיי עליכם ביי.

בנוגע לעוגה. קודם כל, חייבים לאהוב קוקוס, כי הטעם הכי דומיננטי פה זה של הקוקוס. אם לא אוהבים, חבל. כי זה מזה טעים.

שמים קודםםםםם כל 2 פחיות של חלב קוקוס (לפחות 17 אחוז שומן) במקרר. זה לוקח כמה שעות טובות. המטרה היא שהקרם יתקרר ונוכל להקציף אותו מעט. הטריגר פה הוא לא לקרר יותר מידי, כי אז שכבת השומן והמים נפרדות (שתכלס זה לא נורא, כי אם זה קרה לכם תקציפו רק את החלק של השומן בלי המים…זה פשוט יוצא מאוד כבד!)

הטיפ הכי טוב שלי, זה להעביר את התכולה של 2 הפחיות לפיירקס שקוף ומכוסה כמובן (שלא יספוג ריחות) כדי לראות כל הזמן את מצב הצבירה של הקרם…כשהוא קר מאוד, אבל השומן והמים עוד לא נפרדנו לשני חלקים, זה השלב של ההקצפה.

אחרי פעם אחת שתעשו את זה, תדעו בערך כמה זמן לוקח במקרר שלכם, ותוכלו להתעסק ישר מהפחיות…

לקרם: מקציפים את תכולת  2 הפחיות קרם קוקוס, יחד עם פודינג וניל חבילה אחת עד שהוא יציב, ומופיעים גלים של קרם (מאוד דומה לקצפת אבל לא מגיע לאותה רמה של הקצפה…)

מרכיבים את העוגה (יכול להיות גם בכוסות אישיות כמובן….)

תכלס זאת עוגת ביסקווטים קלאסית. ביסקוויטים (אני השתמשתי בלוטוס) קרם, ביסקוויטים, קרם…. ולמעלה 200 ג’ שוקולד מריר מומס.

שמים במקרר לכמה שעות טובות, לחיבור הטעמים וריכוך הלוטוס.

אני חתכתי לקוביות ושמתי במקפיא, וזה הפך לריבועי גלידוניות של קוקוס לוטוס, וככה אני הולכת להגיש את זה כל הקיץ הקרוב. היום החלטתי.

בתמונות זה לא יצא כל כך יפה אבל תסמכו עליי שזה פשוט להיט!!! למי שאוהב קוקוס כמובן….

IMG_6251_640x480 IMG_6255_640x480 IMG_6259_640x480 IMG_6261_640x480 IMG_6263_640x480

 

תודה על יום הכי קסום שיכולתי לבקש לעצמי.

אני אוהבת את נעמיש של השלושים.

שאו ברכה!

מחר הבלוג  ממזרח את עצמו 500 מטר לכיוון הבימה, ומתארח אצל אח שלי וחברה שלו שאני שרופה להם על החיים וכבר בא לי שיגיע מחר.

לילה טוב!

נעמיש

 

עוד מהבלוג של Naamish

תצוגה מקדימה

שלושים יום- שלושים מתכונים

אז מה זה בעצם "שלושים יום- שלושים מתכונים" ?! ברוכים הבאים לפוסט הראשון בבלוג הראשון שלי... אני נעמה חמיש, או בקיצור כמו שכולם כבר שנים קוראים לי-  "נעמיש". אני גרה בבאר שבע בשלוש שנים האחרונות ומסיימת (בעזרת השם, טפו טפו...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

סירות קישואים מטורפות!

מס' ימים מתחילת המסע: 3 מס' ימים עד לסיום: 27 מס' מתכון מתוך ה-30: 4 היום במטבח יחד איתי: השותפות שלי! אביב ונועה! דברים חשובים שנכיר עוד יותר... 1. אני מאוד מאוד מאוד אוהבת...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

פה קבור הכלב- קרמשניט משגע

איך ג'ולי אמרה בסרט ג'ולי וג'וליה? "אתה יודע מה אני אוהבת באוכל? שאחרי יום, מלא בעצב או כעס או חוסר ודאות, אני באה הביתה, ואז אני יודעת שלא משנה מה, אם אני אערבב ביצים, חמאה, קמח, שוקולד ושמנת, יצא לי פאי שוקולד. בודאות". איזה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה