הבלוג של ארגון נעמת

נעמת

אנחנו כאן כדי להמשיך ולהאבק לקידום מעמד האישה בישראל, ולהביא לשינוי המדיניות החברתית לקראת השגת שוויון בין המינים במשפחה, בעבודה, בחברה ובכלכלה. נשמח לשמוע את דעתכן!

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מאוקטובר 2010

תנ”צ אהובה תומר, ראתה את עצמה כמי שצריכה להיות בראש המחלצים, הובילה את כוחות ההצלה, ושילמה את המחיר היקר מכל – חייה

07/12/2010

אתמול התבשרנו שתנ”צ אהובה תומר מתה מפצעיה, לאחר ארבעה ימי מאבק קשים. מותה הטראגי חושף בפנינו אישה חזקה, שהחזיקה בעמדת מפתח במשטרת ישראל, ומהווה מודל חיקוי עבור רבים ורבות.

תומר, במהלך שירותה במשטרה, הצליחה לעשות היסטוריה, פעמיים. בפעם הראשונה, בשנת 1997, לאחר שמונתה לפקד על תחנת נהריה, האישה הראשונה בתפקיד זה. בפעם השנייה, ב-2009, התמנתה תומר למפקדת תחנת חיפה, תחנת המשטרה הגדולה ביותר בישראל.

חייה, כמו מותה, מוכיחים שנשים מסוגלות להגיע לכל דרגה, גם במערכות ובתפקידים מבצעיים. במהלך שירותה המשטרה לא נפלה תומר מעמיתיה הגברים, ולעתים רבות אף התעלתה עליהם, כפי שניתן לראות בקידומה במשטרה, שאינה רגילה בנשים בעמדות מפתח.

תומר לא בחלה במטלות מבצעיות ומסוכנות, מבלי לחפש הנחות וקיצורי דרך. בחייה, כמו גם במותה – תומר ראתה את עצמה כמי שצריכה להיות בראש המחלצים, יצאה אל השטח, הובילה את כוחות ההצלה, ושילמה את המחיר היקר מכל – חייה.

גבורה נשית

מלחמות ישראל הרגילו אותנו במות גיבורים. סיפורים על אנשי כוחות הביטחון שהקריבו את חייהם במהלך תפקידם, למען שלומם של אחרים, אינן זרים לנו. עם זאת, לא לעתים קרובות אנחנו נתקלים בסיפור על גבורה נשית, על אישה שהייתה ראשונה ללוחמים ולמחלצים, שביחד עם עמיתיה לא היססה ולא חסה על חייה.

הטרגדיה האחרונה העלתה לכותרות את סיפורן של הנשים שניצבו בחזית, ובחרו במקצועות לא שגרתיים, החורגים מתפישת המקצוע “הנשי”. לא רק מורות ועובדות סוציאליות, אלא גם סוהרות, כבאיות ושוטרות. רבות מהנשים הללו נתקלות בקשיים רבים יותר, בהשוואה לגברים בתפקיד זהה: החל מהקושי להתקדם בארגונים גבריים מיסודם, וכלה ביחס החברה והסביבה. עם זאת, אותן נשים, בהן תנ”צ אהובה תומר, צלחו את המהמורות, התקדמו והצטיינו בתפקידן, חרף הקשיים שנערמו בדרך.

“מנהיגה טבעית”, ספד לה מפכ”ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, ביחד עם מאות שהגיעו לחלוק כבוד אחרון. לנו לא נותר אלא להזיל דמעה ולהתבונן במפעל חייה בהערצה.

יהי זכרה ברוך.

עוד מהבלוג של ארגון נעמת

תצוגה מקדימה

נשים הן הפרולטריון החדש / טליה לבני

השקפת העולם המעמדית שניסח מרקס במאה ה-19 חילקה את עולם העבודה לשני מעמדות – בעלי ההון והפרולטריון. היא לא התייחסה למעמד הנשים, שמאז ומתמיד לקח חלק בתהליך הייצור הבלתי-נראה של עבודות הבית. אולם, כאשר אנו בוחנים כיום את...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

יום חג לאמהות העובדות / טליה לבני

לא בכל יום יש סיבה לחגוג הישג מרשים לאימהות העובדות, אך הפעם כשסוף-סוף זה קורה, אני שמחה לברך את הממשלה ואת ההסתדרות על הצעד החשוב שהם קידמו לטובת הנשים העובדות בישראל ולצמצום הפערים בין המינים בשוק העבודה. במסגרת הסכם...

תצוגה מקדימה

למה נשים מרוויחות פחות מגברים? שלושה מיתוסים נפוצים ואמת פשוטה אחת / מירב פרץ

המאה ה-21 כבר מזמן כאן ונשים ממשיכות להרוויח הרבה פחות מגברים. השכר הממוצע של נשים עובדות הוא 6,077 ש"ח, בעוד שגברים משתכרים 9,627 ש"ח בחודש. אין ספק כי זהו פער משמעותי (של כ-3,500 ש"ח) שקשה להבין כיצד הוא מתקיים על רקע העובדה שנשים...

תגובות

פורסם לפני 10 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה