הבלוג של ארגון נעמת

נעמת

אנחנו כאן כדי להמשיך ולהאבק לקידום מעמד האישה בישראל, ולהביא לשינוי המדיניות החברתית לקראת השגת שוויון בין המינים במשפחה, בעבודה, בחברה ובכלכלה. נשמח לשמוע את דעתכן!

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מאוקטובר 2010

שבוע לפני היום הבינלאומי למאבק באלימות נשים, הגיע הזמן לחשבון נפש

18/11/2010

ישראל סוף 2010. יש לנו שתי שרות, יושבת ראש אופוזיציה, נשיאת בית משפט עליון, שתי נשיאות אוניברסיטאות, אישה עומדת בראש הבנק הגדול בישראל, 23 חברות כנסת ו-200,000 נשים מוכות. 200,000 נשים, שמהוות קרוב לעשרה אחוזים מכלל הנשים הבגירות. אחת מעשר.

200,000 נשים מכל שכבות האוכלוסייה, בכל הגילאים, ללא הבדלי מעמד סוציו אקונומי או אינטלקטואלי חשופות לאלימות מצד בני-זוגן, קרובים או מכרים. הגבר האלים עשוי להיות רופא, עורך דין, מכונאי, מורה או מובטל. הוא יכול להיות בעל השכלה גבוהה או חסר השכלה. הוא יכול להיות עשיר או עני, עולה חדש או אזרח ותיק מכל קשת העדות. על פי נתוני משטרת ישראל, 23% מכלל התלונות השנה הוגשו על ידי עולות חדשות – 17% על-ידי עולות מחבר העמים, 2.5% על-ידי עולות מאתיופיה והשאר – ממדינות אחרות. 13% מהתלונות היו של נשים מהמגזר הערבי.

השנה, נכון לסוף אוקטובר, 13 נשים נרצחו על ידי בני זוגן, ונפתחו למעלה מ-13,000 תיקים בגין תלונות נשים על אלימות במשפחה. מתוכן, הוגשו כ-11,000 תלונות חוזרות על אלימות. מנגד, בוצעו פחות מ-4,000 מעצרים בגין אלימות במשפחה. 9,000 גברים אלימים נותרו בבתיהם, חופשיים להטיל אימה וטרור על נשותיהן, אלו מבין 200,000 הנשים שאזרו אומץ והתלוננו על מסכת האלימות והתעללות.

בשבוע הבא, ביום חמישי, יצוין ברחבי העולם היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים. זה הזמן שלנו, כחברה, לעשות חשבון נפש ולבדוק האם אנחנו עושים מספיק כדי למנוע את מקרה הרצח הבא, כדי להגן על האישה שחיה בפחד בביתה או לסייע לאלו שמנסות לשקם את חייהן במקלט לנשים מוכות.

אלימות נגד נשים אינה גזירת גורל. זו תופעה מכוערת שדורשת מאבק מתמיד, מצד רשויות החוק, ארגוני הנשים וסביבתן של הקורבנות. זהו לא מאבק בו מנצחים ברגע, אלא מלחמת התשה ממושכת, שדורשת משאבים וכוחות רבים, ומטרתה אחת – לאפשר לכל הנשים באשר הן, לחיות בכבוד וללא פחד.

אם אתן מכירות אישה שסובלת מאלימות מבן זוגה, אנחנו כאן כדי לייעץ ולסייע. הטלפון שלנו: 03-6492469/70

עוד מהבלוג של ארגון נעמת

Thumbnail

נשים הן הפרולטריון החדש / טליה לבני

השקפת העולם המעמדית שניסח מרקס במאה ה-19 חילקה את עולם העבודה לשני מעמדות – בעלי ההון והפרולטריון. היא לא התייחסה למעמד הנשים, שמאז ומתמיד לקח חלק בתהליך הייצור הבלתי-נראה של עבודות הבית. אולם, כאשר אנו בוחנים כיום את...

תגובות

פורסם לפני 9 years
Thumbnail

יום חג לאמהות העובדות / טליה לבני

לא בכל יום יש סיבה לחגוג הישג מרשים לאימהות העובדות, אך הפעם כשסוף-סוף זה קורה, אני שמחה לברך את הממשלה ואת ההסתדרות על הצעד החשוב שהם קידמו לטובת הנשים העובדות בישראל ולצמצום הפערים בין המינים בשוק העבודה. במסגרת הסכם...

Thumbnail

למה נשים מרוויחות פחות מגברים? שלושה מיתוסים נפוצים ואמת פשוטה אחת / מירב פרץ

המאה ה-21 כבר מזמן כאן ונשים ממשיכות להרוויח הרבה פחות מגברים. השכר הממוצע של נשים עובדות הוא 6,077 ש"ח, בעוד שגברים משתכרים 9,627 ש"ח בחודש. אין ספק כי זהו פער משמעותי (של כ-3,500 ש"ח) שקשה להבין כיצד הוא מתקיים על רקע העובדה שנשים...

תגובות

פורסם לפני 10 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים